Skip to main content

Topic: Nine Eagles Sky Climber (Read 7668 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nine Eagles Sky Climber

Danas sam imao priliku letjeti sa Nine Eagles Sky Climber kupljenim u Pluramaksu pa evo kratak review:

Znači radi se o ovom modelu:
http://www.pluramaks.com/shoppingcart/products/Nine-Eagles-Sky-Climber.html

Model je napravljen od neke vrste pjene( elapor, epo ili nešto slično) raspona 2m i dosta je sličan easy- glideru, pjena nije ni pretvrda ni premekana, ali napadnu ivicu krila bi bilo dobro zaštititi sa selotepom ili nekom drugom folijom jer bude inače nastradala od visoke trave kakva je sad na kanalu gdje smo letjeli!

U kompletu se dobije sve osim baterija za stanicu u koju idu AA baterije!
Znači model sa servačima, ugrađenim motorom, lipo 3s 1800mAh i punjač za istu , prijemnik i stanica na 2,4.

Elisa je sklopiva 9x6, krila se rastavljaju u dva dijela, a nataknu se na "ramenjaču" u obliku okrugle karbonske šipke koja pri krajevima ima zareze u koje se kroz proreze u krilu utaknu plastični osigurači koji ne dozvoljavaju da se krilo razdvoji ( što mi se iskreno više sviđa nego Multiplexov sistem kod easy glidera) , a isto tako i "i horizontalac" je moguče odvojiti radi lakšeg transporta!

Na krilima su eleroni koji nisu spojeni preko Y kabela nego su "umixani" preko stanice, pa pomoču lijevog prekidača na stanici oba idu dolje i ponašaju se kao flapsovi/zračne kočnice!

Stanica ima još jedan prekidač koji služi za dual-rate koji je po defaultu podešen na 80%, što je po meni malo i treba ga namjestiti na cca 50-60% (pažljivo pročitati uputu za stanicu i podesiti dual rate u oba smjera jednako)

Potrimali smo komande modela u nulu, provjerili i podesili težište i odlučili baciti model iz ruke bez motora za prvu probu! Model jako "glatko" leti, ni prebrzo ni presporo, i sa svime u nuli je letio skoro savršeno, malo je samo trebalo potrimati dubinu; odlučio sam odmah u letu dodati "gas" da vidimo kakav je pod motorom.Naravno kod rada motora "nos" se diže gore i potrebno ga je stalno kompenzirati s komandom dubine pošto stanica nema mogučnosti mixanja dubine i gasa!

Model fino penje več sa 50% gasa, A sa 100% ide super iako neide vertikalno! Pri full gasu vuče nešto više od 17A tako da baterija trpi oko 10C što je super!

Iako je na kanalu bilo srednje do dosta vjetrovito, model se ponašao odlično, i bio sam vrlo ugodno iznenađen!

Zračne kočnice su dovoljno učinkovite i fino uspore i stabiliziraju model pri slijetanju, a model i dalje ostane dovoljno upravljiv!

Frend koji je kupio model i koji je do sad letio sa Nine Eagles Sky Runnerom, vrlo brzo se priviknuo na ovaj model, pogotovo kad smo podesili dual rate pa mu model nije bio toliko "živčan" za početak letenja, a nakon par "krugova" uredno je letio i bez dual-rate-a kad se vjetar malo stišao!

Po meni model vrijedi novca koji je plačen, pogotovo ako se nekome neda zafrkavati sa samogradnjom, nego je više željan letenja! Stanica se može barem malo podešavati pa je to još jedan plus, a ima i dual-rate i zračne kočnice! Sa modelom se može jako fino zajedriti! Model je RTF, znači napuni batke i voziiii!
Iskreno, ugodno sam iznenađen s modelom!

Inače , susjed- Novi zagi je nešto i snimio, pa se nadam da če staviti snimku!

Btw u pluramaksu kao rezervni dio postoje krila s bajonetom-ramenjačom a koštaju cijelih 350 kn, tako da bi se dala iskoristiti za samogradnju, neki trup od stiropora i vozi, a isto tako mislim da bi bila dobra i za samogradnju neke FPV letjelice!

Eto , nadam se da je ovo moje trkeljanje nekome bilo od koristi!

Pozdrav svima, denis!


Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #2
Quote
krila se rastavljaju u dva dijela, a nataknu se na "ramenjaču" u obliku okrugle karbonske šipke koja pri krajevima ima zareze u koje se kroz proreze u krilu utaknu plastični osigurači koji ne dozvoljavaju da se krilo razdvoji
Jesi siguran da je šipka karbonska?
Vidio sam jednog Sky Climbera iz Pluramaksa kojem se ta šipka slomila u letu (na otprilike 50m visine), pa je puklo (i otpalo) krilo, a trup se zapiknuo u zemlju ko koplje.
Meni je ta šipka izgledala kao da je od obične crne slabo savitljive plastike.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #3
ova koju sam ja gledao je definitivno karbonska!

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #4
OK modelček, ali i dalje nekak mislim da je bolje uzet Multiplexa, skrpat setup na HK i uzet na HK onu stanicu za 20ak dolara. Low budget, a sigurno je bolje (elapor je bolji a vjerujem i setup) za iste, ako ne i manje novce!
Prednost ovog je jedino kaj ga možeš kupit kod nas, na rate ovo-ono.
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #5
Ma definitivno, imao sam easy glidera,zato i znam,ali ako se nekome neda zezati  sa kupovinom preko interneta i kemijati sa setupom,pa ovo pa ono, fino dobije sve,napuni bateriju i leti,sve podešeno,a i ima garanciju!



Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #8
je robi, al model shipping carina setup..hmm..a tek cijene mpx modela koje su za pol vece neg drugi modeli..nije da podrzavam mrvicu previsoke cijene pluramaksa no zivimo tu di zivimo i super je da uopce imamo mogucnost kupiti ista od rc modelarstva kod nas  ;)

a i brijem da ovaj model rtf citaj paket ima puno vise od tri kile(kao uostalom i svaki rtf model koji uzimas-model,setup,stanica) i da vjj nije dobavljiv preko poste..ili je uz astronomsku cijenu shippinga.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #9
je robi, al model shipping carina setup..hmm..a tek cijene mpx modela koje su za pol vece neg drugi modeli..nije da podrzavam mrvicu previsoke cijene pluramaksa no zivimo tu di zivimo i super je da uopce imamo mogucnost kupiti ista od rc modelarstva kod nas  ;)

a i brijem da ovaj model rtf citaj paket ima puno vise od tri kile(kao uostalom i svaki rtf model koji uzimas-model,setup,stanica) i da vjj nije dobavljiv preko poste..ili je uz astronomsku cijenu shippinga.

Ajmo baš vidjet:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14847
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13143__Plastic_Folding_Propeller_Assembly_10x6_Alloy_Hub_2pcs_bag_.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__18004__HobbyKing_Red_Brick_30A_ESC.html

40$ sa shippingom

+

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8338__Hobby_King_2_4Ghz_4Ch_Tx_Rx_V2_Mode_2_.html

41$ sa shippingom

Porez nebuš platio na nijedan od ta 2 paketa + 700 kn MPX EasyGlider Pro (za toliko ih je toni prodavao na forumu, nove zapakirane) i 100tinjak kn baterija 3s 2200

Znači 490 kn setup i stanica, 800 kn model i baterija i dođemo na ~1300 kn :)

Po meni nema razmišljanja, osim ako su rate u igri. Onda moraš u Pluramaksu.
MPX modeli skupi? Di to? Pogledaj kod Kolića cijene. Da, normalno da je jedan Easy Star "skup" u odnosu na jednog Bixlera, ali ne zato jer piše MPX gore nego zato kaj je puno kvalitetniji i vrijedi tu razliku :)

Ja nisam ni najmanje oduševljen Pluramaksom jer 90% toga kaj prodaju su igračke po visokim cijenama
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #10
i..., sad netko od početnika ovo sve pročita, naruči, paket mu stigne doma, a on može sjest i gledati u dijelove...

nemaju svi susjeda modelara, pa da im posudi punjač da napune stanicu ili da ima  kaže da odu kupti epoxy da zalijepe model

a i nije baš ista stanica u igri, ova kaj dolazi s njim ipak ima par mogućnosti više

ovo kaj si napisao je dijelom točno, ali nepotpuno

kaj Toni ima 10 easya  doma da ti ih odmah isporuči..., vjerojatno nema

oće ti sutra otići po drugog, vjerojatno neće...

ako naručiš to sve u 10 mjesecu, mogao si čekati i do proljeća, jer će ti paket stići možda i za 3 -4 tjedna

ja sam isto protiv prodavanja preskupih igračaka, ali ovo je fakat odličan set za početnika
(dobro, bolja je moja cockpit sx stanica u oglasima + easy cub :)  :)  :) )

pogledaj filmić, kak ga je bacio iz ruke, tak je odletio mirno i ravno...

kako izgelda maiden prve početničke samogradnje - u većini slučajeva traje 5 sekundi i ne izgleda nimalo lijepo




Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #11
nisam ni došao do pitanja bulleta, lemljenja konektora, hornova, podešavanja, programiranja reglera, izbora elise i montaže elise (sigurno početnici znaju sve o 3, 3,17, 4  ili 5 shaftovima i elisama)

a faktor "stiglo mi je iz Kine i ne radi" da ne spominjem...

pre malo se cijeni mogućnost da kad dodješ doma i skužiš da stanica ne radi, da možeš otići u dućan i reklamirati ju
ovo zadnje je pitanje navike, jer nemamo mogućnos nekome ići reklamirati, ali zar ne bi bilo dobro, da se sa stanicom može otići ko sa televizorom, "dobar dan, ne radi, daj mi novo"

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #12
nemam kaj reci nego BRAVO zagi. tocno to i nikako drugacije. ustedio si mi puno slova  :)

tocno tako se osjeca pocetnik i nikako drugacije. lijepo je to robi imati pri ruci iskusne modelare, znati slagati modele i imati razni alat..no nemaju svi spretne ruke i nemaju svi mogucnosti malo po malo slagati model..uostalom, da nisam ko papagaj, zagi je rekao. haug  ;)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #13
i..., sad netko od početnika ovo sve pročita, naruči, paket mu stigne doma, a on može sjest i gledati u dijelove...

nemaju svi susjeda modelara, pa da im posudi punjač da napune stanicu ili da ima  kaže da odu kupti epoxy da zalijepe model

a i nije baš ista stanica u igri, ova kaj dolazi s njim ipak ima par mogućnosti više

ovo kaj si napisao je dijelom točno, ali nepotpuno

kaj Toni ima 10 easya  doma da ti ih odmah isporuči..., vjerojatno nema

oće ti sutra otići po drugog, vjerojatno neće...

ako naručiš to sve u 10 mjesecu, mogao si čekati i do proljeća, jer će ti paket stići možda i za 3 -4 tjedna

ja sam isto protiv prodavanja preskupih igračaka, ali ovo je fakat odličan set za početnika
(dobro, bolja je moja cockpit sx stanica u oglasima + easy cub :)  :)  :) )

pogledaj filmić, kak ga je bacio iz ruke, tak je odletio mirno i ravno...

kako izgelda maiden prve početničke samogradnje - u većini slučajeva traje 5 sekundi i ne izgleda nimalo lijepo

Ak je netko nesposoban složiti toliko jednostavan model poput nekog Multiplexovog s uputstvima koja su pisana ne "for dummies" nego "for retards" neka se ni ne prima modelarstva :)
Epoxy ti uopće ne treba, sve se može lijepo zalijepiti s CA (što je također navedeno u uputstvima) i to bez aktivatora.
Ne basham ja ovog Sky Climbera, vjerujem da je skroz OK model, samo ipak tvrdim da je bolje uzet MPX-a jer za manje love dobiješ bolju stvar. Ruku na srce, nijedna od ove dvije stanice nije bogznašto, ali za takav model sasvim dovoljna.
Nije toni jedini izvor, Kole je jako blizu Zagreba.
A za sva ova pitanja oko setupa postoji forum, ja sam stavio izvrstan setup (bez škrtarenja) za Easy Glidera, još sam samo zaboravio ubacit servače, 4 HXT-a 900 i to je to.
Ako se netko ne namjerava bavit modelarstvom Sky Climber je možda i bolji izbor jer ne treba punjač, ali ako se iole ozbiljnije misli primit hobija, bolji punjač je neophodan (a Accucell 6 je nekih 30$, isto i iMax B6) i dolazimo na cijenu Sky Climbera.
Znači osovina na ovom motoru je 4 mm, dva folding propa sa spinnerima su također za 4mm, horne na Multiplexima su piece of cake, jedan imbus šaraf 1.5 mm (ključ se dobije u kitu). A bome ni te bullete nije tak teško zalemit.
Ne znam, po meni je modelarstvo otišlo u skroz krivom smjeru, ljudi uopće ne razumiju aerodinamiku, kako i zašto ti modeli uopće lete, ne znaju zalemit jedan konektor a htjeli bi sve na pladnju.
Nitko se nije rodio kao iskusan modelar s puno sati na palicama i u radioni...
Iako to neki postaju preko noći
A ovo Žac kaj veliš malo po malo slagati model, meni za jedan MPX-ov model treba par sati a nisam neki graditelj, znači da nekome tko nikad nije ništa slagao treba max 7 dana (i to je 5 previše). To baš i nije malo po malo, meni je malo po malo kad slažem model 6 mjeseci
A kaj se Pluramaksa tiče i sheme: "Dobar dan, ne radi mi" pitaj kenana koliko ti uvažavaju tu njihovu "garanciju". I još netko mi je isto pričao da je reklamirao neki heli (Nine Eagles koji nije radio) - lik je tvrdio da ga je kupac potrgao, a heli nikad bio u zraku jer je bio neispravan.
MAK Zapad

Odg: Nine Eagles Sky Climber

Reply #14
bashas ga :) a model ni kriv ni duzan :)

stalno se propusta da ima vise afiniteta kod modelara i pilota rc aviona

netko voli slagati modele, netko je vjest u upravljanju, te dvije stvari nisu nuzno povezane


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.