Skip to main content

Topic: Mini tux (Read 4241 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mini tux

Bio nešto u Bauhausu i skužio da imaju UHUpor.
I kupim ja to i imam dva tjedna do mora i što da se radi? Mogu se dnevno sat vremena igrati.

Jedrilica.

Neko kormilo imam, prijemnik i daljinski imam, servače i bateriju imam, jedriti znam i na dasci i u laseru i na krstašu. Imam potrgano jedro od daske za jedrenje. Imam i nešto rowinga i pes smole. 2 metarska aluminijska cijev promjera 10 je završila isto u košarici.
Malo surfanja i izbor padne na mini tux.
Najjednostavniji nacrt i ono važno - rebra se režu ravnalom.

I izrežem izoflor, oblijepim trakom, obučem u plastiku i dodam kutiju za kobilicu, pokitam prvu ruku trup, napravim modl za bulb od stiropora, pa da obučem u plastiku i istopim stiropor i napunim olovom za ribolov. I u tom momentu skužim da mi fali jedan servo. Gdje da u roku od dva dana nabavim jedan jači servo?

BTW, to je model klase RG 70, ali s obzirom da se ne planiram regatavati, kobilica nije odvojiva. 



 
 
Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Mini tux

Reply #1
super super  :)

Odg: Mini tux

Reply #2
Odlicno samo jedna primjedba,kobilica ti krivo stoji,tj balast ti krivo stoji,siri dio ti ide prema naprid,znaci prema provi,a uzi dio prema nazad(krmi)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Mini tux

Reply #3
Odlicno samo jedna primjedba,kobilica ti krivo stoji,tj balast ti krivo stoji,siri dio ti ide prema naprid,znaci prema provi,a uzi dio prema nazad(krmi)

Balast nije po nacrtu. Nemam ga vremena naručivati, lijevati, davati raditi. Ideja je da izvadim stiropor iz plastike. Iz prednjeg dijela je to dosta teško i kada dodam olovo, stražnji kraj koji će ostati otvoren zatvorim sa silikonom. Kobilica je u CG. A olovo će doći pod kobilicu, ni naprijed ni nazad.

Ali ružno izgleda, slažem se, a stiropor se da obraditi za pet minuta, pa ću modificirati.

Hvala.

 
Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Mini tux

Reply #4
samo naprijed, čekamo maiden!


Odg: Mini tux

Reply #5
Mini tux je došao do mora. Nije bilo vremena da se radi na njemu zbog drugih obaveza. Dobio je 400 g olova u kobilicu, nešto PUR pjene i kit po oplatama. Prekosutra će ploviti. Valjda.
Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Mini tux

Reply #6
Limitiran sredstvima na otoku, Tux je zaplovio.


Naginje se prejako. Ok, je maeštral možda bio jači, ali svejedno. Plovidba je bila obavljena, ali nisam zadovoljan. Jedri brzo, ali bum ulazi u more u plovidbi.

Bum treba biti bitno iznad.
Bum treba biti kraći.
Jarbol može biti kraći.
Jedro treba biti manje.
Servo za jedro treba veći hod.
Možda treba otežati kobilicu.
Iako sam imao osjećaj da je kormilo pre malo, brodić sluša kormilo.

Dijete je ofarbalo, jedro 1.0 je npravljeno od vreće za smeće, ojačano sa ljepljivom trakom. Sve opute su od ribolovnog flaksa.

Nisam imao nikog blizu za snimku plovidbe.  :(
Ako doktori mogu skalpelom...

Odg: Mini tux

Reply #7
Eh, da. Sitan detalj. Jarbol, bum, jedra i opute nisu po nikakvom nacrtu, nego po osjećaju. Najkompleksnije je zategnuti bum prema dolje.
Ako doktori mogu skalpelom...