Skip to main content

Topic: Kako ovo rješiti (Read 10916 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kako ovo rješiti

Kao što naslov kaže kako ovo rješiti iz slika je vidljivo da je jedan dio s motora slomiven i sad trebalo bi ga zaljepiti e a kako:
 
svaka čast :)

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #1
pozzzz, odi si u neku trgovinu koja ti prodaje boje lakove i li tako neki materijal i nađi dvokomponentni tekući metal, ali neki malo skuplji, ja sam si uzeo neki od oko 75 kn, i šljaka, uzmi u ovzir da je meni puko dio koji je držo motor za nosać i vidila se ćak radilica, sanirano je sa tim i šljaka, i gledaj da ti bude otporan na visoku temp, ovaaj je otporan do 180Celziusa. vidim da to nije dio koji je jako podložan grijanju jel je odvojen od samog ućišta ali nemoj nikako krpat smolom jer neće držat. isprobano....
javi kako ide...

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #2
Kolega je dao dobar savijet . Stvar drži ali.....   Pošto ti  motor nije montiran s njim u đep i kod majstora koji

ima "specijalna zavarivanja" . To su ti meštri koji vare glave od automobila . Kada to piknu više neče nikuda.
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #3
to ti nece nitko sa uspjehom zavariti da se cijelo kuciste motora ne iskrivi,osim toga se upravo taj material tesko vari,tanke stijene a i sam materia,
jedino sto ti ostaje,da nisi u Kroatiji moze biti da bi se Laserski zavarilo ali tu to vjerovatno nitko ne radi,
ukloni to malo trokutasto rebarce i napravi od jacega AL pleha i zasarafi sa sarafima M-2
ljepilo bilo kakvo ti nece pomoci,to veoma dobro znam

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #4
možeš to variti jer taj dio nije kučište radilice, nego amo vanjski nosač  pa eventualno krivljenje neće utjecat na rad motora,
ili tekuči metal koji je Foker spomenuo, a možeš dodatno izbušiti na nosaču prije i poslije loma koju rupicu 2mm da se tekuči metal zalije u nju, pa i u slučaju da se lošije zalijepi neće moči ispasti.
O.T. mi u kroatiji ni neznamo kaj je to laser

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #5
Denis,najkvalitetnije ljepilo koje je vecini dostupno izdrzi temperaturu do maksimum 120C
ali bez vecih mehanickih opterecenja,
ljepilo koje upotrebljavaju profi ide do 180C  maksimum 210C
ali sumnjam da ga mozes tu negdje naci,
kuciste motora je legura aluminijuma a ako ne poznas sastav tesko je odabrati prikladnu zicu za varenje,
mi smo radili sa tim i znam da upravo ovi dijelovi su teski za varenje,ja bi to glatko mehanicki spojio bez varenja a vi pokusajte,
rezultat me interesuje!

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #6
Kolega je dao dobar savijet . Stvar drži ali.....   Pošto ti  motor nije montiran s njim u đep i kod majstora koji

ima "specijalna zavarivanja" . To su ti meštri koji vare glave od automobila . Kada to piknu više neče nikuda.

ovo neće ići sa varenjem, moj stric radi sa apsolutno svim vrstama varenja na suhom, znaći sve osim podvodnog varenja, 15 g iskustva u italiji, rako je da je to matrijal pod imenom ŠPILIARTER i da nalići matijalu ko gus od kojeg se rade peći za grijanje ali neide sa tim. tako da jedino ostaje opcija tekućeg metala ili od aluminija izrezat kako je u ovom slučaju jer nije dio motora koji je direkt vezan na njega...

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #7
Kolega je dao dobar savijet . Stvar drži ali.....   Pošto ti  motor nije montiran s njim u đep i kod majstora koji

ima "specijalna zavarivanja" . To su ti meštri koji vare glave od automobila . Kada to piknu više neče nikuda.

ovo neće ići sa varenjem, moj stric radi sa apsolutno svim vrstama varenja na suhom, znaći sve osim podvodnog varenja, 15 g iskustva u italiji, rako je da je to matrijal pod imenom ŠPILIARTER i da nalići matijalu ko gus od kojeg se rade peći za grijanje ali neide sa tim. tako da jedino ostaje opcija tekućeg metala ili od aluminija izrezat kako je u ovom slučaju jer nije dio motora koji je direkt vezan na njega...

kao i u svakoj prilici do sada pa i u ovoj si u PRAVU,
vec sam ti rekao da ces daleko dogurati,
pozdrav

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #8
Kupi rezervni dio i zamijeni slomljeni:
towerhobbies.com --> parts superstore
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #9
Kupi rezervni dio i zamijeni slomljeni:
towerhobbies.com --> parts superstore

Despot
u nasem hobbyju i jeste to interesantno improvizirati znati,krpati i kroz to nauciti nesto korisnoga,
ovo sto ti predlazes je  najjednostavnije rijesenje,kosta vremena i para,
a za mnoge su pare ??

ne zaboravi da veoma cesto rezervni dio kosta kao komplet novi motor,

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #10
pozzzz, odi si u neku trgovinu koja ti prodaje boje lakove i li tako neki materijal i nađi dvokomponentni tekući metal, ali neki malo skuplji, ja sam si uzeo neki od oko 75 kn, i šljaka, uzmi u ovzir da je meni puko dio koji je držo motor za nosać i vidila se ćak radilica, sanirano je sa tim i šljaka, i gledaj da ti bude otporan na visoku temp, ovaaj je otporan do 180Celziusa. vidim da to nije dio koji je jako podložan grijanju jel je odvojen od samog ućišta ali nemoj nikako krpat smolom jer neće držat. isprobano....
javi kako ide...

ovo s tekucim metelom provjereno i kod mene.

Odg: Kako ovo rješiti

Reply #11
Hvala svima kupio sam tekući metal koji može ići i do 180C tako da kad napravim reči ču vam rezultate svima hvala.  ;)
svaka čast :)

Odg: Kako ovo rješiti (Duji preporuka, a Ivanu odgovor)

Reply #12
Duje, mani se ćorava posla, neke se stvari ne isplati popravljati; pregorenu svjećicu, staru bateriju, vlažno gorivo i sl. Rezervni "backplate" za tvoj motor košta petnaestak dolara, manje nego što ćeš ppotrošiti za kojekakve smole i cugu s majstorima. Znam, prošao sam tu priču.
Ivane, često pišete odgovore i kada ih zapravo nemate. Pretpostavite kvalitetu kvantiteti i više čitajte. I da, u Hrvatskoj nemamo para, dinari i pare ne stanuju ovdje već dva desetljeća. Imamo novac.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Kako ovo rješiti (Duji preporuka, a Ivanu odgovor)

Reply #13
Duje, mani se ćorava posla, neke se stvari ne isplati popravljati; pregorenu svjećicu, staru bateriju, vlažno gorivo i sl. Rezervni "backplate" za tvoj motor košta petnaestak dolara, manje nego što ćeš ppotrošiti za kojekakve smole i cugu s majstorima. Znam, prošao sam tu priču.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Ivane, često pišete odgovore i kada ih zapravo nemate. Pretpostavite kvalitetu kvantiteti i više čitajte. I da, u Hrvatskoj nemamo para, dinari i pare ne stanuju ovdje već dva desetljeća. Imamo novac.

bit ce mi drago ako pojasnis - objasnis - preciziras - konkretiziras
a recimo u Sisku sam baratao sa izrazom,  PARE , pa opet na drugoj strani PENEZE a evo ti da bi me ti razumio trebam upotrebiti izraz NOVAC
u Dalmaciji sam cuo HILJADA  a ovamo TISUCA  a sve lijepa nasa i tamo i ovamo
covjek se uci dok je ziv,
i umre kao budala





Odg: Kako ovo rješiti

Reply #14
Ali o čemu vi još raspravljate problem je rješen sve je popravljeno i motor radi kao singeriza, a kako je popravljeno vidjet čete kada me upoznate ha ha ha  :D   ;D .
svaka čast :)