Skip to main content

Topic: Pilatus PC-9 M "Krila Oluje" (Read 101409 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #75
Stvarno izgleda prelijepo u zraku!

 

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #76
Za one koji nisu na "fejs"-u, nekoliko fotki autora Josip-a Andračić te Darka Črnčec sa aeromitinga u Osijeku  :-*

[attachimg=1]

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

[attachimg=5]

[attachimg=6]

[attachimg=7]

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #77
u zraku je ko pravi,i još kad odlican pilot pilotira,melem za oči 8)


Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #79
Živio Beloviću , odlično si ovo odletio (very scale)  :o ,tako da je ''stari mačak'' Marko imao relativno lagan posao ;)
Dečki LP  :)
Mes
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #80
Teško je u datom trenutku kad nešto "takvoga" leti (i ti imaš po prvi put prilike to vidjeti) biti koncentriran na snimanje pa onda snimka ispadne pola-pola hehe...kolegi Beloviću svaka čast na prikazanome. Koliko mi je prošle godine bio gušt po prvi put vidjeti model u cjelini (miting Prelog), tolko mi je sada bio gušt gledati ga kako leti (vidi, opet u Prelogu)  8)

lp,
Marko

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #81
Ljetujem u povljani na pagu i ubija me svaki dan dobro poznati zvuk pilatusa....stalno buljim u nebo...i onda navecer kad svi odu spavati vadim laptop i radim nacrte  :D kad dodjem doma hvatam se posla :)
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #82
Za one koji nisu na FB-u... idemo dalje sa "serijalom" Krila Oluje. Ovaj put je rijec o PC-9 raspona 80", trup je GFK dok su krila konstruktivna. Pogon ce biti 99% elektro, posto ne zelim "kosilicu"dok je turbina nazalost samo san  :P

[attachimg=1]

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #83
Svaka cast...


Kolko bi dosao turboprop setup neki? Prije nekih 6 mjeseci sam upoznao nekog lika koji tvrdi da ga ima pa me cisto zanima :)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #84
Znam za ove JetCat turbine da su oko ~4000€  :-X http://www.jetcat.de/jetcatturbinen/turboprop.htm


(salamala... Zed, mora da covjek nije iz "nase radnicke klase")

Meni vec i retrakti, a koji su "temelj" ovakvog aviona, predstavljaju glavobolju ??? Zasto kazem temelj aviona? Naime nase staze za polijetanje uglavnom su travnate, iste su daleko od golf terena, prepune grbica dok su brzine na polijetanju ovakvog aviona dosta visoke, pa samim time podvozje modela cija masa iznosi oko 10kg podnosi izuzetna opterecenja, pogotovo na "pinu" tj. vertikalni osovini koja spaja pokretni dio mehanizma sa nogom stjanog trapa. Na manjem modelu cija masa je bila oko 5kg (dakle polovina ovog sadasnjeg) imao sam velike probleme pronaci odgovarajuci materijal-celik za 5mm pin-osovinu na prednjoj nozi jer orginalna se vec nakon 2-3 leta savinula, stoga ce biti retrakti veliki izazov...

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #85
Beli, jesi sam radio trup?
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #86
Nisam.... model su mi do te faze izradili kosooki na moj zahtjev "unpainted". Jedino sto su na krila stavili transparent foliju, koju cu morati zbog sheme KO zamjeniti bijelim oracoverom. Ali ionako sam je mislio skinuti da provjerim ljepljene spojeve te pojacam leziste retrakata. I naravno da stvar ne bude jednostavna isporucen mi je model PC-9A, dok K.O. lete na PC-9M sto cu također morati popravljati  :D

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #87
Mozeli se znati koliko para traze kosooki za taki jedan model bez farbanja i folie?

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #88
Imaš PP  ;)

Odg: Modelarska akro grupa "Krila Oluje"

Reply #89
Znam za ove JetCat turbine da su oko ~4000€  :-X http://www.jetcat.de/jetcatturbinen/turboprop.htm


(salamala... Zed, mora da covjek nije iz "nase radnicke klase")

Meni vec i retrakti, a koji su "temelj" ovakvog aviona, predstavljaju glavobolju ??? Zasto kazem temelj aviona? Naime nase staze za polijetanje uglavnom su travnate, iste su daleko od golf terena, prepune grbica dok su brzine na polijetanju ovakvog aviona dosta visoke, pa samim time podvozje modela cija masa iznosi oko 10kg podnosi izuzetna opterecenja, pogotovo na "pinu" tj. vertikalni osovini koja spaja pokretni dio mehanizma sa nogom stjanog trapa. Na manjem modelu cija masa je bila oko 5kg (dakle polovina ovog sadasnjeg) imao sam velike probleme pronaci odgovarajuci materijal-celik za 5mm pin-osovinu na prednjoj nozi jer orginalna se vec nakon 2-3 leta savinula, stoga ce biti retrakti veliki izazov...

Ako Hoces mogu ti ja ovdje (Danskoj) pogledati osovinu od titanijuma ali je 6mm dijametar osovine znaci 6 X 78 pase do 55mm debljina tocka