Skip to main content

Topic: Guppy i Guppy-2 (Read 43256 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #60
Napravi sticky Guppy, zašto ne, neka bude sve na jednom mjestu,
Uvijek će se naći ljudi koji bi išli u gradnju tog modela, neka imaju uputu, ipak je to model koji će biti uvijek nekome interesantan.

Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #61
Glede kabine za gupca.
 Nova boca Todorićevog ''Sarajevskog kiseljaka'' je također odlična za izradu kabine. Anatomski oblikovana, tamno-zelene boje i dosta čvrsta.
Osobno, meni je puno lakša i brža varijanta feniranja boce preko kalupa nego kuhanje.
Jedan prijedlog Damiru:
Bilo bi dobro staviti uz sticky i nacrt te jadralke, ali samo ''jedinice'', da se gospodin Ultralajt ne bi naljutio. Nacrt za Guppy 2 se još uvijek plaća, koliko je meni poznato.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #62
Jedna dobra vijest za sve ljubitelje Guppy-a i samogradje jedrilica: sačuvao sam 36 a ne 16 stranica teme sa Starog Frika !
Komplet , yeah !

Da ne bude problema, poslao sam mail M.Saši i lijepo ga zamolio za pristanak da to ovdje objavim. 

@tgrbin: sve Ok, javim ti se pa da probamo  ;)

@Jarun_75: obećajem, sve ću lijepo posložiti, jer to nije isti forum engine i neće se moći listati, nego stranica po stranica..

@Flyfreakuser: Guppy-2 sigurno ne objavljujemo, nebi nikada učinio takvu svinjariju Mitji !  No Guppy-1 u raznim varijantama ćemo objaviti ali tek nakon što mi to odobri Mitja ! Čovjek je autor svjetski poznate jedrilice za samogradnju i treba to poštivati!

Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #63
@Diogen.A kaj je to neka tajna taj nacrt ili je čovjek autor tih nacrta,nije mi skroz jasno pa eto pitam,nadam se da nebaljezgam ;).

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #64
@Diogen.A kaj je to neka tajna taj nacrt ili je čovjek autor tih nacrta,nije mi skroz jasno pa eto pitam,nadam se da nebaljezgam ;) .
Guppy-1 je javno objavljen i danas se može nači link na netu, ali je pristojno čovjeka pitati prije nego li nacrt staviš u post !;
Guppy-2 nacrti se mogu kupiti kod Mitje za 19 $ (http://ultralajt.webs.com/myrcmodeldesigns.htm) drugi način je da napraviš Guppy-1 i Mitji pošaješ sliku svog uratka - tada dobivaš planove besplatno  ;) !

Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #65
@Diogen.A kaj je to neka tajna taj nacrt ili je čovjek autor tih nacrta,nije mi skroz jasno pa eto pitam,nadam se da nebaljezgam ;) .
Guppy-1 je javno objavljen i danas se može nači link na netu, ali je pristojno čovjeka pitati prije nego li nacrt staviš u post !;
Guppy-2 nacrti se mogu kupiti kod Mitje za 19 $ (http://ultralajt.webs.com/myrcmodeldesigns.htm) drugi način je da napraviš Guppy-1 i Mitji pošaješ sliku svog uratka - tada dobivaš planove besplatno  ;) !

Damir
Hvala gosp.Diogen ,a ja mislio da to samo onak,uzmi nacrt ,sklopi pa ko ga šiša :) .Hvala na upozorenju ;)


 

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #67
ovo je dio s kojim nisam bas zadovoljan.
nisam uspio naci na hobbykingu ovako male linkage stopere.
kako je trenutno rjeseno, malo sve skupa pleše, kontrolne površine se mogu micati bez da se servo pomiče.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #68
Da , na ručici serva i na horni, primijeti se dosta ''lokera''.
To i jeste razlog plesanja pokretnih površina.
Prijedlog: treba pokušati nanijeti malo cina lemilicom, na dijelove žice koje prolaze kroz hornu i ručicu.
Na taj način će se dobiti na debljini tih dijelova i plesanje bi trebalo biti manje.
Naravno, pitanje je samo koliko je cin kompatibilan sa tom žicom.
Mislim da ne bi trebalo biti problema, jer i  ''hladan lem'' će odraditi posao

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #69
Jučer veseo..danas tužan !

Pronađem spremljeno 36 stranica foruma o temi Guppy sa Starog Frika (koji više ne postoji) i veselim se da to mogu ovdje sticknti...

ALI:  obratim se pismom adminu sa Starog Frika i zamolim za dozvolu da to objavim i dobijem odgovor: NE !
Pristojnost mi nalaže da tako i postupim,
Damir.


Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #71
Pristankom usera Laki  i njegov topic ''Još jedan Guppy'' spojen je ovdje u zajednički !
Postovi se i dalje nalaze u točnom vremenskom slijedu, pa se sve može lijepo pratiti!
Hvala Laki !
Damir

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #72
Jučer veseo..danas tužan !

Pronađem spremljeno 36 stranica foruma o temi Guppy sa Starog Frika (koji više ne postoji) i veselim se da to mogu ovdje sticknti...

ALI:  obratim se pismom adminu sa Starog Frika i zamolim za dozvolu da to objavim i dobijem odgovor: NE !
Pristojnost mi nalaže da tako i postupim,
Damir.


Totalno bezveze! Ne kužim kaj ga smeta da se to objavi, kaj ima neko intelektualno vlasništvo nad tuđim postovima na forumu? Da ljudi nisu željeli da se vidi kak rade Gupije, nebi ni postali na forumu , a s druge strane tu bi dobro došlo da samograditelji vide kako su drugi nešto napravili!
Ne lajkam  :(

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #73
rješio sam se gumice oko cijelog trupa, stavio dva šarafića da drže canopy.

Odg: Guppy i Guppy-2

Reply #74
objesio sam ga za strop u sobi.