Skip to main content

Topic: AFRO esc (Read 4503 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: AFRO esc

Reply #15
Vračam se ovoj temi, jer mi ZTW regleri nedaju mira.

Dobio sam u prošlom postu spomenute 600Hz reglere, i kad sam jih otvorio (to mi je dodatni hobi prchkanje po elektronici), video sam, da to nije to.

ZTW je jednostavno par klasa više. Kad sam video što sam dobio od Multikoptera (pod ''shrinkwrapom''), skoro se ne usuđujem stavit gore. Jer mi zna tko reč u čemu je fora 400Hz i 600Hz, jel to softverska ili hardverska fora? mogu to podesit tokom flashanja SimonK Firmwera? (sori, ako zvuču pitanje nekim expertima glupo). Definitivno bi u buduče kupovao samo ZTW reglere (cijena/kvaliteta), samo da riješim pitanje ok ''Hz'' koje me muči zadnji mjesec.
Kad se vratim s puta stavit ču par slika gore, pa da vidite razliku.

pozdrav,
J


Odg: AFRO esc

Reply #16
Fora je u hardweru i softu, ali vecina moze radit na 600hz ili vise no nemas znacajnog ucinka izmedu 400hz i 600hz, provjereno, cak ti je dovoljno da imas na ulazu signal od 180hz ili 200hz pwm signal da multi bude jako stabilan. Druga je stvar timing motora 8, 16 24 khz. Na 8 hz motori ce malo vise zujati ali ce se esc manje grijati ( hk 30a ss samo moze radit na 8hz, ako stavis 16 pregrijava se odmah i nakon nekoliko minuta zapali koji fet na 3s). Sve opcije mozes mjenjati na svakom esc s drugim frimwerom. Pogledaj simonk direktori skini fajlove i prilagodi si koje opcije ti trebaju no prije procitaj upute i isprobaj na suho motor i esc kombinacije s razlicitim frimverom.

Odg: AFRO esc

Reply #17
ne vidim na popisu da su ti ZTW pogodni za fleshanje(a tu su i uputstva,I NIZ SAVJETA)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhR02IDNb7_MdEhfVjk3MkRHVzhKdjU1YzdBQkZZRlE#gid=0
a ne vidim stvarno niti razliku između 400 i 490 i 600HZ(iako za ove od 600 nisam čuo)moji Turnigy plush 40A rade bez problema na 490Hz i to znam samo zato jer u softu za podešavanje multija(arducopter) imam mogućnost namjestiti koliko god želim to osvježavanje,razliku između 400 i 490 nisam uspio primijetiti,više je sigurno bolje ali do većeg problema dolazi ako namjestiš više a regler ne može toliko koliko su oni napisali,e ondA ZABLOKIRA pa zbog te nepotrebne težnje za tom neznačajnom brzinom sve ode kvragu i multi padne ko kamen(znam i to,probo)....ja bi zamjenio reglere za neke standardnije dok ih još moš poslat nazad..najbolje je pogledati iskustva ljudi i ne izmišljat toplu vodu..ako su se neki esc pokazali uspješni ja bi se toga držao
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: AFRO esc

Reply #18
Osim toga,ne mora bit cijena najbitniji faktor,moji skuplji Plush regleri evo ih drže se skoro 3godinu već,svašta sam im radio...nego jel probao neko flashat Turnigy K-force HV reglere?40A,70A?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: AFRO esc

Reply #19
Imam Plush 18A i jako sam zadovoljan. Ni jedan feler, a lendao sam i u vodi (al sam jih odmah otvorio i posušio)
Sad sam trebao 30A pa sam malo tražio i naletio na ZTW. Znam da nisu stestirani... al neko mora.

Malu ču se poigrat. Btw, kvaliteta izrade ZTW je puno bolja od Plush-a.

Pozdrav,
J

Odg: AFRO esc

Reply #20
Ne znam za multije, ali kolega Coljo i ja UBIJAMO Plusheve, mast im vadimo i drze se svi ko' sampioni :)
Plush i Sentry - MAJKE


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: AFRO esc

Reply #21
Evo, još malo pretraživanja i naletio sam na ovo: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1513678&page=20 gledaj post #290.
Moji (ZTW) su po izgledu isti kao onaj na prvoj sliki s desne. I isti mosfeti čak (šifra), isto poredano, lem po rubu...

Kad sam išo dalje tražit Dragon, našao samo ovo: http://queenhobby.com/PD39965-%E0%B8%AA%E0%B8%B4%E0%B8%99%E0%B8%84%E0%B9%89%E0%B8%B2-dragon_30a_economy_version_4_0.html

Na mojim je ista pozicija padova za programiranje, samo da nemaju BEC-a.

Znači, ak je ZTW OEM, onda on radi za Dragon, Mystery Blue, HK Blue, Maytech (svi imaju i vrlo slične kartice za programiranje, osim boja i logota).
Al prodaje svoje esc-je malo jeftinije nego HK blue, Mystery,  i puno jeftinije nego Maytech...

Simonk firm koji je upucan je onda bs_nfet.hex, samo mi još nije jasno oko 400 i 600 Hz.

poz,
J
 



Odg: AFRO esc

Reply #22
ja bih se rađe poigro sa ovima...možda su i isti ko ZTW... http://www.rctimer.com/product_1059.html

eh sad vidim da se mogu i ztw fleshat po ovoj listi
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhR02IDNb7_MdEhfVjk3MkRHVzhKdjU1YzdBQkZZRlE#gid=0
neznam jesi li primjetio da pokraj svakog esc na listi stoji link tj dva linka na kojima je slika od svakog esca odozgo i odozdo pa moš lijepo uspoređivat koje komponente ima evo npr.

ZTW e series 30A
[attachimg=1][attachimg=2]
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: AFRO esc

Reply #23
ZTW spider OPTO izgledaju potpuno isto ko ovi na slici, osim bez BEC-a.

Sad su mi na putu 400 Hz verzije, pa da usporedim komponente. Baš me zanima, koja je razlika.

pozdrav,
J