Skip to main content

Topic: Lezajevi na 2204 motoru (Read 2062 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #1
Da ga probaš rastaviti i očistiti pa podmazati, pa kad je rastavit izmjeriš dimenzije ležaja, vjerujem da ima ležaja i za taj motorić kupiti.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #2
Ne uspijevam rastavit ovaj motor.
Skinuo sam mali stoper ali ostatak nece da ide nigdje..
Ovaj gore prop saver ne mogu odsarafit, pukne odma utor za sarafciger neki je mekani metal.


Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #3
Trebao bi ići, još ga magnet drži pa ti se čini da ne ide. Možeš još probati lagano pokrenuti drugom osovinicom tako da ti netko drži motorić a ti probaš lagano tucniti po osovinici drškom od šarafcigera ili malim čekićkom.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #4
Success!
Slozio sam mali stalak tako da mogu lupat po osovini dok je stator naslonjen na stalak.


Ali neznam sto mogu tu ocistit, osim kapnut malo masti u lezajeve.
Ic izbijat lezaj isto nema smisla, osim mozda da ga izmjerim koliki je pa eventualno narucim novi.




Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #5
Da, nema smisla izbijati ako nemaš drugi. Izmjeri vanjsi promjer, nutarnji je kolika je osovina (mislim da je 3,17mm) i dubinu. Na HK imaš ležaja pa po dimenziji naručiš. Ja si ležaje mažem sa mašinskim uljem (kapljicu u svaki). Na forumu se vodila baš o tom rasprava pa još i tamo pogledaj što se tiće ulja.
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #6
mislim da je kolega  šišmiš mijenjao bas na takvim motoru pa kontaktiraj ili pronadi temu o tome

 

Odg: Lezajevi na 2204 motoru

Reply #7
inace koristiosam desetak takvih motorica i  ne moze se skinut prop saver jer je iz jednog dijela