Skip to main content

Topic: Jos jedan Zagi  (Read 5424 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jos jedan Zagi

nakon  sto sam kod frenda vidio kako to lijepo leti odlucio i ja napravit jednog

mozda sam se malo zaj*** sa odabirom folije ali nadam se da nece pasti u neko zbunje i da ga necu naci
ali uzeo sam i narandjastu foliju pa cu makar rubove s tim tako da bude uocljiviji

evo par slikica kako zasad napreduje izgradnja
a set up ce biti 2x Hxt900, 2700KV outruner motor,45A esc, elisa 5x5 i 2200mah baterija
valjda ce to biti ok  :)

djelovi su u zg, jos carina Rijeka pa kod mene nadam se da ce do srijede zagi biti u pripravnosti za prvi let
nikad vozio zagia tako da drzte fige  ;D



Odg: Jos jedan Zagi

Reply #2
u Brico store-u 14,99kn metar jedino sta se ne lijepi na stiropor nego sam prvo sa onom zutom trakom za zastitu prilikom farbanja pa tek onda ova folije tj ljepljiva tapeta  :)

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #3
zagi prosao test flight prije par dana
ali danas nevjerojatna stvar se desila, normalno letimo i ajd malo divljat posto je zagi dosta brz i gust gledat kako lijepo leti

neka osmica i u lijevom djiru doslovno krajevi krila su se dotakla vise puta ko da je zapljeskao, gas na malo manje od pola zagi normalno upravljiv spustimo ga na zemlju i malo desno od sredine
krilo puklo drzalo se na foliji,za ne vjerovat  

uglavnom svaki sljedeci zagi karbon kroz sredinu pa nek puca

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #4
Total mejhem end distrakšan


uzrok: kur*enje
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #5
moj nije bas tako ali skoro
uglavnom samo sam mu otvorio trbuh napravio utor stavio letvicu i leti malo prije dosao sa aerodroma

sljedeci put idu pojacanja i drugi stiropor posto je ovaj smece :)

dali je netko probao zagi od stirodura??? dali bi to funkcioniralo

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #6
oooo daaaaaaaaa
moj crveni je od stirodura :)

Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.


Odg: Jos jedan Zagi

Reply #8
Stirodur je teži i krhkiji.
Ljepše se obrađuje i lijepi ali ništa više .... ili posebno više od toga.
Nego s čim si lijepio svoj zagi i kako ( podloga, traka )?

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #9
lakse ze reze, tj. mozes rezati vecom temperaturom, ne strada kao stiropor.
Lijepo se da pobrusiti, probao sam i gitovanje, ali na nekom bezze komadu.
Bojenje airbrush-om ide takodje, traka se super primi na njega.
Ali ako jednom zveknes od zemlju, baj-baj, deformacija je trajna, krt je i puca umjesto da se kao
stiropor sabije i kasnije, kad ga malo skuvas, vrati na svoje.
Zagije cu od sada iskljucivo praviti od bijeog stiropora, najtezeg i najtvrdjeg koji mogu naci,
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #10
čekamo nastavak, ugradnja elektronikeeeeee  8)
Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #11
@Plavi

prvo sam probao sa sejlotepom onim debelim ali to se nis nije hvatalo za stiropor
onda sma ga sa trakom ona papirnata kad farbas prozore pa zastitis stakla itd i mogu rec da se odlicno hvata za stiropor
i preko svega tog folija tj samoljepljiva tapeta

@mtesa znaci neisplati se previse zezat s tim

dr put cu gledat da nam netko to izreze ali puno puno bolji stiropor kazem ovaj je jako slab

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #12
uglavnom zadovoljan sam fora mi je taj zagi prvenstveno jer je opako brz (brzi od modela koje sam sad imao)

stavio sam motor hi model 2700kv (high kv neki) elisa je 5x5 i 50A esc
i za mene kao pocetnika ovo je prebrzo manje od pola gasa ga vozim  ;D

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #13
@Plavi

prvo sam probao sa sejlotepom onim debelim ali to se nis nije hvatalo za stiropor
onda sma ga sa trakom ona papirnata kad farbas prozore pa zastitis stakla itd i mogu rec da se odlicno hvata za stiropor
i preko svega tog folija tj samoljepljiva tapeta

@mtesa znaci neisplati se previse zezat s tim

dr put cu gledat da nam netko to izreze ali puno puno bolji stiropor kazem ovaj je jako slab

1. krivo
2. krivo

Kao bazu koristi bijelu pakirnu traku ( lagana je i ima potrebnu čvrstinu ).
Prije ljepljenja trake posprejaj sa 3M77 ljepilom ( i za to postoji jako dobar razlog )
Traku ljepi križno i po cijeloj dužini i površini odozgo i odozdo.
Takvim načinom će i najslabiji stiropor biti pravilno armiran.

Uostalom sve ti piše ovdije:

http://rcwings.webs.com/File/Uputa%20za%20slaganje%20Zagija.doc

Odg: Jos jedan Zagi

Reply #14
još jedna stvar, zagi od stirodura može biti toliko teži  da je teško dobiti cg sa manjim baterijama, tj ako je baterija 2200 motor mora doći do ili ispred cg-a da bi bilo dobro.
opet ovisi jer i stirodur ima u par tvrdoča/težina, dosad najteži je bijeli od firme Ursa, naspram običnog 15kg/m3 iz kojeg zagi ispada oko 90 grama težak (120cm) od urse je ispao 250 grama cca, pa treba i to uzeti u obzir. za one koji vole juriti dobar je stirodur jer je zagi puno kruči i teško ide u flater ili uvijanje krila ali greške rezultiraju trenutnim pucanjem uz atraktivan zvuk, dok za zezanciju ipak najbolje da zagi bude od mekšeg, lakšeg i fleksibilnijeg stiropora.