Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32186 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad Black Racer X

Tako sam nazvao svoj novi stroj pošto je cijeli tako crn i brz.
To je u biti moj LTF quad (prva slika) koji sam furao na Xoarima 14"5 i KW2 motorima na 2S2P5800mAh s 33min autonomijom ali nažalost predosadan za letit i nikakav po vjetru, mogao je letjeti po vjetru ali nije to to jer ga nisam mogao opušteno letjeti kad vidim što izvodi  :) problem kod Xoara je što je cijeli stroj prelegan i nemaju brzinu te iako KW2 motor s njima nemože ispasti iz synca i dobro vrti "na stolu" svejedno nestižu peglat cijelu tu priču po vjetru tako da ništa od toga.
Došlo mi je da sastavim nešto full iskoristivo za letenje i evo uspio sam bez puno muke.
Stroj je presložen na Alu ruke 13x13mm, ove: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__40645__Aluminum_Square_Tube_DIY_Multi_Rotor_12_8x12_8x230mm_5Inch_Black_.html
S time da su još skračene i obrađene po mojoj mjeri, imaju jako tanku stjenku s narebranim pojačanjima, ako netko misli nešto radit s njima preporučujem na mjesta gdje se profil steže vijcima skroz na skroz ubacivati odstojnik u samu cijev tako neće doći do drobljenja profila i stvar se može dobro doteći, također sam kod motora u samu cijev stavljao pločicu od karbona 12x40x1,5mm i motore pritegnuo preko nje da imaju što čvršči kontak s rukom. Propeleri su Graupner E-Prop 10x5, baterije u seriju dakle 2S+2S5800mAh, dakle na 4S, s 30% gasa je u hoveru, 1400g ukupno, danas sam (maiden) sa ne potpuno punim baterijama (jer je bilo uštimavanja na stolu) ukupno odletio 22min s njim, stvar ide i traži gasa, gainovi koje voli su 115,115,120,130,110,110, sve što je preko toga preživčano, a na 135 počima več lagano i oscilirat.
Leti i ima toliko čistu (jellofree) sliku da je to za nevjerovat, video ću nabacit kad budem snimio, ali sve u svemu jako zadovoljan, bilo je i vjetra, ali nije mu ništa smetalo.
Ima u svakom slučaju bolje letne karakteristike i od Phantoma2 i mnogo drugih koptera koje sam imao priliku isprobat.
Mislim da bi ga trebalo oprobati i sa Naze32 kontrolerom ali i s nazom ide kao na tračnicama.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #1
Cool masina, izgleda opako, a negdje ide ko metak, podsjeca me na quad od onog lika Warthoxa

Odg: Quad Black Racer X

Reply #2
Drago mi je da ti se sviđa, naravno treba ga još testirat malo pa onda zbilja ide na full gas, zaboravio sam u opisu stavit da je veličina 435mm (osovine diagonalno).
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #3
Prava pila. Jesi mozda u neko vrijeme planirao probat gimbal na njega stavit? Barem za probu?

Kakvo je ovo kuciste za nazu? Aliminij?



Odg: Quad Black Racer X

Reply #4
Prava pila. Jesi mozda u neko vrijeme planirao probat gimbal na njega stavit? Barem za probu?

Kakvo je ovo kuciste za nazu? Aliminij?






Sad trenutno nemam niti jedan mali gimbal za probu, ali mislim da bi podneo bez problema mali zen jer motori su gotovo hladni nakon leta a vani vruče i ima gasa na pretek.
Kučište za nazu je također home made od alu lima 0,5mm i to je ustvari EMI sheeld i dodatna zaštita, osim toga nazu lijepim preko ovoga: http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=15214
i to pogotovo na strojevima s večim propelerima jer dodatno absorbira jedan dio vibracija i kontroler radi preciznije/stabilnije.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #5
Thanks :)

Kad ce biti video s letenja?

Odg: Quad Black Racer X

Reply #6
Bit će evo čim se uploada  :)
Sad sam išao van na ovu sunjaru isprobat još neke postavke gainova jer kasnije neću moći, a ženu zamolio da mi snimi s balkona jer mi inače nebi imao tko drugi snimit, tako da će bit video jednog testnog leta, probao sam se igrat malo s att gainovima i 130 je već previsok.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #7
Evo video, to je bila kombinacija letenja u att i gps, moram se još poigrat s gainovima:
http://www.youtube.com/watch?v=OcHOrx3MqxA
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #8
Jurilica nema sta, ja cekam fpv video  8)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #9
Jurilica nema sta, ja cekam fpv video  8)

Bit će  :)
Kasnije se spustio neki vjetar pa nisam mogao odolit da ga isprobam i još malo uštimam gainove, evo na kraju završio na ovim: 100, 100, 120, 135, 125, 125,
problem je u tome što ako P i R stavim više od 105 dešava se to kada dam u att modu pun gas gore i puni elevator onda hoče wobble-at, inače za sve ostalo bi mu pasalo 115-120, imam ideju, mogao bi napravit mix na stanici i dodjelit stalni kanal za poštimavanje P i R gdje bi se taj gain poštimavao automatski u rasponu od 100-120, ali neznam dali će konstantno poštimavanje gainova naze u letu prouzrokovat kakve neželjene nuspojave??? Dali je itko to probao s nazom? I 100 je ok za letenje ali kod brzog spuštanja je stabilniji sa 115-120, zato me to pati.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #10
Eto malo videa s letjelice kao što sam i obečao, ovdje sam malo testirao antene i prisutnost smetnji koja je ovdje na mojem području dosta izražena, također i gubitak optičke vidljivost na cca 1,8km, ali generalno nije utjecalo na funkionalnost linka.

http://www.youtube.com/watch?v=v-ND3ydwenE
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #11
U Franky svaka cast, odlicno ti radi videolink i makina je stvarno brza, ali najaca mi je susjeda koja je na dosta tvojih videa ikoja je totalno imuna na multije, njoj je to pod normalno da lete naokolo  :D :D :D  za krepat

Odg: Quad Black Racer X

Reply #12
U Franky svaka cast, odlicno ti radi videolink i makina je stvarno brza, ali najaca mi je susjeda koja je na dosta tvojih videa ikoja je totalno imuna na multije, njoj je to pod normalno da lete naokolo  :D :D :D  za krepat

Je da stvarno za krepat, totalno je imuna  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #13
Black Racer X je doživio promjenu  :D
Evo nosi još jednu etažu elektronike, mani Zen, iOSD mini i GensAce 6750mAh 4S, sad teži 1845g. Sutra ćemo znati kako leti i snima jer je evo upravo sad gotov, sve što se tiče konstrukcije je handmade.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #14
Prvi let u ovoj kombinaciji je odrađen, zasad sve pozitivno, evo kako snima:
http://www.youtube.com/watch?v=aTrJsHwy34M
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis