Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32188 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #135
Da li je normalno za nazu lite(up to M-v2) sljedeće:
Uključim stanicu(taranis--reciver X8R-16ch(s-bus+ 8ch)) uključim nazu(ona nađe sat. i snimi home ) sve povezano, nakon toga isključim stanicu i ponovo je uključim.
Naza mi počme blinkat crveno(konstantno) sve funkcije rade ali blinka non stop  crveno bez obzira šta je stanica 100% u funkciji(povezana sa nazom, prebaciva modove, rade sve funkcije). kad je spojim na software javlja mi: Please make sure you select the right receiver type in the RC page or check the receiver connection,after that power cycle your controller to take effect.
Ne kužim al ne bi trebala blinkat kad ponovo uhvat signal zeleno ako je u gps modu odnosno  narančasto atti ?
Fail safe radi o.k. testirano...
Nakon što nazu ponovo isključim i uključim sve o.k.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #136
Nije standardno, tj. nije normalno, zasad sva testiranja koja sam izveo sa flešanom nazom lite na V2 su bila sa punom funkcionalnošču te naze (osim smanjene stabilnosti i preciznosti držanja pozicije a posebno visine) ali sam primjetio da postoje neki problemi vezani uz rad signalne ledice, recimo meni ode povremeno u žuto blinkanje, nakon reseta radi normalno, uglavnom postoje neki "bugovi" koji su vezani uz rad ledice.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #137
Također sam primjetija kad stavim throttle hold (namistija prekidac na stanici 50%) i kad idem prema naprjed lagano zaroni par metara pa se vrati na visinu, kad idem u rikverc čini mi se da se digne koji metar...
E da ovo mi se nije dgađalo kad su kanali bili klasično spojeni (9XR-DJT+V8-FR2), javlja mi se otkad sam preša na taranisu u s-bus.( ovo sa ledicom)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #138
Hello trokraki E-Prop Graupneri, obično letim na E-Prop 11x5, dobar su kompromis svega, budući da sam se pozdravio sa 11x5 (don't ask how), htio sam vidjeti kako to rade 10x5 ali s 3 sabljice. Na prvu zadovoljan, sa 11x5 bi zvučio kao roj bumbara ali ovo sa 10x5 3 blade nisam očekivao a to je da u letu zvuči ko EDF turbina  :D
Kad sam mislio da ne može bolje ustvrdio sam da sa 3 blade propsima bolje drži lock, još veča stabilnost prilikom spuštanja, yaw je isti (ostavio sam i isti nagib motora od 4 stupnja), brzina je ista kao i sa 11x5, ovako na opip 3 blade proizvode definitivno još manje vibracija. Mana je to što ode 2 min leta po bateriji.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #139
Evo možda će nekom biti od koristi ova mjerenja, dakle redom konzumacija u hoveru:
1. Graupner E-Prop 11X5 (2kraki) 283W  5780 RPM
2. E-Prop 10X5 (3kraki)                347W  6350 RPM
3. APC SlowFly 11X4,7 (2kraki)    303W


Zanimljivo je naglasiti da E-Prop 10X5 (3kraki) iako imaju največu potrošnju zapravo motori i ESC-i se najmanje griju, zatim 11x5 je odmah tu negdje sa temperaturama, a APC u ovom slučaju (setup-u) grije dobrano motore (ali ne kritično), također narušavaju i stabilnost, jer ipak 2216 motor i nije toliko obdaren okretnim momentom da bi se mogao nositi lakočom s dragom SF propelera u toj dimenziji.


I pokazni let, kao i uvijek na pustari  :)
http://www.youtube.com/watch?v=smiV8AeZsAA
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #140
Ovo ce dobro doci, mene zanima kaj se dogada s onim dji 2312E motorima i reglerima  ;D ?

Odg: Quad Black Racer X

Reply #141
Ovo ce dobro doci, mene zanima kaj se dogada s onim dji 2312E motorima i reglerima  ;D ?

Imam i njih s time da nisam na njih probavao stavljati neke druge kombinacije s propelerima jer vjerujem da su najbolje pogođeni za DJI 9450 na 3S i to ide jako efikasno za poletnu težinu od 1000-1300g (na quadu). Inaće taj DJI propeler je lopata u odnosu na E-Prop pa otuda i dolazi više potiska za isti RPM (kada bi uspoređivali) ali naravno pod uvjetom da ESC/Motor combo razvija dovoljno okretnog momenta jer u protivnom bi se patilo/grijalo.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #142
A jeste isprobali taj kako ga zovu "propulsion system"?Kolku je autonomiju moguce dobiti?

Odg: Quad Black Racer X

Reply #143
DJI 2312E (E305/E310), ako nije puno preko kile, sa 5300mAh 3S ide preko 20min (čak i 25min).
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #144
E to sam htio okvirno cuti,hvala :)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #145
Ja mogu potvrditi da DJI E800 na quadu  od 2300 g., sa 3-osnim gimbalom i fpv-om, baterija 6s 5200 mAh ide 22 min cistog hover i 17 min laganijeg jurcanja.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #146
Eh E800 je nesto drugo  :D