Skip to main content

Topic: Mini Tricopter (Read 81621 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Mini Tricopter

Reply #210
Zna li netko moze li se tricopter letiti sa dx6i. I di se mogu nabaviti planovi za tricopter
moze se letit brate i na zadnji krš od stanice, nema nikakvih mixeva i takvih gluparija, znaci letis ga ko da letis najobicniji trainer,depronac,jedrilicu...sta ja znam letecu kravu....4 kanala standardna ti trebaju samo...
za nacrte i sheme procitaj temu ili cijelu sekciju Multirotor, nema cega nema

Odg: Mini Tricopter

Reply #211
Zna li netko moze li se tricopter letiti sa dx6i. I di se mogu nabaviti planovi za tricopter

može, triki se može leteti sa bilo kojom stanicom koja ima 120stupnjeva kolektiv mix za heliće (u slučaju 4 gyra)

a ako se koristi KK multicopter pločica, onda je dovoljna bilo koja stanica koja ima 4 kanala i obavezno EXPO i limit za pomake

planovi za trikopter se mogu pronaći na rcgroupsima, a lijepo opisano i detaljno prikazano je i ovdje 
http://www.rcexplorer.se/projects/tricopter/tricopter.html


Odg: Mini Tricopter

Reply #212
Zna li netko moze li se tricopter letiti sa dx6i. I di se mogu nabaviti planovi za tricopter
moze se letit brate i na zadnji krš od stanice, nema nikakvih mixeva i takvih gluparija, znaci letis ga ko da letis najobicniji trainer,depronac,jedrilicu...sta ja znam letecu kravu....4 kanala standardna ti trebaju samo...
za nacrte i sheme procitaj temu ili cijelu sekciju Multirotor, nema cega nema

hvala
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Mini Tricopter

Reply #213
Zna li netko moze li se tricopter letiti sa dx6i. I di se mogu nabaviti planovi za tricopter

može, triki se može leteti sa bilo kojom stanicom koja ima 120stupnjeva kolektiv mix za heliće (u slučaju 4 gyra)

a ako se koristi KK multicopter pločica, onda je dovoljna bilo koja stanica koja ima 4 kanala i obavezno EXPO i limit za pomake

planovi za trikopter se mogu pronaći na rcgroupsima, a lijepo opisano i detaljno prikazano je i ovdje 
http://www.rcexplorer.se/projects/tricopter/tricopter.html

hvala
Upravo sam skužio da moram držati gas ako želim da mi avion poleti.

Odg: Mini Tricopter

Reply #214
samo Fićo,
prvo nabavi stanicu (koliko sam čitao, nis još nabavio), pa na simulator malo...
pa si složi zagija ili što već želiš od aviona(to si isto pisao da krećeš, kao rad iz predmeta fizike),
a trikija ostavi za nešto kasnije, kada dobro pohvataš komande s avionima....
dobronamjeran savjet, ništa više.

jer ne pričamo o mikrokopteru od skoro pa2000€ koji leti sam, već o triki/quadu koji moraš sam letit i zeznutiji je od zagija.
nije velik trošak ako padneš, letvica od 5kn (nekad i prop), no fajrunt je za taj dan jer moraš ići doma da to složiš....
a sa zagijem nema ni gubita vremena ni troška, obrišeš zemlju s njuške i baciš ga ponovno u zrak.   ;D

Odg: Mini Tricopter

Reply #215
Da se triki može letit sa bilo kojom stanicom ili bili kakvim šitom nije istina,a najbolje sam se i sam uvjeril zajedno sa DEX-om.
Jedino kaj se može je driftanje 5 cm od poda i to je maximala kolko se može dopelat u hover.
Još da se nadovežem na Tomislava-zg,:nisam letel zagija,jedino kaj sam prije trikija vozil je bil  helić na simulatoru i posle probal model helija sa šit stanicom i ni to nije išlo.Uspel sam tek sa boljom stanicom i trikopterom. :P
Robert

Odg: Mini Tricopter

Reply #216
Da se triki može letit sa bilo kojom stanicom ili bili kakvim šitom nije istina,a najbolje sam se i sam uvjeril zajedno sa DEX-om.
Jedino kaj se može je driftanje 5 cm od poda i to je maximala kolko se može dopelat u hover.
Još da se nadovežem na Tomislava-zg,:nisam letel zagija,jedino kaj sam prije trikija vozil je bil  helić na simulatoru i posle probal model helija sa šit stanicom i ni to nije išlo.Uspel sam tek sa boljom stanicom i trikopterom. :P
ajde jazavac ne kipaj, to kaj vi ne znate letet bez expo je druga stvar, treba se priucit malo, malo je zivcaniji ali opet se moze, nije isto jel imas razmak motora 45 ili 85cm ili jel se motori vrte na 1400kv-a ili na 800kv-a;
ja sam imal pomake na svom 80% i expo -20% i leti savrseno, sve je stvar navike onoga tko upravlja s njim;
evo jedan slikoviti primjer: sta ti mislis da se ti bolje najebes ako ga stavljas zguza nego ja sprijeda? malo chuna od ovce
 :D :D :D


Odg: Mini Tricopter

Reply #217
Da se triki može letit sa bilo kojom stanicom ili bili kakvim šitom nije istina,a najbolje sam se i sam uvjeril zajedno sa DEX-om.
Jedino kaj se može je driftanje 5 cm od poda i to je maximala kolko se može dopelat u hover.
Još da se nadovežem na Tomislava-zg,:nisam letel zagija,jedino kaj sam prije trikija vozil je bil  helić na simulatoru i posle probal model helija sa šit stanicom i ni to nije išlo.Uspel sam tek sa boljom stanicom i trikopterom. :P
ajde jazavac ne kipaj, to kaj vi ne znate letet bez expo je druga stvar, treba se priucit malo, malo je zivcaniji ali opet se moze, nije isto jel imas razmak motora 45 ili 85cm ili jel se motori vrte na 1400kv-a ili na 800kv-a;
ja sam imal pomake na svom 80% i expo -20% i leti savrseno, sve je stvar navike onoga tko upravlja s njim;
evo jedan slikoviti primjer: sta ti mislis da se ti bolje najebes ako ga stavljas zguza nego ja sprijeda? malo chuna od ovce
 :D :D :D

Nemaš pojima dedica,ja onda nisam znal letit,ali tu si sad uvredil DEX-a jer je on pokušaval letit a ne ja.
Ako samo več kod razmaka motora bil je 79cm i nije bilo expa na stanici nit si mogel štelat pomak,nemaš pojima i neznaš jer nisi bil tam jer si moral brati kuruzu..... :D :D ;) ;)
Robert

Odg: Mini Tricopter

Reply #218
da, Davore..... slušaj Robija kad ti veli da nemaš pojima  ;D

ajde da te vidim leteti neki multikopter bez limita pomaka  :) , to bi bilo jako zanimljivo za videti  :) .......
bez expa se još i može, ali bez limita pomaka  :o

Odg: Mini Tricopter

Reply #219
da, Davore..... slušaj Robija kad ti veli da nemaš pojima  ;D

ajde da te vidim leteti neki multikopter bez limita pomaka  :) , to bi bilo jako zanimljivo za videti  :) .......
bez expa se još i može, ali bez limita pomaka  :o
koji god oces, stavis 100€ pa letimo, ja ne volim kad moram navlacit palice ko mutav, dosta da idu ljevo desno 4-5mm...osjecaj kolega Dex, to ti je ko ono gram ovamo gram onako, koga to jebe, stavis jace motore
hahahahahahah

Odg: Mini Tricopter

Reply #220
Dex,idemo se kladit pa se podelimo za pare.
Kad sam zadnji put u klubu dal Davoru svoj triki i posle onog heklanja i napikavanja kaj sam videl,gotovo sa sam ziher da je oklada naša. ;)
Robert

Odg: Mini Tricopter

Reply #221
može i više ak se men pita, davor gubi garant  ;)

4-5mm  ;D ;D ;D to je luksuz, max pomak je 1mm ako nemaš limit pomaka  ;D ;D ;D

Odg: Mini Tricopter

Reply #222
Trebal sam si ostavit onu stanicu,1mm pomaka ko na drugoj stanici cijeli pomak :-\
Robert

Odg: Mini Tricopter

Reply #223
Koji setup bi bio najidealniji za tricopter s 4 gyra, te dali ga netko vozi na 2s? Ako nije problem da se otvori nova tema s opisom tricoptera, sa setapom i vremenom leta s baterijama koje koristite.

Odg: Mini Tricopter

Reply #224
Koji setup bi bio najidealniji za tricopter s 4 gyra, te dali ga netko vozi na 2s? Ako nije problem da se otvori nova tema s opisom tricoptera, sa setapom i vremenom leta s baterijama koje koristite.

dosta je bitno kaj sa njim misliš raditi....

ako misliš nositi neki teret sa njim ili ga misliš letjeti samo "rekreativno" razlika u setupu može biti velika.....

recimo ak ga misliš leteti kak radi "toto" onda bi ti preporučil ko i njemu male i učinkovite motore.....