Skip to main content

Topic: Mikrokopter Hexa XL build log... (Read 25133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #17
Evo da ukratko opisem moj dojam o MK Hexi XL...k***c od ovce skraceno :) S
KKhexa leti bolje od ovoga pogotovo sta se tice promjene vremenskih uvjeta, ovo je osjetljivo na svaku glupost, nedaj bog da mu malo vjetra puhne to postaje jako nervozno i zivcano, ako ga podesis sa baterijom koja ima 200g pa stavis recimo neku od 300g zaboravi, ajde opet sve ponovo stelat, sa vjetrom uopce nije user friendly, letenje po vjetru zaboravi, pocinje toliko kompenzirat da ne mozes vladat njime;
Gore je orginal baterija 6600mAh 4S teska samo 735g, elise 13×4,5 EPP , sa tim setupom mozes letjeti jedino kad je idealno mirno i imas jako smanjene gainove inace, e a kad smanjis gainove pocne plivat previse, puno bolje leti sa manjim elisama i na 3S, mirniji, brze reagira, ne zaletava se ko mutav...
U biti moze se sve to slozit idealno ali dosta je mala promjena situacije vani i imas problem tak da i nije bas neko idealno rjesenje...evo primjer recimo: stelam ga spojenog na PC sa 5m USB kabla, naravno ununtra i on stoji savrseno, lebdi tu kraj mene, nista ne skace....odem van sa tako podesenim ne mogu vladat njime, skace, zaletava se, overkompenzira a ima vani nekih 1-2ms vjetra, znaci zanemarivo a njemu smeta i te kako
 

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #18
sad si me malo razočaral , meni je to sve fino izgledalo ..... brzi regleri i dobar procesor.. hmmmm
ja se borim sa nekim sklepanim trikopterom na kk pločici i gyroima  hobby kinga, vse u svemu je ok sad bi probal nalupati neki quad, rc timer motori , tuning regreli i opet kk pločica sa hk gyro... jedino možda staviti bolji atmel(168) pa da sve bude malo brže.
dx9-xd8-gobac630

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #19
što više elektronike i senzora to više cirkusa sa tim

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #20
naravno...to je jedna velika navlakuša...kad onaj švabo tab na jutubu pokazuje silna sranja koja može raditi...a kaj ti to treba kad je snimka u kurcu...na kraju ispada da osim kvalitetne izolacije od vibracije je potrebna velika vještina samog pilota i nema tu filozofije

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #21
ma dobro nemoj odustajati tako brzo, ne ide to preko noći.
jazavac je svoju štelao oko mjesec dana da dobije ono što želi,
i taman kada je bio zadovoljan, nabavio je novu pločicu s još boljim komponentama gore, pa sve ispočetka  ;D

ali ako stvarno nisi zadovoljan, nema veze, samo prosljediš poštelanu naručitelju za koga ju radiš,
ti nisi na gubitku nikako, a njemu možda bude OK. Jer kako vele, 100 ljudi 100 čudi, 100 žena...  :D

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #22
ma stvar je u tome da ljudi vide nesto na netu, youtube....i sad misle da to leti samo e tu je zajeb i to na kvadrat, bez obzira sta ovo ima pusta govna i stvarno kad se usteli to stoji ko zakopano ali da ti dodjes to toga da je tako trebas se usrat i imati hrpu sati leta bez daljnjega, sto više tih pizdarija gore to vise problema, jbg to je cinjenicno stanje;
recimo nastelis ga da radi super u hoveru, onda pocne jest govna u letu ili kod poniranja, ako ga nastelis za vjetar malo jaci onda nije dobro po mirnom i obrnuto, ako imas ukljucen barometar pa malo puhne skoci ili naglo propadne, da ne nabrajam dalje...sve je to super gledati na netu samo sta je praksa potpuno drugacija tako da moje osobno misljenje je da ce ekipa koji misli sa tim letjeti imati jako kratku karijeru pilota, dajem im 1 minutu duze negu su imala braca Wright  ;)

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #23
ma dobro nemoj odustajati tako brzo, ne ide to preko noći.
jazavac je svoju štelao oko mjesec dana da dobije ono što želi,
i taman kada je bio zadovoljan, nabavio je novu pločicu s još boljim komponentama gore, pa sve ispočetka  ;D

ali ako stvarno nisi zadovoljan, nema veze, samo prosljediš poštelanu naručitelju za koga ju radiš,
ti nisi na gubitku nikako, a njemu možda bude OK. Jer kako vele, 100 ljudi 100 čudi, 100 žena...  :D
nisi me shavatio dobro tomi, leti to super ali...bilo kakva promjena na njemu ili vanjski utjecaj vec imas problem
probao sam danas sa manjim elisama, 5 puta bolje se ponasa ali sad nema toliko potiska koliko treba narucitelju....uglavnom sad je nastelani ajmo rec 80%, sutra ako stignem cu do kraja to ustelit a to sta ce se ovi poubijat sa tim je njihov problem  :D

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #24
nije dex bezveze rekao da što dulje leti, da vidi da mu je jedan KK sasvim dosta,
jasno, dobro bi došlo par điđa-miđa još gore,
ali KK bar leti svaki puta isto kada ga izvadiš iz bunkera. bez štelanja.

jer kako ste i ti i robi tu rekli, nema ništa bez pilota modelara,
na yubitu sve izgleda lagano, a svi koji letimo takve i slične multirotore znamo da treba i nešto prakse da bi se sletilo u komadu  :)

(jazavac je rekao da se i MK može srušit ako ga vjetar u nekom trenu prejako izbaci iz GPS fix-a,
jer se pokušava naglo vratiti u tu točku i ako ne preuzme on komandu i smiri stvar, eto MK na podu)

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #25
zanimljivo, što više para, to više sranja  ;)

meni stiže sa aeroquada neka elektronika sa malo više senzora.....
ali kak mi se čini jednostavnost i učinkovitost KK elektronike teško bude zamjenila....

sve dojmove i usporedbe sa KK budem također iznesel kad stvar poleti.....


Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #26
dečki složit čete se a mnom ! da je to sve tako lako ...svatko bi bio aviomodelar...(pa pitajte svakog klinca da li bi volio "voziti helič!"

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #27
Robi je u pravu ! U svakom poslu treba biti maher a u pravu je i kada kaže da su sve ove dodatne opcije koje MK ima dobra zabava jer je očito da se to za AP ne može koristiti !
Međutim Mk zna biti veoma stabilna mašina i itekako upotrebljiva za AP u pravim rukama , istina treba dosta igranja sa postavkama, setupom, hardwerom itd.
Kako to izgleda kada profesionalci rade pogledajte ovde :

http://www.perspectiveaerials.com/index.html

MK elektronika
1hoch4 esc
Pulso motori(ili axi ) sa 13x6.5 elisama
Mount home made od alu profila
5d MarkII
i ne okto, ne hexa već quad, heavy quad !

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #28
da ... jedan drži stanicu "kao ništa ne radim" a frend u grmlju vozi.... hehe  :D
dx9-xd8-gobac630

Odg: Mikrokopter Hexa XL build log...

Reply #29
zanimljivo, što više para, to više sranja  ;)

meni stiže sa aeroquada neka elektronika sa malo više senzora.....
ali kak mi se čini jednostavnost i učinkovitost KK elektronike teško bude zamjenila....

sve dojmove i usporedbe sa KK budem također iznesel kad stvar poleti.....

kolko te u konačnici došel aeroQuad