Skip to main content

Topic: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc (Read 3688 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Pozdrav, isprike ako sam fualo temu.
Trazim nekoga ko bi znao reparirat male GAUI motore koje sam imao na svom quadu, imam 4 komada na kojima bi volio zamjenti lezajeve, zanima me dali ima netko tko to zna i koliko bi me to kostalo. Motori su inace jako skupi zao mi ih dat u bescjenje samo zato sto su im lezajevi malo osli. Vjerujem da u njima ima jos zivota :D
Motori GAUI 1050kv GUEC GM410

http://www.dronesvision.net/en/gaui-330x-quadcopter/290-gaui-210410-guec-gm-410-scorpion-brushless-motor-400w-1050kv.html

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #1
Pa to barem nije problem. imas ravno 2 serafa.
Stare lezajeve ionako bacas pa ih mozes izbiti i odvijacem.
Pogledas koji idu unutra, kupis na eBayu i promijenis.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #2
 :( pa nisma vidio lezajeve za njih da ima di za uzet, mislio sam da cu ih morat iz SKFa il nest narucivat. Budem pogledao.

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #3
Pa to barem nije problem. imas ravno 2 serafa.
Stare lezajeve ionako bacas pa ih mozes izbiti i odvijacem.
Pogledas koji idu unutra, kupis na eBayu i promijenis.


mijenjao sam na još manjem motoru ležajeve... i to uspješno.... nije nuklearna fizika..
Pazi kod izbijanja starog ležaja da ne zezneš i ogrebeš dosjed di ti mora leći novi..
Kad uprešavaš novi, nemoj ga zakucavat, nego ga tlači sa šrafštokom preko špere ili nekog sličnog podloška..
Replacing brushless motor bearings

kad dobiješ ležaj van, odi u  LAGEROS, pripomeni na koliko rpm-a se vrti i vidi ima li i kaj dođe..

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #4
Ok, probam na jednom pa vidim. Sad sam nasao na netu i saftove nove da ima za 0.99$ pa kad vec ovo radim odma da i njih zamjenim..hmm di da nabavim ovaj alat sto lik korsiti kad ih upresuje nazad da ne ostetim novi lezaj.

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #5
Ok, probam na jednom pa vidim. Sad sam nasao na netu i saftove nove da ima za 0.99$ pa kad vec ovo radim odma da i njih zamjenim..hmm di da nabavim ovaj alat sto lik korsiti kad ih upresuje nazad da ne ostetim novi lezaj.

taj alat ti je običan šaraf na koji je navinuo maticu i s tim izbija lager.. matica je zeru manja od vanjskog dijametra lagera...
specijaliziranog alata naravno ima, ali s nime ne izbijaš , nego izvlačiš lager.. to su mali dvokraki radapcigeri i slične điđe..
kupovina najjeftinijeg lagera za 0,99$ za Scorpionov motor koji spada u visoku klasu je loš pristup.. Takav novi lager će možda biti lošiji od ovog postojećeg koji je sje*an..  Drž se SKF-a, FAG-a i onih koji su Made in Japan i nećeš pogriješiti.... i pazi na specifikacije lagera, jer nisu svi namijenjeni za sve obrtaje.. druga stvar - moraš znati da li koristiš otvoreni ili zatvoreni.. ako je otvoreni lager, podmazuje se sa spec uljem i može se u pravilu brzo vrtjeti, a ako je zatvoren i napunjen mašću, nije namjenjen za visoke obrtaje, ali ga ne moraš uljiti svako malo.. Ima tu dosta toga - ali za svaki SKF lager imaš PDF koj ti lijepo veli za kaj je i za kaj nije..

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #6
Krivo ste me shavtili nisam mislio na jeftin lezaj nego na osovinu da sam nasao za 0,99, kad mjenjem lezajeve da i njih zamjenim ali sad mi je to manje bitno jer sam naisao na problem, kad sam izbijao lezaj isto onako kako lik u videu radi meni se poceo izbijat samo unutrasnji dio lezaja, tako da mi je nakraju ostao vanjski dio lezaja jos uvijek u motoru, u tom svom nekom utoru, tako da ga na onaj naci nebi nimogao izbit. Sad imam problem kakok izbit taj prsten. :-\

Ok, probam na jednom pa vidim. Sad sam nasao na netu i saftove nove da ima za 0.99$ pa kad vec ovo radim odma da i njih zamjenim..hmm di da nabavim ovaj alat sto lik korsiti kad ih upresuje nazad da ne ostetim novi lezaj.

taj alat ti je običan šaraf na koji je navinuo maticu i s tim izbija lager.. matica je zeru manja od vanjskog dijametra lagera...
specijaliziranog alata naravno ima, ali s nime ne izbijaš , nego izvlačiš lager.. to su mali dvokraki radapcigeri i slične điđe..
kupovina najjeftinijeg lagera za 0,99$ za Scorpionov motor koji spada u visoku klasu je loš pristup.. Takav novi lager će možda biti lošiji od ovog postojećeg koji je sje*an..  Drž se SKF-a, FAG-a i onih koji su Made in Japan i nećeš pogriješiti.... i pazi na specifikacije lagera, jer nisu svi namijenjeni za sve obrtaje.. druga stvar - moraš znati da li koristiš otvoreni ili zatvoreni.. ako je otvoreni lager, podmazuje se sa spec uljem i može se u pravilu brzo vrtjeti, a ako je zatvoren i napunjen mašću, nije namjenjen za visoke obrtaje, ali ga ne moraš uljiti svako malo.. Ima tu dosta toga - ali za svaki SKF lager imaš PDF koj ti lijepo veli za kaj je i za kaj nije..



Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #8
daa... to je sad malo za*ebano ispalo... bed je kaj ima utokaren dosjed u aluminiju...
ali mislim da netrebaš odustat.. moral buš improvizirat nekakav mali radapciger - ili odnesi to k nekom tokaru da ti to zvadi...
kada bi stator mogao skinut ( ne vjerujem da možeš), onda bi ga mogao zagrijat u pečnici na 150 C i tada bi to pustilo, jer se Al rastegne više nego čelik ležaja...

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #9
I nemoj slucajno ostetiti lak na zici, inace si ga sj...o.

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #10
Ja bi napravio mali rez na tom prestenu sa dremelom. Čim ga prekineš on bi trebao ići van lako.

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #11
Uff.. rez.. u lageru od 4mm ?

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #12
Uff, nisam skužio da je tako mali.  :)

Ipak, mislim da bi to išlo sa jednim od ovih sa slike. Ja sam ih dobio u setu kada sam uzeo dremel.




Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #13
Zgrij ga na 80 C u pećnici i skopaj ga urarskim šrafcigerom koji možeš malo modificirat u kukicu.. nemreš to pilit dremelom.. srezat ćeš dosjed i sj*bat sve..

Odg: GAUI Scorpion Brushless Motor zamjena lezaja, pomoc

Reply #14
i.... jesi li ga ščupal nekak ?