Skip to main content

Topic: Kinezi "elektroničari" (Read 2310 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kinezi "elektroničari"

Danas mi stigle 3 Turnigy baterije 2650 mAh, 3S, 20C iz dobro nam poznatog dućana. Odmah mjerenje po ćelijama i sve balansirane identično na 3.85v. Stavim jednu u model i radi. Stavim drugu radi. Stavim treću i ni mrdac a po ćelijama sve ok na balanser portu. Mjerim joj glavni napon a ono 3.85, mjerim po ćelijama isto 3.85 po svakoj ćeliji. Sljedi zakljčak: ćoravi kinez u žurbi minus zalemio na minus prve ćelije dok je plus na pravom mjestu i kad mjeriš glavni napon kao da je 1S a ćelije uredno napunjene. Pogledao bateriju i vidi se da je minus zalemljen na krivo za razliku od ostalih. Sljedi rastavljanje i lemljenje na pravo mjesto. Ovomi je prvi put da se nešto ovako dogodilo. Iskustva???
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Kinezi "elektroničari"

Reply #1
Ako su to one 'Nano Turnigy', nama šanse da ih napuniš na više od 2400 mAh, taman da ih prazniš ispod nule  :) .

Sa druge strane, jedna takva preživjela je tjedan dana na jablanu pri temperaturi ispod mule  ( http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/zagi-%28lesi%29-se-vratio-kuci/msg31890/#msg31890 ), i opet sam je uspio napuniti (do 2200 mAh), malo se napuhala, ali druka i dalje.
Puno sreće sa ovim nepredvidjlivim LiPO,
Damir

Odg: Kinezi "elektroničari"

Reply #2
Ako su to one 'Nano Turnigy', nama šanse da ih napuniš na više od 2400 mAh, taman da ih prazniš ispod nule  :) .

Sa druge strane, jedna takva preživjela je tjedan dana na jablanu pri temperaturi ispod mule  ( http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/zagi-%28lesi%29-se-vratio-kuci/msg31890/#msg31890 ), i opet sam je uspio napuniti (do 2200 mAh), malo se napuhala, ali druka i dalje.
Puno sreće sa ovim nepredvidjlivim LiPO,
Damir

Damire,
to mora biti interesantno !
i meni se u Minhenu par puta desilo na istom Drvetu,letim i proci cu IZA Drveta i TRES u Krosnju i svaki puta visoko gore,
daj ako nije Tajna OVO sa Jablanom malo pojasni,
kako si ga uspio Zakaciti gore i kako si ga poganjao dole,
pozdrav,Iv

Odg: Kinezi "elektroničari"

Reply #3
pa imaš sve opisano na linku koji je dao.   ;)

Nije letio on već junior, i to se dogodilo kod samog slijetanja,
ipak je dosta mali prostor bio u igri a bilo je ljudi na igralištu pa je mogao sletit samo s te strane, ciljajući kroz jablane...

no ništa posebno, model je neoštećen i spreman je bio za let odmah nakon skidanja s drveta, samo se stavila puna batka i sve 5.


Odg: Kinezi "elektroničari"

Reply #4
Skinuo vrh bužira, minus je bio kao što sam i napisao zalemljen na minus prve ćelije a plus na plusu te iste. Prelemio i sad šljaka.
Jebo struju, samo nitro i benzin.