Skip to main content

Topic: naza gps lock problem ovih dana (Read 7011 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

naza gps lock problem ovih dana

dal ima neko problem sa hvatanjem satelita na nazi ovih dana?  ja letim na starom firmeru 1.8 i zadnjih dana nikako ili jedva da copi satelite, zna po 10 min brijat sa jedna zelene tri crvene lampice....   nikako da ulovi satelite. prije je copio za doslovno par sec...  
Dali je moguce zbog sunca, tj zbog bolesnih vrucina? 
i Sekile ima identican problem, on je isto na 1.8 ko ja..  neznam jel se to dogadja nekom na 3.12  ????

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #1
Budem danas probao, al do sad nisam imao problema. Al mi se nekii dan desilo da kao da su se gainovi smanjili a nije nis prckano oko toga...

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #2
Imam i ja problema na 3.12 ali isključi bateriju i ponovno uključi i trebao bi uhvatit...
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

naza gps lock problem ovih dana

Reply #3
I kod mene na Nazi 2 fw 3.12 isti problemi.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #4
Solar flares can temporarily alter the upper atmosphere creating disruptions with signal transmission from, say, a GPS satellite to Earth causing it to be off by many yards. Another phenomenon produced by the sun could be even more disruptive. Known as a coronal mass ejection or CME these solar explosions propel bursts of particles and electromagnetic fluctuations into Earth's atmosphere. Those fluctuations could induce electric fluctuations at ground level that could blow out transformers in power grids. A CME's particles can also collide with crucial electronics onboard a satellite and disrupt its systems.

In an increasingly technological world, where almost everyone relies on cellphones, and GPS controls not just your in-car map system, but also airplane navigation and the extremely accurate clocks that govern financial transactions, space weather is a serious matter.

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #5
to mi je jedino logicno rjesenje.... nemre delat odlicno, pa prek noci nikak...  :-X

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #6
meni isto svako tolko zna po 10 min hvatat satelite
fw 3.12


Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #8
evo uravo smo letili ja i Sekile...  i obojici dela kak treba. Odma copi satelite

tako da je moguce da je sunce prejako.  Sutra cu nadam se testirt ujutro kad zaprzi

Ne znam da li moze nazin GPS ali ima
u blox softwer koji da detalje sta hvata i kvalitet signala.

neznam kak bi nazu spojio na to....

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #9
evo uravo smo letili ja i Sekile...  i obojici dela kak treba. Odma copi satelite

tako da je moguce da je sunce prejako.  Sutra cu nadam se testirt ujutro kad zaprzi

Ne znam da li moze nazin GPS ali ima
u blox softwer koji da detalje sta hvata i kvalitet signala.

neznam kak bi nazu spojio na to....

ja sam uzeo gps s usb konektorom,
znam da neki imaju FDTI konekciju,
za nazu ne znam.

No glavno da radi.

 

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #10
I meni na nazi nece da zakljuca gps ovih dana. Znaci nije do mene. Ni na wookong.isto prekjucer u makarskoj isti slucaj
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR


Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #12
Quote
ima nekolicina ekipe koja tvrdi da Nazi smeta jaka svjetlost (?)

čemu upitnik,
sunce smeta svim baro senzorima koji nisu zaštićeni, i to POPRILIČNO,
odavno poznato kod multirotora i prije naze... u GUI-u se vidi velika promjena očitanja ako se usmjeri stolna lampa u senzor, kamoli Sunčeve zrake....

nazino kućište propušta svjetlo pa pod određenim kutem to poremeti baro, pošto je senzor na boku.
a nekima smeta nekima ne, ovisno o tome s koje strane stave prijemnik, s koje strane su rupe u frameu kroz koje propušta sunce itd itd... ali se može reproducirati bez problema u istim uvjetima.

rješenje ili duct tape ili crni spray, a nova verzija je crne boje već tvornički  ;)
Za nazu se očekuje da je plug&play pa eto zbuni ekipu koja nije raspoložena za kemijanje...

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #13
nisam tak upucen :)
svaki dan naucis nekaj novog :)
znaci kuciste od naze u crno preljepit i bok... eto, treba probat...

ja ju nit nemam (jos :) ), al sad kad je lite verzija izasla, da znam odmah kaj po njoj napravit da poslije zeza manje :D

Odg: naza gps lock problem ovih dana

Reply #14
ja znam za to da poremeti altitude tj da propadne za koji metar ako sunce lupi bocno na nazu,  zato imam zaljepljenu crnu izolirku na boku i nemam problema sa tim.  Al ovo sa gpsom ne kuzim...  jedino da smeta i njemu sunce,  mozda da i njega preljepim s trakom pa da vidim....   :'(