Skip to main content

Topic: Multiwii multiproblem (Read 1954 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Multiwii multiproblem

Konfiguriranje Multiwii SE 2.5 FC-a

Minthrottle mi je podešen na 1150, maxcheck na 1900, a u Multiwii GUI pokazuje da su obje vrijednosti zadovoljene kad pomaknem gas na minimum, a yaw udesno, no motori se svejedno ne armaju.

Par dana ranije sam ih mogao na taj način aktivirati, ali sada više ne.
U međuvremenu sam ih neko vrijeme mogao aktivirati i preko 3-položajnog prekidača na aux1 kanalu, ali sada više ni to ne ide.

Ima tko ideju u čemu bi mogao biti problem?

Pokušao sam i preko bluetootha spojiti FC na Android mobitel i armati ih preko Multiwii Configuration Tool aplikacije. Veza se ostvari (LED na bluetooth modulu prestane blinkati i počne konstantno svijetliti), vrijednosti na poojedinim kanalima se uredno očitavaju kako mičem ručice TX-a, međutim kao da loše radi write ili read funkcija. Ne prenese uvijek  uvijek promjene koje načinim na mobitelu, ili loše očita stanje na FC-u kod "čekiranja" magnetnog, baro i acc senzora, nekad radi nekad ne, a armanje uopće ne mogu snimiti na FC. Čekiram točkicu na hi, low, ili mid položaju aux1, kliknem write, pa odčekiram, pa read - a točkice ostanu odčekirane. :/

To je slučaj s Multiwii Configuraion Tool aplikacijom.
S EZ-GUI Gorund Station-om uopće ne mogu ostvariti bluetooth vezu.

U čemu je štos?

Hvala unaprijed

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #1
Mislim da je rijec o minthrottle vrijednosti. Probaj spustiti minthrottle. Koji esc koristis, tj. da li su mozda simonk flashani. Ako jesu onda onda ti vrijednost mora biti 1064

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #2
Spustiti?
Zar to ne bi bilo kontraproduktivno?
Mislim, zar ne treba vrijednost koju postignem pomicanjem ručice gasa na minimum biti manja od vrijednosti varijable MINTHROTTLE u config.h tabu u multiwii.ino datoteci koju uploadam u FC da bi FC stanje prepoznao kao "gas na minimumu"?
Je li ona vrijednost MINTHROTTLE u multiwiiconf.exe, u tabu exe, u stvari varijabla MINTHROTTLE iz config.h koju mogu mijenjati u prethodno compliranom codu učitanom u FC ?

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #3
Ne mogu ti trenutno provjeriti jer nemam komp na kojem mi je multiwii, a nemam bas fotografsko pamcenje.


Koje esc-ove imas?

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #4
Sjetio sam se:
Mincommand 1000
Minthrottle 1064
Maxcommand 1900 ili 2000


Da bi se armao multiwii moras sa ruciom gasa bit ispod minthrottle vrijednosti. Kad se arma skoci na 1064. Raspon gasa je od 1064 do 1900 - u ovom rasponu se motori vrte od min do max.


Posalji mi pm sa brojem telefona pa se mozemo cuti. Istomtakomje vazno da li imas nastelane endpointe na stanici.

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #5
Min Command:​Value sent to the ESCs when the copter is not armed. ESCs require a signal to initialize and some brands of ESCs need a different value than the default 1000us.

Min Throttle:​Signal sent to the ESCs when you arm the copter. Depending on brand and calibration, this value might need to be tuned so the motors turn at a slow speed (below takeoff speed). T​HIS VALUE MUST BE DETERMINED CORRECTLY​t​o maintain proper flight a​t all times!​Yet it cannot be determined by the controller and must be determined by you.

Max Command:​Maximum signal to be sent to the ESCs (corresponds to max throttle).

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #6
Ako imas failsafe, spusti ga ispod signala od stanice, znaci ako stanica ima raspon od 990, do 2015, onda failsafe mora biti ispod 990!

Znaci na nekih 980!

Ja sam bas imao taj problem na cleanflightu!

Odg: Multiwii multiproblem

Reply #7
Hvala na odgovoru i trudu, ali...
Nije mi bas jasno sta znace MinThrottle, MinComand i Mincheck.
U medjuvremenu sam uspio rijesiti problem Armanja u 2 od tri flightmoda (iako se vrijednost Throttle i Yaw kanala (koji armaju/disarmaju) ne mijenja u ovisnosti o AUX1 kanalu kojim mijenjam flightmodove.
Dakle, prvo sam postavio TX na defaultne vrijednosti (EPA +/- 100% i trim 0% na svim kanalima), pa procitao u Multiwii GUI koje ms na kom kanalu dobivam, pa onda sam u config.h mijenjao mincheck, mincommand i minthrottle da se zadovolje uvjeti po kojima FC propoznaje gdje je koja rucica. Kasnije sam, medjutim, citao da MinThrottle ne smije zaustaviti motor kako se ne bi izgubila kontrola nad kompterom dok leti (to je min vrijednost koju u letu može dobiti gas, navodno).

Sad me, međutim, muči novi problem: jedan motor se počne vrtiti znatno kasnije od drugih. Kako god okretao, pomicao, naginjao copter - ovaj se ne pali ako je mali gas. Eventualno ga mogu pokrenuti pomicanjem Yaw/Roll/Pitch rucica.
U čemu je štos?
Kad taj problem riješim - kako cu znati je li copter spreman za uzlijetanje. Sad je lako - motor stoji, znaci nije spreman, ali kad stvar sredim i on se  bude vrtio - kako znati da li se vrte dovoljno ujednaceno?

Evo ti na PM moj broj, pa se cujemo.

Pozdrav

Sjetio sam se:
Mincommand 1000
Minthrottle 1064
Maxcommand 1900 ili 2000


Da bi se armao multiwii moras sa ruciom gasa bit ispod minthrottle vrijednosti. Kad se arma skoci na 1064. Raspon gasa je od 1064 do 1900 - u ovom rasponu se motori vrte od min do max.


Posalji mi pm sa brojem telefona pa se mozemo cuti. Istomtakomje vazno da li imas nastelane endpointe na stanici.