Skip to main content

Topic: KK multikontroler-PROBLEM (Read 5987 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

KK multikontroler-PROBLEM

Problem je u tome kaj mi je taj FCKING kontroler 2 put srušil model.
Prilikom paljenja sve je u najboljem redu,aktiviram ga prek stanice,ledica se upali i to je to.
Nakon nekog vremena se je dnostavno ugasi ko da se ugasi prek TX-a,a radi od 1-10 minuta.
Da bi ponovno elektroniku pokrenul moram odpojit pa spojit napajanje.
Promijenil sam LM 317 i Atmegu i stvar je ista.
Šo je duže u pogonu sve se češče gasi.
Ako pokrenem motore i rade svejedno se gasi kao i u mirovanju.
Probal sam i sa samo jednim ESC-om misleči da se kolju.

Ajde multikopteraši pucajte sa idejama,ja više neznam kaj bi lemil,a naravno letelo bi se........
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #1
pločicu si sam radio ili kupio gotovu?

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #2
Pločicu sam sam radil,a sama pločica je od Davora i radila je mjesecima bez greške.
Problem se pojavil naravno u zraku i bum.Sila zemlje je bila jača od modela.
Probal sam i s drugim RX-om misleči da nekaj kipa ali ništa....
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #3
s njom su imali problema toni, hemo i hypercube koliko ja znam
PMni njih za savjet ako slučajno ne vide topic,

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #4
Poslal sam im PM,možda se javi još neko jer stvar je više nego glupa.

Napon na LM317 je konstantni i nema padova kad se to desi,stvarno mi ništ više nije jasno.........osim da sam novog Quada spizdil nakom 10 sekundi prvog leta... :(
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #5
jel imaš blizu nekog da probaš bar na podu zavrtit stroj s drugim KK?

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #6
Nažalost ne.Ubiti da ali DEX ima elektronike u onim DEX kahlicama tak da mu je sranje to kopati van pa ga neču gnjaviti,dosta mi je pomogel kaj mi je dal 2 procesora na probu.
Gle mislim da ni nema potrebe jer je sve od ostatka elektronike ok.
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #7
multirotor se u grubo sastoji od

KK
-pločica
-atmel
-LM317
-ostale komponente

regleri

motori

RX

batka
--------------------------------------------

rx si probao drugi, ista stvar
motor je nebitan jer bi se u slučaju greške gasio jedan, ne sva 4 u isto vrijeme
regleri isto, ne bi sva 4 prestala radit...

no probaj spojit samo 1 regler, neki potpuno drugi, ili BEC samo da napaja kk,  ove sada sve ištekaj iz KKa
pa onda uštekaj servo u neki slobodan izlaz na kk-u, armaj kao da ideš letit i onda mrdaj palice i gledaj kako servo radi.
ako se i on prestane micati  nakon 1-5 min, greška sigurno nije u onboard reglerima, već u kk.

čip si probao drugi, isto veliš,
lm317 zamijenio, isto veliš...

si preispitao multimetrom da su svi vodovi i dalje neprekinuti?
ima negdje i tablica na netu za tu stariju kk pločicu, koje vrijednosti bi trebale biti (otpori i to) sa  svim komponentama gore kada pikaš multimetrom po njoj.


mislim, nije isključeno da je pukao koji vod ako je bilo padova, rekao si da je i kramera crknula u padu pa ne bi bilo čudno da je i KK.

bila je naime neka slika di izgleda kao hobotnica u ruci a ne triki, sve visi na kablovima (been there, done that, kk preživio ali šajba ne LOL) :)

zato sam preporučio da probaš na kompletno drugom KKu, i onda ako je sve OK,
prvi korak je preispitati vodove na ovoj pločici, ako ništa ne saznaš, preseliti sve komponente na novu, praznu pločicu. (davorvž ih je imao pun kofer)

evo slika
http://www.flyfreak.net/mjesta-za-letenje/letenje-u-svetom-iliji-(varazdin)/msg34944/#msg34944



Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #8
Pločica je V6 ako se ne varam,vodovi su ok,probal sam vanjsko neovisno napajanje iako su regleri novi,probal sam i sa servom.
STVAR JE ISTA!!!P.. mater!
Ona hobotnica je posle delala i u takvom stanju.
da stvar bude gora sve se počelo dešavati kad sam na triki del verziju softa 1,7 i u to sam sumnjal,e onda je DEX soft trikija zamjenil sa softom QUADA i isto,jučer mi je posudil 2 mege48 sa starim softom + i X moda i stvar je opet ista!
Stvar je definitivno u kontroleru,ali nije pad uzokoval kvar nego se pojavil sam od sebe.
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #9
preseli onda komponente na novu praznu pločicu, mora radit :)

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #10
Budem probal ako ju nabavim.
Nekaj mi još nema logike.
Procesor ima direktno napajanje i signal sa rx-a za YAw je direktni pa kak ga onda uspije isključiti??
I kak se vremenski interval isključivanja mijenja u odnosu na to kolko je upaljen.žšto duže radi to se češče isključuje.
Najlakše je sve zamjeniti,ali ja sam odlučil kopati po tome jer me jako interesira kaj me prči....
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #11
kako misliš direktni?

pa ide isto preko atmela kao i svi ostali, ulaz, obrada, izlaz,
inače ne bi KK mogao držati rep mirnim, da samo ti imaš direktnu kontrolu koja zaobilazi KK.
a da se radi o vezi Y tipa... sumnjam  :o

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #12
a da se radi o vezi Y tipa... sumnjam  :o

Ne kužim sad Y tip.
kaj sam ja ustvari htel reči....Amtel ima direktno napajanje.
Znači da nema elemenata koji bi mu oduzeli napajanje pa bi crkel.
Isto tak signal sa rx-a ide u njega pa nema mogučnosti da mu nekaj krade signal pa se dogodi da krepa.
Ako je več amtel pokvaren zakaj onda to radi i sa ostala 2?
Komponente koje su gore nebreju delati probleme ko sami IC-i.
Ako su žiroskopi neispravni,a nisu jer rade dobro nebude isključil sklop nego bu nestabilan.
Kaj se bi desilo kad bi trimer kipal??
Iz mojeg slučaja kad je pukla nogica nisi ga mogel kontrolirat.
Znači nebrem rešit stvar jer se radi o nekoj bolesnoči koja je tolko jednostavna da je ne vidim......
Robert

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #13
to nije stvar u plocici, osim ako nisu elementi neki sjebani, recimo neki kondenzator
jel su gore tantali ili ima koji elektrolit?
gdje letis? koja pozicija?

Odg: KK multikontroler-PROBLEM

Reply #14
ajde da pitam koji su esc-ovi....
kod mene su jedno vrijeme oni stvarali problem jer su jednostavno se nevezano za bilo kaj gasili pa je to završavalo sa prizemljenjem...a ako imaš napajanje kk preko njih onda je sve moguče...
sve je bilo ok do napona 3,75 po čeliji , nakom toga crkavanje....promjenil sam reglere i sad je sve pet, a kaj se tiče programiranja atmela nije baš pravilo da zadnja vrezija softa bude i najbolja
dx9-xd8-gobac630