Skip to main content

Topic: Quad kontroler (Read 5181 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad kontroler

Pozdrav svima,
evo i ja se pridružujem ekipi quadova sa karbonskim mini Dexom, zapravo još sam u fazi nabavke elektronike pa molim za pomoć.
Pročitao sam sve o multijima tu na forumu i zanima me preporuka best buy pločice do nekih 30$ za početnika koji samo ući letjeti.
Muči me razlika između pločica sa goodluckbuy i HK. tj da li su to iste pločice ili nisu jer čitao sam da je neka razlika u žirima.
Sad ti postovi o razglabanju o takvim pločicama su dosta stari pa neznam da li se šta u međuvremenu mijenjalo ili nije.
Eto molim za nekakav best buy za te novce, nije mi problem ni lemljenje ako bi se tako dalo štagod bolje skemijat.

Odg: Quad kontroler

Reply #1
za tu lovu samo KK multi....
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad kontroler

Reply #2
Sad sam nadopunia post.. Svjestan sam i ja toga samo me zanima iz kojeg shopa. Jer jedinu razliku koju vidim između svih tih kontrolera je cijena


Odg: Quad kontroler

Reply #4
Ma nije bed do 50$ bi max iša, ali ono da uzmem koliko toliko nešto dobro

Odg: Quad kontroler

Reply #5
svaka čast tebi tomislave na znanju,ali i ja sam bio za taj kontroler zainteresiran pa išo čitat kaj pišu o njemu...uglavnom katastrofa,svaki treći ne radi itd....jesi ti to probao?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.



Odg: Quad kontroler

Reply #8
za pocetnika je sve bolje od multiwii, freeflight ili rabbit rade 5 puta bolje i nema naukovanja kod podesavanja, KK polako ispada iz konkurencije kontrolera pogotovo u danasnje vrijeme tako da nema smisla uopce trosit i tih 20-25$ koliko kosta trenutno po netu...
jedino sta nisam probao je hoverfly i definitivno mogu reci da ne vrijedi skrtariti na kontroleru, sad ce opet price ovo ono ali to je cinjenicno stanje, uzmes odmah ono sta valja i nemas brige pa da ne bude poslije palo je 5 kapi kise pa drifta, malo je jako sunce ili je prezima pa opet drifta ili se trese ko siba...itd

Odg: Quad kontroler

Reply #9
Pa kaj, trese se i Diogenov zagi pa leti ko curica!  :D :D :D
MAK Zapad

Odg: Quad kontroler

Reply #10
Poz - ja sam kupio od Davora  FreeFlight i mogu reći da mi se kontroler sviđa pogotovo za početak!!! Jako ga je lako podesiti nema komplikacija, samo poštekaš, 5min na komp i letiš!!!! Mislim da je za te novce kontroler odličan i za akro i sa neko početničko snimanje!

Uglavnom prezadovoljan naspram kk borda koji je  :( tužan hahahah

http://www.goodluckbuy.com/free-flight-ff-auto-balance-controller-with-3d-acceleration-sensor.html
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.


Odg: Quad kontroler

Reply #12
Budući da su escovi na HK-u na backorderu i vjerovatno će potrajati dok mi ih pošalju, dotle ću ja skupiti još malo para koje bi mogao uložiti za pločicu.. Pa eto sad računam na neki budžet od 100$. Ipak volim kad kupim nešto da to bude ok  8)
Gledam ovog rabbita sa GLB http://www.goodluckbuy.com/rabbit-flight-controller-for-quadcopter-multicopter-with-fixed-hight-direction-care-free-cf.html ima i sonar (a čemu to služi?  :o)
ili ovog multiwii-a http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii-se-standard-edition-4-axis-x-mode-flight-control-board-quadx.html (premda opet čitam da je on kompliciran za naštimat) ili možda neku treću. Zapalia sam se ka budala a nebi se tia zeznuti pa kupiti nešto šta ću požaliti pa vas zato još jednom molim za pomoć.  :-*

Odg: Quad kontroler

Reply #13
ma daj si kupi ovaj freeflight za 200kn(nije tak puno) pa kad vidiš kak ide i kaj ti treba lako kupiš neš bolje jer sigurno ćeš mijenjat pločicu kad tad...sonar sluzi da odašilje zvučni signal prema zemlji pa onda zna na kojoj je visini(brijem da radi samo do 5m)a sa njime dolaze razni problemi jer em ga treba naštelat em taj signal moze poremetit ostalu elektroniku,inače dođe oko 30$
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad kontroler

Reply #14
emine, jesi ti ušarafio svoj ardupilot za današnji test na livadi?  ;)
pusti forum i daj stisni ta 4 šarafa i upikni 4 kabela od motora pa dođi, ne bu poletio sam od sebe  8)