Skip to main content

Topic: 3D printer (Read 11122 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: 3D printer

Reply #15
Ender 3, nisam siguran za pro, ionako sam odma naručio bowden i neke stvari za poboljšanje!

Odg: 3D printer

Reply #16
Jesi ti prošao bez carine i pdv-a? Ja sam narucii sa e baya eu skladište (njemačka)

Odg: 3D printer

Reply #17
Jes, bez carine i pdva!

Odg: 3D printer

Reply #18
Moj radi punom parom!


Prvo sam isprintao dodatke, držač filamenta, uvodnik filamenta, cover za fan iznad motherboarda, clipove za kabele.
Naručio sam mountove za stepere za smanjenje buke, i isprintao nosače te instalirao, od buke, sad su ostali fenovi, al to budem kasnije.


Na matičnu sam nalodao novi firmware i uključio termo zaštitu.
Ugradio sam metalni "extruder", ali sam naručio i BMG extruder, da mogu printati gumu.


Sa printerom sam super zadovoljan, printam večinom PLA, al probao sam i PET-G, e sad, kad se vračam na PLA, potrebno je zamjeniti nozzlu, jer uvijek ostane malo pet-g unutra, a kako je pla za nižu temperaturu printa, nozzla se začepi,  ABS još nisam probao, nisam imao vremena!


Eto ukratko!


Pozdrav, Denis

Odg: 3D printer

Reply #19
Kada mijenjaš s PETG na PLA, pa digni temp na 220-225 i proguraj10-15cm PLA filamenta rukom kroz diznu(ili u izborniku odaberi extrude 100mm)
I procistiti ce se sve bez skidanja.dizne.
Ja svoju ne skidam evo vec preko 18 mjeseci a printao oko 12-13kg pla/petg,
 s abs se nisam igrao radi klinaca u stanu i isparavanja.


Cisto da si ustedis vremena a i ne riskiras s remecenjem kalibracije dok manipuliras i mijenjas to ;)


Sretno

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: 3D printer

Reply #20
Thx, budem probao!

Odg: 3D printer

Reply #21
ako netko zna u čemu je peoblem, prvi sloj mi printa krivo, kao da ne zaljepi za površinu dobro. nakon prvih slojeva printa odlično. imam onu magnetnu podlogu (ender 3 pro). s čime ju očistiti, ostao mi je na njoj sloj PLA, onako skroz tanki, neda se sa špahtlom skinut...


napravio sam si i od pjeskarenog stakla ploču ali nisam stigao probat kako bi išlo na pjeskarenu stranu, da li bi se bolje hvatao prvi sloj.

Odg: 3D printer

Reply #22
probaj očistiti sa čistim acetonom

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: 3D printer

Reply #23
Pre velika udaljenost nozzle i povrsine, malo adjustaj nozzle ali pazi da stavis ispod papir da ne bi dodirivala krevet.

 

Odg: 3D printer

Reply #24
Ne znam di postaviti pitanje osim u ovoj temi jer je vezano za 3d printanje. Razmisljam napraviti olaksani octacopter na nacin da bi izgledao kao klasicni X quad al bi na vrhovima imao T komad ubodni za kontra cijevi na koje bi stavio motore. Trebalo bi printat T-komad koji izgleda kao ovaj.
Izracun potiska po ruci je 1500g u ovom setupu sa t komadom inace je oko 1000g. Dron je trenutno 2600 recimo bio bi 2800g sa dodatnim rukama. To je kompletna tezina sa cijelim fpviem gimbalom i baterijama.





Znaci imam tarota koji ima okrugle fi 17 cijevi. Mislim ubost na vrh slican kao na slici T komad i provuci cijev kroz njega. Dobio bi mjesta za dva motora.


Moje pitanje je dal je to izvedivo i kolika cvrstoca.


Mozda bi se moglo printat iz dva komada kao ovaj T nosac.





Znaci ovdje su na slici dva komada al je jedan nosac iz dvije polovice koje stegnes.

Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: 3D printer

Reply #25
Imam i folder u kojem je sve spremno za printanje u stl file-u.
To je ovaj.





Jedino bi trebalo biti 16mm na 16 mm a ne kao sto je na slici i u file-u spremljeno da bude 16mm na 10mm. To treba izmijeniti u 16 na 16.
Long range F450(30min,6km), Arial Tarot octacopter(30min, 4K gimbal), Solar wing(unlimit solar flight and 4g arduino range with no limits)

Odg: 3D printer

Reply #26
pozdrav,
Da li je netko od vas upoznat sa SKR v1.3 pločicom 32bit, te načinom kako konfigurirat i staviti Marlin na nju?!
lp
LP,  Chris
... gravity always wins ....