Skip to main content

Topic: Valja li ovaj helikopter? (Read 4491 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #2
Bitno mi je da ne padne ak malo vjetra zapuše i da se dijelovi koliko toliko mogu nabaviti.
Lp,
Alex

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #3
Za djelove ja bih rekao da možeš zaboraviti laku nabavu.

Laka nabava za djelove su ti helići mainstream klasa 250 -450- 500 -550 ......
Ovo je izvan toga 4ch heli za zezanje.

Izgleda malo veći pa možda i izdrži neki vjetrić lagani.

Osim toga ako je cijena preko 50-60$ s poštarinom izbjegavati. Pogotovo kad helić ima ime po broju "NO.5889" ;)
Ali za zezanciju predpostavljam da je bolji od bilo kojeg koaksijalnog trinkanalnog helija.
Podsjeća, ali kažem samo podsjeća, na neke modele Walkere.

Tu je filmić istog modela.
Gtec G.T. Model 5889 4Ch Medium fixed pitch Helicopter Review

*PS: super mi je opaska lika da imaš gore diodice koje ti govore na koliko si gasa tipa kad si na nuli s palicom onda ne svijetle na pola pola njih svijetli, a na full gasu sve svijetle.
Čovjeće ne znam kako bi se netko snašao na koliko je gasa da nema tih ledica. Naravno ja uvijek dok letim gledam u te ledice da ne bi heli otišao previše u zrak :D :D

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #4
Dobio sam taj helić. Evo ga tu kraj mene. Probao sam ga upalit, radi ko blesav, u hover ga nemogu dobiti u stanu jer bjezi u lijevo non stop, a trimanje mi bash i ne ide u stanu. Ovako za vjezbu bi jedino dokupio neku bateriju( al neznam koju) i onaj trening set sa kuglicama za slijetanje da ga ne podrobim odmah.
Lp,
Alex

 

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #5
uzmi dva štapića u Hobby art chemacu drvena ili ako imaš carbonske cijevčice i stavi ih u X s malo izolirke i jednostavno tako prikačiš na skije. Na vrhove staviš 4 ping pong loptice.
Imaš na ovom linku kako sam to napravio i kako izgleda.
http://www.flyfreak.net/helikopteri/hk-250gt-hobby-king/
[attachimg=1]

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #6
Razmisljao sam tako to napraviti ili uzet one u pluramaksu. Ima li smisla na taj helac stavljati neku drugu stanicu?
Lp,
Alex

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #7
Ne. jer vrlo vjerovatno 99.999999% da je nemoguće.
On ti nema nikakvih extra funkcija tako da mu drugo ništa ni ne treba.

Trimanje se izvodi kada ti je heli u zraku nekig metar  metar i pol i po mogućnosti vani, ili u ogromnom prostoru pogotovo ako ne možeš ga "obuzdati" u zraku.

Tako da ćeš morati vidjeti kuda bježi kada je u zraku minimalno metar-dva jer sve ispod toga nije realno. Naime ispod helića ti se stvaraju razni vrtlozi koji ga onda nose po svuda i on klizi na sve strane.

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #8
Zasad nemam takvog zatvorenog prostora, a vani je snijeg posvuda. A jel postoji mogucnost da se stavi neka veca baterija?
Lp,
Alex

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #9
Prvo nauči ga strimati, a onda pogledaj da li ti treba veća baterija.

Veća baterija >>> veća masa >>>> heli se više mući.

Svi oni imaju već manje više optimalnu bateriju za njih.

Ali vjerovatno se može zamijeniti, jer izgleda da je obićna lipo baterija. Ako se ne varam.

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #10
To sam skuzio da se te baterije razlikuju po masi. Nema mi druge nego cekati toplije vrijeme da ga strimam negdje vani.
Lp,
Alex

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #11
A kak se trima avion, u zraku ili na zemlji?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #12
Predpostavljam u zraku, kak bi inace znao kud nosi?
Lp,
Alex

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #13
A kak se trima avion, u zraku ili na zemlji?

U zraku naravno. Cilj je da ga lansiraš što više da imaš mjesta za razmišljanje što treba strimati. Znači ne na 2-3 metra od zemlje već po mogućnosti barem par desetaka metara, ovisno o veličini i brzini aviona.

Prije ipak na zemklji podesi sve na centar ako ti je CG reativno ispravan, a onda u zraku štelaj.

Odg: Valja li ovaj helikopter?

Reply #14
Hvala.Nedavno sam si kupio moj prvi avion, art-tech cesnu 182 sa simulatorom.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.