Skip to main content

Topic: Hawk F5B (Read 23407 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hawk F5B

Reply #75
Ovo je peti setup.

Još sam probao 3536 1450kv (sa blizzarda) i 3548 840kv outrunneri bez getribe.

Odg: Hawk F5B

Reply #76
Ides, koliko truda...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Hawk F5B

Reply #77
Jednom kad probaš, nema nazad, to sam već rekao nekoliko puta hehe

Odg: Hawk F5B

Reply #78
Ma znam al treba i letit :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Hawk F5B

Reply #79
Sad ispada kao da ne letim :)

jbg ne stignem često, imam obaveza koje su mi bitnije od modelarstva pa onda teoretiziram u međuvremenu i bavim se "šta bi bilo ako bi napravio ovo ili ono" i onda dobiješ ovo.

Odg: Hawk F5B

Reply #80

Sad ispada kao da ne letim :)

jbg ne stignem često, imam obaveza koje su mi bitnije od modelarstva pa onda teoretiziram u međuvremenu i bavim se "šta bi bilo ako bi napravio ovo ili ono" i onda dobiješ ovo.

Ma ne letim ni ja, salim se malo.
Htio sam nekako reci da sam u svojih godinu dana modelarije naucio da treba letit ono sto imas a ne zeljet ono sto nemas :)
To ja ovako vise sebi opasku pucam :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Hawk F5B

Reply #81
Ima nešto u tome no nema napretka. I ja sam počeo sa deproncima i stiroporcima ali tu se vrlo malo nauči osim stvarno osnova poput što je esc i što je inrunner ili outrunner. 3D letenje me nešto posebno ne interesira (eventualno sa helikopterom) a to je u biti jedina grana gdje stiroporci imaju vrhunske rezultate (prvenstveno mislim na indoor pritom).

Za jedrenje je u redu recimo easy glider ili phoenix 2000 ili štajaznam cularis no za malo bolje "rezultate" u smislu guštanja ipak treba ili konstruktivni ili kompozitni model. Mislim da ispucam easy glidera na vitlo da bi se u najmanju ruku prepolovio.

Sa kompozitnim modelima sam počeo sve više razmišljati o masi, profilima, wing loadingu, kutu krila, načinima izrade, preciznosti, kvalitetama određenih materijala itd. Prije godine dana-dvije mi je brojka poput npr koraka propelera bila nešto apstraktno, sada imam malo bolju sliku što je, kako baratati njome, koja su joj ograničenja itd. Tako je i sa ostalim parametrima koji čine leteći model. Takav mi je um valjda, volim proučiti sve aspekte određene teme unutar realnih granica. Je skuplje ali i dulje drži pa se to sve nekako izjednači.

To je moje osobno zadovoljstvo. Svatko ima svoje. Vidim da i ti svako malo izvadiš novi model. Osobno nisam kupio novi model od prije ljeta. Sada si gledam kit za vakumiranje uzeti, rado bi postigao da više ne kupim niti jedan model. Ima izvrsnih nacrta za još bolje modele, to bi volio savladati.

Odg: Hawk F5B

Reply #82
Svaka ti dala na ovakvom postu, bravo. To je pravi nacin razmisljanja, i po tome smo slicni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Hawk F5B

Reply #83
Zaboravio napomenuti da nisam ni ja nist kupio (osim igracke Hummera).
Ucim radit svoje, a i imam odlicne kolege koji se ne ustrucavaju poklonit nesto sto im se ne da popravljat :) predivan hobi.


Sent from my iPhone using Tapatalk