Skip to main content

Topic: 3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono  (Read 3647 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono

Pozdrav,

Ima li neka dobra dusica da me upozna sa 3D letenjem aviona?

Mozda neka kvalitetna stara tema, pa neke smjernice za figure ili kak se to vec zove. 

Takodjer me zanima neka jeftinjara od epp-a ili slicno za pocetnika u 3D letenju. Nista skupo jer ce bit polomljeno, krpano, dok ne naucim.

Za FPV se nema vremena ic na livade. Od dronova sam uglavnom na minijaturnima koje letim u dvoristu, a tu mogu i 3D avion.

Hvala unaprijed!

Re: 3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono

Reply #1
Prvo simulator, nauci high alpha u svim orijentacijama ("uspravno", lijevi i desni noz i "na krovu") i nakon toga hover (visit na elisi) za pocetak ti je to dosta.
Evo jedan dobar video:

http://www.youtube.com/watch?v=EuByMgUFJ4Y

Ak si iz Zagreba mozemo na livadu pa cu ti pokusat objasnit (kad isprintam avion :D) ali jedino vjezba pomaze, nis drugo. Simulator preporucam svakako jer bu inace puno razbijanja.

Za prvi model vjerojatno najbolje neki indoor (ili parkflyer) depronac kaj ces si sam sklepat, pogledaj na netu nacrte ima ih svugdje
MAK Zapad

Re: 3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono

Reply #2
Prvo simulator, nauci high alpha u svim orijentacijama ("uspravno", lijevi i desni noz i "na krovu") i nakon toga hover (visit na elisi) za pocetak ti je to dosta.
Evo jedan dobar video:

Ak si iz Zagreba mozemo na livadu pa cu ti pokusat objasnit (kad isprintam avion :D) ali jedino vjezba pomaze, nis drugo. Simulator preporucam svakako jer bu inace puno razbijanja.

Za prvi model vjerojatno najbolje neki indoor (ili parkflyer) depronac kaj ces si sam sklepat, pogledaj na netu nacrte ima ih svugdje

Thanks na linku! Pregledat cu. Addiction s videa je top :D

Kaj se tice simulatora, letam 3D, uglavnom lamacem bezveze :D
Nisam nov u avionima, pa mi nije strano samo letenje.

Evo kad nabavim neki avioncek budemo se culi pa dodjem negdje na livadu. U Zg sam, da.

Ako netko ima neki jeftini pocetnicki 3D avion, po mogucnosti tvornicki, evo potencijalnog kupca.

Re: 3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono

Reply #3
Imao sam njihovu (PA) malu Extru - vrhunski modeli ali JAKO osjetljivi (kao i svaki 3D avion, mora bit lagan i samim time ne bas izdrzljiv)
Drugi "problem" s 3D modelima je velicina - za ucenje su bolji veci avioni jer su puno stabilniji

Ak imas Futabu mozemo spojit trener kabel pa glumit da nekaj znamo :D

Imat cu ja ovo uskoro (printat cu za sebe ali mogu isprintat ak ce bit netko zainteresiran):
https://www.eclipson-airplanes.com/mxs-r

Samo nije pocetnicki (kao nijedan drugi jer ne oprasta gruba slijetanja itd.) - ali ga navodno u zraku nemres slomit. Testirat cu pa bumo vidli.
Koliko ce bit "jeftin" (sumnjam da ce bas bit prejeftin) jos ne znam jer ovak od oka pretpostavljam da bi moglo otici 80ak sati na print
MAK Zapad

Re: 3D letenje trazim pomoc, neke smjernice ovo ono

Reply #4
Imao sam njihovu (PA) malu Extru - vrhunski modeli ali JAKO osjetljivi (kao i svaki 3D avion, mora bit lagan i samim time ne bas izdrzljiv)
Drugi "problem" s 3D modelima je velicina - za ucenje su bolji veci avioni jer su puno stabilniji

Ak imas Futabu mozemo spojit trener kabel pa glumit da nekaj znamo :D

Imat cu ja ovo uskoro (printat cu za sebe ali mogu isprintat ak ce bit netko zainteresiran):
https://www.eclipson-airplanes.com/mxs-r

Samo nije pocetnicki (kao nijedan drugi jer ne oprasta gruba slijetanja itd.) - ali ga navodno u zraku nemres slomit. Testirat cu pa bumo vidli.
Koliko ce bit "jeftin" (sumnjam da ce bas bit prejeftin) jos ne znam jer ovak od oka pretpostavljam da bi moglo otici 80ak sati na print

Promako mi ovaj post...
Thanks, al nisam za printane modele. Budem naso neki epp. Zasad nista jer je guzva s drugim stvarima, ali svakodnevno letam u phoenixu.

Futabu nemam, ali generalno kad budem upogonio neki model, budem se pokusao izorganizirat i javit za neki trening let :)

Ako neko ima neki jeftini 3D model, makar i polomljeni za krpanje, slobodno se javite :)