Skip to main content

Topic: VIPER JET EDF (Read 18771 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

VIPER JET EDF

 
http://www.tomahawk-design.de/englisch/?page_id=434
 
Jučer stigao iz Njemačke. Kupljen preko e-baya i za 7 dana došao do kućne adrese. Dobro zapakiran i bez ikakvih oštećenja. Model je od vrlo zahvalnog elapora i bit će vrlo jednostavan za gradnju. Došao je zajedno s 70 mm Wemotec pro turbinom i Het 2w-20 motorom. Već su "združeni" i balansirani - manje posla za mene. U njega idu poznati plavi HC 9 g servaći i 60A regler. Batka će biti 2600 mAh 4S 40C. To je vrlo okretan i precizan model kod izvođenja akrobacija. Gledali smo ga u Austriji na jet mitingu kako leti. Milina. 
 
lp
 
Toni  

Odg: VIPER JET EDF

Reply #1
nice! :)

može neke podatke za turbinu, snaga, potisak?

kakva je u usporedbi sa ovom sa A-4

koliko bi trebao letiti sa tom baterijom (lagano, koliko se već lagano može letiti s njime :) )


Odg: VIPER JET EDF

Reply #2
iz tog set upa može se izvuči oko 700 W snage (ovisi o stvarnoj snazi baterije koja se koristi), moguće je postići do 1,4 kg statičkog potiska s inlet lipom...
 
turbina na maksimumu vuće između 42-45 A...i pri tome se vrti na oko 42000 okretaja
 
set up je isti kao na A-4, samo ovo je avion potpuno druge konfiguracije i namjene...to je sport jet...
 
s baterijom od 2600 mAh može se kombinirano letjeti od 5-6 minuta...u Austriji je lik s njim letio invert na pola metra visine s vrlo malo gasa i to je bilo vrlo efektno za vidjeti...model dobro ubrzava..kada ga složim nadam se da će omjer težine i potiska biti oko 1:1...ono što su pametno napravili na samom modelu je mlaznica koja je već sužena na 56 mm promjera turbine...a to je idealnih 80 % FSA... to smanjuje potisak ali povećava brzinu kojoj težimo kod jet modela...    
 
lp
 
Toni 

Odg: VIPER JET EDF

Reply #3
prije nego krenem u gradnju pitanjce...avion je od elapora..imam doma 5 minutni epoxy i CAK koji je namjenjen ljepljenju stiropora, dakle ne nagriza ga...
 
s čime bi bilo bolje i učinkovitije ljepiti elapoprca epoxyjem ili CAK-om...???
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #4
s čime bi bilo bolje i učinkovitije ljepiti elapoprca epoxyjem ili CAK-om... ???
 
lp
 
Toni
Toni, vjerojatno znaš odgovor ćim si vidio da je moj :D .  Epoxy ima  bolja penetracijska svojstva  nego li CAK i daje povoljno elastičan spoj, dok CAK daje jedan kruti sloj na mjestu spoja uz koji voli nanovo puknuti..Ako je nabrzaka na livadi -CAK
a ako je homebrew - definitivno 5 min epoxy !


Ako voliš picajzlirati kao ja - zna se PU !


Damir

Odg: VIPER JET EDF

Reply #5
dakle epoxy..CAK u kufer za livadu....
 
hvala Diogen
 
lp
 
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #6
kad je probni let?

Odg: VIPER JET EDF

Reply #7
ljepi je taj viper kad se ide na ljivadu da te pratim sa svojom partizanskom eskadrilom.

Odg: VIPER JET EDF

Reply #8
da li se to nazire do sada neviđeni showdown na Domovinskom?  :)

viper-sukhoi combo u zraku!


Odg: VIPER JET EDF

Reply #9
halo ekipa, uhvatio sam vremena i za sada složio krilo...završio sam noćas oko jedan .. trebalo je trimati karbonsku cijev koja prolazi duž krila i preko dosjeda na kojega su zaljepljena krila...to je bilo malo pipkavo s epoksijem...budem stavio koju fotkicu ...
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #10
.. trebalo je trimati karbonsku cijev koja prolazi duž krila i preko dosjeda na kojega su zaljepljena krila...to je bilo malo pipkavo s epoksijem...budem stavio koju fotkicu ...
 


Ej, ej, pazi malo: ako si lijepio karbonsku cjevčicu sa epoxy-em, mjesto na karbonki gdje se lijepi treba prebrusiti sa 40 do 80 papirom i očistiti špiritom da se epoxy primi, inaće se kasnije odvoji, kao da nije nikada lijepljeno!


Damir

Odg: VIPER JET EDF

Reply #11
Saraga probni let će, nadam se, biti sljedeći tjedan.....
 
Mirt vrijeme je da jednom zajedno odemo na Domovinski most i onda podignemo svoje eskadrile....na sreću nisam morao razbucati A-4 da mu izvadim turbinu tako da je i on i dalje u igri...a morao bi stresti prašinu i s Miragea...
 
Novizagi neće to biti ništa spektakularno ..to je jedan mali model koji precizno izvodi akrobacije.....i pri tome naravno puše kao sipa... ;D
 
Diogen malo jesam pobrusio pa ćemo vidjeti..moram priznati da mi koncetracija u sitnim noćnim satima jako pada, al želja da ga se što prije baci iz ruke je velika.... :'(
 
inače, na sve su mislili kod ovoga modela tako da uobičajenih, kako bi to Saraga rekao, total mod zahvata, uopće nije potrebno...
 
lp
 
Toni 
 
 



Odg: VIPER JET EDF

Reply #14
navecer kad imam vremena i kad svi spavaju rezuckam novi DB5 .malo deprona ,karbona balze itd.