Skip to main content

Topic: VIPER JET EDF (Read 18772 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VIPER JET EDF

Reply #15
male sam umoran nije DB5 nego BD5.

Odg: VIPER JET EDF

Reply #16
je skužio sam..to je tako kada smo osuđeni na noćne modelarske smjene..malo sve kroz maglu radimo... :) ...danas ako uhvatim vremena bacam se na slaganje trupa koji je sada iz četiri djela....onda ugradnja turbine ...dubine i smjera i to je to...idemo na livadu jeeeeee.....
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #17
Bok Toni!
Vidim da si nabavio novu pilu, lijepo izgleda a vjerujem da tak i leti! Nadam se da ćes nas konačno posjetit na našoj livadici, da napravimo koji let zajedno.

Dal stavljaš stajni trap i ako da, koji?

Odg: VIPER JET EDF

Reply #18
da, već bi bilo vrijeme da vidim to vaše "tajno" okupljalište....bez retrakta..to tako lagano
ide iz ruke da je šteta stavljati bilo kakvu dodatnu težinu...kako tvoj veliki talon.... :)
 
lp
 
Toni  

Odg: VIPER JET EDF

Reply #19
-trebam tri dana da ga završim ali stalno nekaj šteka, imao sam dosta posla u zadnje vrijame tak da nisam stigao. Možda uspijem sljedeći tjedan završit talona i novog sport jeta.
Za sad letim samo malog talona i F18.
 Moraš doći na našu pistu, idealna je za naše modele!

Odg: VIPER JET EDF

Reply #20
s čime bi bilo bolje i učinkovitije ljepiti elapoprca epoxyjem ili CAK-om... ???
 
lp
 
Toni
Toni, vjerojatno znaš odgovor ćim si vidio da je moj :D .  Epoxy ima  bolja penetracijska svojstva  nego li CAK i daje povoljno elastičan spoj, dok CAK daje jedan kruti sloj na mjestu spoja uz koji voli nanovo puknuti..Ako je nabrzaka na livadi -CAK
a ako je homebrew - definitivno 5 min epoxy !


Ako voliš picajzlirati kao ja - zna se PU !


Damir

Epoxy ne drzi nikako na elaporu, odvaja se samo tako a posto cisto sumnjam da je taj model iz Elapora posto je isti materijal pod zastitom Multiplexa a model nije tog proizvodjaca valjda ce epoxy biti ok; MPX za sve svoje modele preporuca CA ljepila, nikako Epoxy jer ne hvata dobro na Elapor, isprobao sam to na Funjetu, nakon 2 leta skoro mi se krila razletila

Odg: VIPER JET EDF

Reply #21
Toni bok.elapor je sam po sebi masan zato je najbolje ljepiti cakom

Odg: VIPER JET EDF

Reply #22
eh, model već na sebi ima naljepnice,
 
ljepio sam ga epoxyem i za sada je ok...inače, model je od istog materijala kao i mpx easy glider kojega sam imao...
 
 
imam još malo zezancije s njim i to je to....
 
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #23
posao je pri kraju i sada sam naišao na malu nepoznanicu za mene...naime, dubina ima dva serva...spojio sam ih y kabelom i na komandu se ponašaju kao eleroni..dakle jedna strana ide dole, druga gore..kako ih navesti da se ponašaju kao dubina..do sada nisam nikada imao takvu kombinaciju na repu pa mi je to nepoznato..stanica je dx 7 i 6 kanalni prjemnik..ako ima netko iskustva neka pomogne....nakon toga slijedi lijepljenje dubine i smjera i pravac livada...
 
lp
 
Toni

Odg: VIPER JET EDF

Reply #24
probaj zaokrenuti servo ako ti to dopusta mjesto gdje se servo montira

Odg: VIPER JET EDF

Reply #25
probaj jednu stangicu staviti unutar a drugu van serva

Odg: VIPER JET EDF

Reply #26
evo kako to sada izgleda
 
 
 

Odg: VIPER JET EDF

Reply #27
probaj jednu stangicu staviti unutar a drugu van serva

daj mi pojasni, što bi to promijenilo, ne kužim.  :-\


toni,
ako nemaš slobodnih kanala pa ne možeš to nekako skemijati preko stanice(niti imam spektruma da bih te znao bolje uputiti)....
evo par savjeta koji rade provjereno  8)


ili budeš rastavio 1 servo i zamijenio poziciju 2 vanjske žice na potenciometru i one na motoru,
tako da on 'misli' da ide u istu stranu no ide u drugu drugu stranu, koja tebi treba,

evo prelemih i snimih i video baš sa HXT900 8)

Servo reverse cheap method



ili kupio ovo, ima reverse funkciju (uz ostale funkcije koje može po potrebi, no ti nebuš koristio usporavanje na dubini, ne  :D)
http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=8863


ili kupiš gotov reversed servo, takve ja imam tvornički na F5 i na mustangu (pošto oba modela imaju po dva serva za dubinu, pa jedan jasno mora biti reversed)
http://www.wheelspinmodels.co.uk/car/item/Z-STASERVOF5-9g-Servo-F-5E-Reverse-Unit__aea8/



naravno, zbog cijene i brzine mislim da ti je najisplativije poigrati se doma i presložiti sam servo,
pa tek ako ti ne uspije nabaviti ono za 7$, a ovog crvenog za 10 funti ostavi kao zadnju opciju :)


nadam se da sam pomogao  :)

Odg: VIPER JET EDF

Reply #28
dobro ti je mirt rekao, zaokreni jedan servo ovako kako sad stoji za 180 stupnjeva tako da ti ovaj dio gdje ide servo arm bude nize, ali na istoj strani kao do sada. ja tak imam na mini hypeu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: VIPER JET EDF

Reply #29
dobro ti je mirt rekao, zaokreni jedan servo ovako kako sad stoji za 180 stupnjeva tako da ti ovaj dio gdje ide servo arm bude nize, ali na istoj strani kao do sada. ja tak imam na mini hypeu.

i dobije što?
pa servo i dalje vrti u istom smjeru,
okreni ga pa vidi sam.

jedino što mu pomaže je da ga okrene bočno,
da servo arm bude bliže sredini modela, ali to ne može bez rezanja stiropora.
a i vidiš da je to donji dio horizontalca, preko polovice serva dođe trup, i tamo ne može ići ruka.  tako da okretanje serva ne igra