Skip to main content

Topic: Eurofighter Typhoon HK (Read 4579 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurofighter Typhoon HK

Konačno lijepo vrijeme i prvi ovogodišnji EDF let na kanalu!
Model je iz Hobby kiinga s tim da je mijenjan motor.Originalan je navodno 4200KV  i nije išao s mjesta pa je stavljen Turnygy 4800 KV na originalnu turbinu prema preporuci sa HK foruma.
Malo je bolje,ali urla puno više nego što ide.Slijedeći korak je zamjena rorora turbine,već naručeni,pa bumo vidjeli.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #1
jesi ga to već "popravio" ili je to tuning sa bojom?

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #2
Krasny,
 
osobno iskustvo, a i iskustvo kolega koje mi se često obrate s upitima, pokazaju kako je sasvim opravdano i dugotrajno isplativo odmah na početku uložiti koji dolar više u dobru turbinu i motor. To nikada nije bačen novac. Dapače, kada zbrojiš koliko si promjenio turbina, motora koji su proklizali ili su im otišli magneti, reglera koji su se zadimili, brzo ćeš doći do cifre za koju si mogao uzeti neku poštenu turbinu (ovo je opća primjedba). Takva će te služiti stotine letova i moći ćeš se u nju pouzdati. O sigurnosti tu posebno neću niti govoriti.
 
Priča o tome kako netko za par baksi ima preko kilovat snage turbinu drži samo par letova i onda u pravilu nakon toga i završava. Moj ti je savjet da kod jeftinih edf kitova izbjegavaš RTF verzije jer u pravilu komponente koje su unutra nisu dobre. Mora ih se brzo mijenjati kao što i sam kažeš. Bolje je uzeti goli kit i onda sam polako osmisliti set up. Koštat će te nešto više al ćeš biti zadovoljniji i model će letjeti kako treba.
 
Uostalom vlasnik onoga BD-5 tu ti može dosta pomoći.  ;) 
 
lp
 
Toni  

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #3
Pozdrav dečki!

Sve stoji 100%!
Za prvi EDF model  i malo zezancije za početak čisto dovoljno.Model sam uzeo iz čistog očaja  :( jer sam želio A-10,onaj malo veći,ali ga nisu htjeli poslati u Cro pa sam ovog uzeo tek toliko da onda nekaj uzmem i probam.
Da,prvi put sam ga zdrobio jer sam pretjerao sa 3300 mAh-nom bakterijom pa je bubnul ko kamen čim ga je kolega hitil!To je ovaj dotični sa DB-BD...Inače sad ide ok,ali batka nekak brzo kihne pa sam ga još malo zgulio! ;D
Kada i ako se spraksiram sa ovim,u garaži već čeka Grippen sa malo boljim setup-om.Eto slike eskadrile!
Čujemo se.Pozdrav!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #4
Ajde, ajde, kada ti i vlasnik bd-5 počnete laširati edf eskadrile i HRZ će vam biti zavidan.  ;)


lp
Toni

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #5
He dok ulovim vremena bude i meni striček Mirt složil jednog EDF-a, sva elektronika je tu, fali samo model izrezati i polijepiti, nadam se uskoro ;)

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #6
bok Tomi,
to bu te grdo koštalo,Mirtek ti je skup ko vrag! ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #7
Ha kad je majstor dobar onda se isplati, samo da ne ispadne pegla ko BD-5 :D

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #8
Dobra je,dobra,ide pegla i bez motora :D :D :D
Nemreš vjerovati kak to dobro leti.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #9
tek sam sad uletio u svoju sobu,bil sam na mjerenjima,to krasny naj bolje zna.da, leteli smo u subotu i nedelju.vrijeme i nije bilo naklonjeno za naše avione ali svi su bili u zraku i kaj je naj bitnije nije bilo krša .tomek samo ti dojdi do radione, nemoj slušati krasnija da ja zarađujem na modelarima.krasny je najviše kod mene na remontima a ja to radim s velikim guštom,i nisam mu niš naplatio, nekih 300-400 evreka ja mislim da to nije puno,kaj samo sam mu zaljepio kriko 5min posla .joj kak serem,malo umoran.lijepi pozdrav svim modelarima  i jebačima kojih je sve manje 8)

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #10
More, javim se prije da dogovorimo termin.

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #11
Puko čovik,šta ćeš!Nije ni njemu lako. 8)
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #12
Bok,

kupio sam isti model, ali nikako ne mogu poletjeti, niti s kotačima niti bacanjem. Može preporuka motora (i turbine, ako je potrebno)?

Hvala

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #13
sto jace to bolje, gledaj sta ljudi stavljaju na njega pa ti jos dodaj 30%, da se ima u rezervi ;)

Odg: Eurofighter Typhoon HK

Reply #14
Da,da,čudan je to model!
Mi smo ga bacali iz ruke i vjerojatno zahvaljujući Mirteku i njegovoj umješnosti i snazi,model je u luku preletil 30 m sa origigi setupom.Tu sam ja kriv jer sam stavio pretešku batku od 3200mAh.
Nakon toga sam stavio Turnigy motor,sa foruma na HK (komentari ispod modela,budem pogledao koji) i tada je odletio par krugova uz glasno urlanje,a nikam s mjesta.Onda sam stavio turbinicu sa 6 krakova i to je bilo bolje,ali sam imao otkaz na 35 MHz i karambol total.
U međuvremenu sam kupio F5 SWISS koji leti od prve sekunde fenomenalno,kaj je najbitnije,sa pola gasa i dugo je u zraku.Motor je Turnigy 2815.
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian