Skip to main content

Topic: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom (Read 18573 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #15
Hahaha zato ja ne idem u multije... Za sad, naravno...

Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #16
natrag na temu, :) jesi stavljao feritne prstene na kablove i sve to? meni servači znaju zatrzat pa sam sada pripremio feritne prstene pa ću ih postavit na sve šta mogu to bi trebalo riješit neke smetnje  pretpostavljam...

Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #17
Samo je došao sa escom. Ništa drugo nema prstenje i ne trza mi ništa. Da je trzalo, brijem da bi probao ili rolati kablove u spiralu ili obuć u alu foliju. Ali kako radi uredno sad, necu dirat ništa...


Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #19
Daglas,čestitke...sada sam definitivno odlučio nabaviti FPV opremu....ali skupo je..moram čekati...LP  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #20
Divim se letu, kako je sve posloženo i snimci.
Moj prvi zagi fpv nije zaživio jer očito nisam pogodio cg...ili neznam što već ali užasno je letio.
Ovo me ohrabruje da napravim novog i boljeg. :)
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #21
Ako ti što znači, i ja sam svoja prva dva xla zaribao.
Prvi je poletio tek kad sam na sam nos stavio jos 150 grama tereta i onda je šugavo letio. Drugi je ispao urnebesno težak a sa pre malim propom i slabim motorom.
Ovo mi je treći i fala bogu šljaka!

Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #22
Eh...onda znam da mi je sad lakše :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #23
No vidiš! Da i ovaj nije poletio, ja bi puko! Ali ono što sam siguran je da je svaki put bilo u meni, a ne u modelu. Ili nisam cg dobro slozio, ili sam mali prop stavio.

Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #24
preporuka ga je ipak nakon paljenja ostaviti na zemlji dvije minute da se sva elektronika zagrije (osd storm, ne video link ) pa onda u zrak .

mini , neznam dali će feritni prsteni pomoći meni i na xl -u (analogni servo corona ) i na x8 (digitalni corona servaći ) lagano trza sevaće ali samo kada su gainovi viši .

bojim se da tu nema pomoći
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''


Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #26

[move]Idemo dalje![/move]



Čovjeće kakav je jučer popodne bio dan za FPV... Nula vjetra, sunce, bistro...

Pa sam testirao domet. Prvo sam stavio antenu koja je bila u lošem stanju, od DavoraVŽ. Već nakon 550 metara signal videa je otišao. RTH vratio avion.
Onda sam skinuo tu antenu i stavio onu koja dolazi sa Racewoodom. Dakle na bazi je cirkularna od Davora, na modelu stock antena.

Nakon 1500 metara, video i dalje izgleda solidno ali Rangelink mi je izašao iz signala. RTH je vratio Zagija doma.
Bio sam uvjeren da je to zato što sam u Zagija ugradio antenu od Rangelinka vodoravno, međutim danas kad sam to raskopao, ispalo je da je antena unutra pukla na spoju. Znači, sa prepolovljenom antenom 1500 metara
WTF?!

Kažu da se bolje rodit bez k. nego bez sreće pa je tako meni danas poštar donio rangelink receiver koji sam naručio prije mjesec dana. I sa njime - DVIJE ANTENE!
Kinezi stvarno znaju što je customer support!

Antena ugrađena - Čeka novi let!

Iz nekog razloga glupan od recordera FPV feeda nije snimio let, iako je bio upaljen uredno. Snimio je file koji ima nula sekundi.

Koji gušt je uključiti RTH i snimat Zagija mobitelom kako kruži oko tebe ko konj u manježu...

Ono što je na ovom letu bilo koma je da sam neželjeno završio iznad autoputa Zagreb - Slavonija. Točno kad sam se htio okrenut, nestalo je signala, onda je Zagi na RTH sam otišao iznad autoputa, naplatnih kućica i novog izlaza za Ikeu kojeg grade...
Ne idem više unutar 500 metara autoputu i sličnim lokacijama.

Nek uživa tko ima strpljenja gledati:

http://www.youtube.com/watch?v=nxbMiloHZso




Odg: Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #27
Opa Daglas , Lesi se ....ne ...Zagi se vraća kući.Ja sam van FPV kategorije , ali meni je odlična snimka i intresantan glazbeni mix....nisi trebao ubrzavati kadrove....a oborio me s nogu RTH...Hvala na videu.. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Istraživanje FPVa sa Zagi XLom

Reply #28
Ma ima toliko videa, svi već isto izgledaju pa krešem koliko mogu. Ako želiš, tebi ću sirove snimke na dvd spržit. :)