Skip to main content

Topic: Letenje u Zadru (Read 67482 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #15
Svakako
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #16
 Pozdrav prijatelju .. Mogu ti reći da je tehnologija izrade  elektro zrakoplova jako napredovala tako da si i sam mogao vidjeti na linkovima od diogena koliko... dosta sam čitao o ovom aviončiću koji spada u ultra lake pa ponavljam link da se vidi i u ovoj temi.. a svako ima svoj izbor  i ako uživa u tome netraba ništa mjenjati .. uspješne letove želi ti PZD...Sky's the Limit: SkySpark 100% Electric Airplane Sets New Speed Record : TreeHugger
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Letenje u Zadru

Reply #17
Ma sve je to ok ali ako me razumiješ ono što mislim reći to nisu avioni. To su lake ili ultralake letjelice bez neke suvisle primjene. Kad će interkontinentalni letovi s jedno 300-400 putnika voziti struja ili nešto tipa Red Bull Air Race avione pogoniti struja. Na to sam mislio kao i na heliće tipa Bell ili MI-8.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #18
Postoji isto i helić al isto spada u ul kategoriju ..trebat će još puno vremena za veće avione .. a da nam naftni lobi nije "zagušio" TESLU onomad davno tko zna što bi sve na struju letilo nebom....YouTube - Helios Solar Powered Aircraft
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Letenje u Zadru

Reply #19
E ali mora mafija zaraditi na nafti jebiga. I ja bi volio imati što čišću energiju i što jeftiniju ali onda ne "prdi" a to nije to.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #20
Moram priznati da je i meni u početku nedostajalo brundanje motora SUS ali sam kod struje i tome našao riješanje pa sa određenim prolazima i usmjeravanjem zraka dobijam odličan zvuk kao da je u avinima turbo prob.. a i moram reće da sam se odmorio od krpa i zauljenih površina i ruku...puno je jednostavnije otići na livadu sa elektro nego sa sus modelima iako je doživljaj brundanja nenadmašan i vjerujem da ću u skoro vrijeme nabaviti neko benzinsko čudo isključivo da letim sa njim za svoj gušt.. al nemislim otići sa elektrike jer još jednom ponavljam- puno jednostavnija priprema i samo letenje...pozdrav Zadru i ekipi i nadam se da planirate doći u Vukovar...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar


Odg: Letenje u Zadru

Reply #22
CRVENKO mi se jako svidja,
imas li sliku iz bliza,zelio bi ga bolje pogledati !

Odg: Letenje u Zadru

Reply #23
Nemam ima vjerovatno kolega "Niram".
Jebo struju, samo nitro i benzin.


Odg: Letenje u Zadru

Reply #25
Kočnica radi nego smo se ponekad zafrkavali s malim gasom i niskim letom.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #26
Zahvaljujući prije svega nesposobnosti i korumpiranosti rukovodstva AK Zadar, vlasti koja je samo prepisala odavno napisana pravila koja ne odgovaraju postojećem stanju na terenu već 20 godina, izgleda da više nigdje u širem Zadarskom području "NE SMIJEMO" letjeti modelima. Da dobro ste pročitali  "U ŠIREM" području i ovo je nečuveno. Ako se ne riješi ova situacija uskoro bi mogao izumrijeti ovaj predivan hobi na Zadarskom području i svesti se eventualno na maketarstvo i to u zatvorenom prostoru a to bi uistinu bilo jako loše. Grade se razno razne pizdarije, ima se novaca za isto tako razne pizdarije, mladež je u totalnoj kurčini i kad se nađe jedna jako velika kritična masa ljudi zdravog razuma i krajnje pozitivnih namjera s ciljem privlačenja još većeg broja ljudi i mladeži onda stupaju na snagu JNA zakoni, nesposobnost određenih krugova ljudi i sve ode u 3PM. Žalosno ali istinito. Bojim se da će uskoro biti preplavljeni oglasi zadarskih modelara.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Letenje u Zadru

Reply #27
Evo malo snimki sa lagane burice danas u Ninskim Stanovima:

MPX Blizzard on the windy day
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije