Skip to main content

Topic: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000 (Read 15480 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000

Reply #30
Pošto je ovaj forum javne prirode znaći da Corona slobodno može za svoje DSSS RX-e i Hack TX-e garantirati 1488m koliko je Diogen izmjerio.
Nema druge Damire nego razbiti famu Futabe i sa Coronom pokušati ostvarit barem 4000m. Ja ću kao i obično raditi smetnje sa Spektrumom HI.


Odg: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000

Reply #31
Uspijemo li sa burek Coronom 4000 m ili više... tražim stipendiju od njih !  :D
Damir


Odg: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000

Reply #33
Mene obavezno zvati na testove da budem svijedok ;)

Odg: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000

Reply #34
Haha, bit ce testova i uporedbi,zanima me sto ce pokazati rezultati Damirovih testova,njih smatram za temeljite,
NAPOMENA, ovdje su odasiljaci vece snage nego tu u Europi !

JAZAVAC - pazi se mokre Trave !!!
ili leta iznad Sume poslije Kise,
tu su smetnje na maloj visini neizbjezne,


Odg: Domet JR 9303 i Spectrum AR 9000

Reply #36
Evo danas sam opet testirao domet video linka i dx6i stanice.
Ovaj put sam bio isto na nasipu ali na drugoj lokaciji.Promjenio sam kanal video linka s obzirom na prvi puta i udaljio se 1km od aviona na kojem je montiran fotic i video link 1w i prijemnik ar6200.Na toj udaljenosti pocinju velike smetnje na videu dok je ukljucena stanica i udaljena od video receivera 1m, kad iskljucim stanicu slika super, ali kad sam ponovo ukljucio stanicu poceo sam ju udaljivati do nekih 12m od receivera i smetnje se pocinju smanjivati ali ne nestaju i povremeno nestaje slika sto nije nikako zadovoljavajuce.Jos jedna bitna stvar je da je ovaj put na udaljenosti od 1km avion potpuno izgubio signal od stanice a neki dan kad sam testirao je na 1200m radio bez problema.Nakon toga sam vratio video link na isti kanal ko i neki dan kad sam vec na nekih 70 m izgubio sliku od videa i ovaj put je funkcioniralo na 300m, dalje nisam isao jer sam htio provjerit dali je mozda u kanalu prvi put bio problem, al danas je pri istim postavkama radilio, jedina promjena je bila lokacija(prvi puta sam bio u blizini dalekovoda al sumnjam da bi u tom mogao bit problem).
Ocito je da se to dvoje medusobno kolje, al morat cu napravit jos neke testove za koje danas nisam imao volje jer sam se poprilicno smrznul.
Sve mi se cini da cu morat prec na 72mhz stanicu    :-[.