Skip to main content

Topic: Info  (Read 3731 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Info

Bok zanima me da li netko zna koliko amp vuče 4000kv motor od helia na 3s 2200mah 40c na prop 5*5?


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Info

Reply #1
Ima ti dosta kalkulatora baš za to na netu, probaj guglat pa ti valjda izbaci nešto.
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Info

Reply #3
Imam ja sličan setup:
motor 4400kv, baterija 3s 2250 40c, propeler 4.5 x 4.5
izmjerena struja 60A

Odg: Info

Reply #4
Hvala puno svima


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Info

Reply #5
Ja sam imao motor s 4400kv, 5x5 elisom i vukao je 87ampera konstantno na punom gasu! Baterija 3s!

Odg: Info

Reply #6
65 ampera.

Odg: Info

Reply #7
Znaci nitko nije izmjerio istu struju onda mi nema druge nego kupiti 100A esc i vidjeti koliko vuče moj!


Sent from my iPhone using Tapatalk
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: Info

Reply #8
Možeš nam dati link od tog motora ili neke specifikacije koliko je velik?
Mislim da bi ti 80A esc bio dovoljan. Al kažem, staviš u kalkulator i točno dobiš rezultat.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Info

Reply #9
Napisao sam ti gore da je meni vukao 87 ampera s 5x5 elisom i 4400kv motorom!

To je mjereno!

Odg: Info

Reply #10
Naravno da nitko nema iste rezultate...dovoljno je staviti drugu bateriju ili prop i ode 20A gore ili dole...zato su kalkulatori samo odokativni a mjerenje je mjerenje.
I ne smijemo zaboravit da ie u zraku uvijek manje nego na zemlji :)

Odg: Info

Reply #11
Koja god baterija bila gore, losa, ili dobra uvijek ce isto ampera vuci, na lošoj može jedino malo voltaza padat! Istina u zraku malo manje vuče, ali na zaletavanju u podizanju u vertikalu povuče isto!

Odg: Info

Reply #12
Zagi - 4300kv heli motor sk3, 100A esc, 5x5 prop, 2200mah 3S 45C baterija. Oko 70-80a na 3s. Letio sam i na 4s.

 

Odg: Info

Reply #13
@Coljo,
Vuci ce razlicitu struju sa razlicitim batkama, za otprilike izracunati struju nebitno,
ali kod vecih struja(100+) ja sam imao razliku preko 30A izmedju hladne i zagrijane baterije, a kamo ne izmedju razlicitih tipova batki

Odg: Info

Reply #14
I dalje isto ampera vuce kakva god bila, samo voltaza pada na losijoj!

Mjereno, i amperaza nepromjenjiva, ali zato s losijom baterijom se vidi dosta veliki pad napona!

Ipak opterecenje motora odreduje koliko ce struje potegnut, a ne kakva je baterija!