Skip to main content

Topic: HITEC Optic 6 receiver alternative (Read 1801 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HITEC Optic 6 receiver alternative

Imam stanicu iz naslova, s 2.4MHz modulom (HITEC-ovim) i HITEC Optima 6 Lite prijemnik kojem se otrgnula antena.
Pošto joj je to već drugi put, a spoj (lemljenjem) je mikroskopski, već lemljen, bio nepouzdan i zaliven epoksidnim ljepilom. ne cini mi se kao dobra opcija popravljati to.
Stanica je iz doba Easystara, kad je odlično služila svrsi, ali sad kad je koristim za multikopter problematična je već i pri samom izboru moda letenja.

Novi HITEC prijemnik košta 39 USD, zamjenskih ne nalazim, a na nekim forumima savjetuju da se RF modul zamijeni nekim kompatibilnim, pa se kasnije kupuju jeftiniji prijemnici, kompatibilni s tim novim ne-HITEC  RF modulom.
Kako da znam je li neki RF modul kompatibilan s tom stanicom?

Druga je opcija prodati taj HITEC za male pare i nabaviti npr. Turnigy 9x za 30-ak EUR više, ili čak 9XR PRO (ni ne znam ni čemu sve te njegove opcije služe, ali sad je na sniženju, pa...).

Koristit će se uglavnom za vožnju FPV multikopera ili letećeg krila.

Šta mi savjetujete (i zašto baš to)?

Hvala unaprijed

Odg: HITEC Optic 6 receiver alternative

Reply #1
I još jedno pitanje: ako bi išao u nabavku nove stanice, da li naručivati iz EU shopa  ili iz Internacionalnog (na Hobby Kingu, npr.)?
Da li su pri nabavci stanica iz EU potrebne one neke dozvole od "ministarstva za radio-frekvencije" i slično?
A ako se nabavlja iz Singapura?
Imaju li stanice za EU tržište manju snagu predajnika nego za azijsko, američko,...?


Odg: HITEC Optic 6 receiver alternative

Reply #3
Hvala, znači šifra "A-FHSS"?
Ovaj domet koji spominju (neki imaju >300m, a jedan i >1500m) - to misle na telemetriju, odnosno povratni signal ili...?