Skip to main content

Topic: ASG-29 1:3 Tangent (6m) (Read 7576 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #30
Dočekali smo predivan vikend, koji sam odmah iskoristio za maiden flight sa ASG-om  8) 8)
Model je strava. Nemam šta drugo reć  :D

https://www.youtube.com/watch?v=hmegz3E5Jh8

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #31
Dobro slijetanje! Jesi probao self launch?

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #32
Dobro slijetanje! Jesi probao self launch?
 
 Hvala  8)
Nisam još probao polijetanje sa vlastitim motorom, nisam se još dovoljno ohrabrio  :))
Imao sam bočni vjetar u nedjelju, pa nisam htio forsirat. Kad je šleper tu, mislim da je sigurnije pričekat dobru priliku za self launch  ;)

Zvezda

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #33
Pametno. Treba ga prvo iztrimati. Probaj u letu upalit motor na max pa podesi otklon dubine ako je potrebno. Ovisi koliko utječe prop wash. Najbolje da ide u nulu pa na startu sam doziras koliko ce penjati. U početku su ti sistemi kod pravih jedralki zamišljeni da te spase od slijetanja na nepogodan teren. Malo produze let ako iscuris. No kako je to dosta napredovalo sada imaju snage i za self launch.

Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #34
Pametno. Treba ga prvo iztrimati. Probaj u letu upalit motor na max pa podesi otklon dubine ako je potrebno. Ovisi koliko utječe prop wash. Najbolje da ide u nulu pa na startu sam doziras koliko ce penjati. U početku su ti sistemi kod pravih jedralki zamišljeni da te spase od slijetanja na nepogodan teren. Malo produze let ako iscuris. No kako je to dosta napredovalo sada imaju snage i za self launch.
 
Naravno, prikupio već neke savjete od ljudi sa istim modelom, tako da sam sa teorijom upoznat...
Sad samo treba prenjet to u praksu  :D

Zvezda



Re: ASG-29 1:3 Tangent (6m)

Reply #37
Danas odražen Maiden i sa drugim ASGom  8) 8)

Zvezda