Skip to main content

Poll

Gasimo li FlyFreak?

  • Da, idemo sloziti Face grupu
    3 (27.3%)
  • Da, ionako nema nigdje nikoga
    0 (0%)
  • Ne, ostavi broj racuna pa se skupimo
    6 (54.5%)
  • Ne, smisli nesto
    2 (18.2%)

Total Members Voted: 11

Voting closed: January 01, 2024, 09:24:44 pm

Topic: Gasenje FlyFreak-a (Read 1236 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #15
Huh, nije malo da.

Možda da je slike provući kroz neki resizer, vjerujem da bi uštedili hrpu prostora. I slike iz oglasa se mogu maknuti, ako su razdvojene, one nemaju neku vrijednost. A ostalo smanjiti

Daj neki keks ili revolut, da ti pošaljemo po par eura svi, da preguraš godinu dok ne smisliš neki plan.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #16
Prosim lepo, pojasnite mi malo sve ovo. Ovako pisanje "puno košta ovo ono" a niti jedne brojke ne vodi nikuda. Koliko nas košta ovaj hosting? Mjesec, godina, 3 5.....? Ako se traži novi, kaj i gdje gledati? Nešto poput ovoga https://www.hostingadvice.com/best/forum-hosting/  ili poput ovoga https://plus.hr/shopping-cart/?hostingType=WEBHOSTING ? Čisto da znamo o čemu se priča, mislim mi koji nemaju pojma o hostingu.

Kaj se tiče težine foruma, vjerujem da tu neće biti problema. Ako krenemo od oglasa kojih recimo samo "aviona" ima 13 stranica pa do prastarih postova vjerujem da ga možemo barem za pola smanjiti ako ne i puno više. Primjer su stare teme o elektronici ili opremi koja je danas zastarjela i ne koristi se, postovi o starim dućanima, klubovi koji ne postoje itd. Ostaviti poneki trag da se ne zaboravi no jednostavno riješiti se staroga. 

Trebati će ekipa koja će to razvrstati, i naravno znati kaj je vrijedno ostaviti a kaj nije. Možemo od toga krenuti pa da vidimo gdje smo i kako ćemo dalje. Svatko od nas može ući u svoje stare postove, koji imaju slike ili video koji stoji na forum serveru pa neka obriše kaj misli da mu ne treba. Onda generalna čistka i već smo se pomaknuli. Ako je to to zašto smo teški 40GB.

Eto korak po korak, ajmo prvo da vidimo koliko to košta, koliko nas ima da participiramo forum a onda idemo dalje.
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #17
Naravno, par Eura mislim da ce vecina aktivnih clanova donirati, neka se stavi racunica nije problem freak ide dalje.
Treba uzeti u obzir da cinimise Wespen to financira i odrzava for free godinama, zato neka se ne ustrucava .

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #18
Nije cak ni problem placati hostin, ako se forum koristi.
Malo pocistimo stare teme i biti ce ok.

Samo sam zelio cuti vase misljenje.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #19
u svakom slucaju, da bi vise ljudi koristilo forum trebalo bi nekako poraditi na popularizaciji ovog hobija.

Nadam se da ne zvucim previse ambiciozno, ali moglo bi se godisnje par puta u suradnji s modelarskim klubovima organizirat neka mala radionica.


Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #20
ZAGI teme nemoj dirati,ipak je većina i počela dolaziti na forum zbog toga :) .Hvala.

 

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #21
Činjenica je da sve manje ljudi koristi forum,, ja nikada nisam  baš aktivno pisao, više sam čitao i upijao znanja na forumu. Prvog zagija sam sastavio zahvaljujući forumu i savjetima starih modelara. Nažalost letjelice stoje obješene o klin jednostavno zbog nedostatka vremena. Novije generacije žele sve instant. Kada sam slagao Zagi ili neki dron, čuo bi komentare, da što se mučim s tim, zašto si ne kupim gotov. I sada svako malo uđem prolistam nove stvari, nažalost jedino što ja mogu ponuditi iskustvo je kako se baterije održavaju u storage modu. Volio bi da forum ostane. I ne znam je li netko upratio, ovo ljeto je poginuo forumaš čovjek koji nije živio daleko od mene, ali sam ga upoznao preko foruma, Stipe Šurlin!