Skip to main content

Poll

Gasimo li FlyFreak?

  • Da, idemo sloziti Face grupu
    3 (27.3%)
  • Da, ionako nema nigdje nikoga
    0 (0%)
  • Ne, ostavi broj racuna pa se skupimo
    6 (54.5%)
  • Ne, smisli nesto
    2 (18.2%)

Total Members Voted: 11

Voting closed: January 01, 2024, 09:24:44 pm

Topic: Gasenje FlyFreak-a (Read 1345 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Gasenje FlyFreak-a

Pozdrav ekipa,
vidim da u zadnje vrijeme nema neke aktivnost na FlyFreak forumu, samo tu i tamo neki oglas.
Izostala nam je i klasicna Bozicna i Novogodisnja cestitka.

Koliko uopce ima smisla drzati FlyFreak na zivotu?
Ovo sitno oglasa ne pokriva troskove hostinga, a neki novi klinci nisu vise toliko zainteresirani za modelarstvo.
Vidim da i regionalni, pa cak i strani forumi polako umiru.

Jel bi imalo smisla sloziti neku Face grupu?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #1
Forumi opcenito odumiru, na zalost.
Ja osobno vise volim formu foruma ali realnost je brutalna na Facebooku su grupe vezane za razne grane modelarstva jako aktivne.
Vuci forum  nama nostalgicarima nema smisla jer stvarno se nista ne dogada pa i s moje strane nema postova ali jos imam naviku svaki dan otvoriti forum ocekujuci barem 5-6 zanimljivih postova jednu samogradnju  i sl -malo sebicno.
Na zalost treba ici na Facebook, nisam za to ali ako zelite ili zelis da Fly Freak kao ime opstane  to je  jedini izbor.

Vidim puno pregleda teme ali svi se suzdrzavaju od komentara.

Lp Zoran



Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #2
Bok,
osobno bi još malo gurao forum. Ne znam koliko košta, vjerujem da će biti dobrovoljaca da se taj trošak podijeli i podnese među nama. Da, neke druge platforme možda i jesu razvikanije, no sam FB je isto tako na rubu da umre. Koristim mnogo grupa tamo ali iskreno i tamo nema danima tjednima ili čak mjesecima ništa novoga.

Možda je malo zatišje, rekao bi da smo si sami tome krivi da ne ulazim u sad neke teme, možda je vrijeme malo teško od cijena, od obveza, možda smo neki ostarili, a gruba istina je da (bar ZG za ostalo ne znam) nitko ništa da radi da se uvuku neki novi klinci iako sam i osobno ali i razni pojedinci predlagali da se poradi na tome da se modelarstvo reklamira od škola do medija...kako je tako je...ispekli smo pa sad jedimo ;)

Nada umire posljednja...ja bi dao još malo umjetnog disanja forumu, i sam pripremam razne build logove i hrpu novih modela, možda se i ostali uključe, iz svih dijelova HR.

Eto, najlakše je isključiti no moj glas ide da još malo pričekamo. Naravno, da se vidi cijena hostinga i kako će se platiti...mislim ima li zainteresiranih. Isto tako da ima volje malo dignuti modelarstvo iznad svojih osobnih interesa, poraditi na reklami, poraditi na mlađim generacijama i da vidimo ide li. Ako ne ide, hvala do viđenja  :))

LP
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #3
Ako se mene pita, ne bih ga gasio, ali ja nisam taj koji plaća račune...  :D
samo zemlja je granica....

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #4
Sve je korona zaj.
Ja sam za forum nek bude nemam face boook 

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #5
 Dobar dan svima ,
100 % sam suglasan sa "gradjaninom" , spreman i financijski doprinjeti da ovaj forum preživi.
Pozdrav iz Rijeke

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #6
Ne gasi.
Nemam fejsbuk i neću ga ni imati.
Radije ću financijski pomoći.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #7
Poskupljenja,danas nemožeš složiti običnog Zagia iz novih dijelova kao prije 6-7 godina i više.Preskupo.Sam uvod "Zagi krilo"u modelarstvo  je preskup.Mladi si to nemogu priuštiti kao prije.Pa bolesti.A najviše se dešava grupiranje na profiče i amatere i ono na granu modelarstva,prvo su se maknuli sa ovog foruma "quadkopteraši" otišli u grupe na Facebook ,a i tamo se grupiraju u svoje grane.Pa onda "legalno letenje",zar da svaki let na koji idem moram prijaviti nekoj agenciji,zbog uvođenja zona letenja i zabrane letenja,to je isto veliki problem u modelarstvu.Uglavnom ovo nepostanje je samo uvod u ono što će biti sa forumom,a to ovisi o članovima,ako članovi nežele više objavljivati na forumu a vlasnik ili tko već foruma nemože održavati takav forum normalno da će ga ugasiti .Na članovima je red da razmisle ili da potaknu mlađu populaciju svojim znanjem na modelarenje,mada i ja sada grupiram mlađe i starije ali činjenica je takva,stari se,neki su ispucali što su htjeli u modelarstvu neki idu do kraja sa modelarenjem i redovnim sudjelovanjem na forumu.Zato članovi ,razmislite prije nego se forum lagano gasi da se neugasi do kraja sa tako vrijednim informacijama o sve što trebate znati.Možete to i bolje od ovoga trenutno što je na forumu,uvijek će biti mjesta za novosti i bolje modele i mlađe i starije generacije.Vrlo jednostavno,sudjelujte u forumu i forum će živijeti.Neka ovo svi vide kako forum odumire a nitko ni posta  i onda se pitaju??????,zato i jesam ovako reagirao nakon što je Wespen prvi reagirao,netko je morao.Samo jedan novosloženi "Zagi" je nemoguće vidjeti ovdje,to je strašno.Nekad ih je bilo i po dvoje u radu u isto vrijeme.Pa snimci prvvog leta ...itd..Zato nemojte samo čitati postove nego  i sudjelujte.Toliko od mene,ja ću biti na forumu dokle on traje,jedini hrvatski izvor informacija na jednom mjestu a ne ko Facebook,svatko danas može otvorit grupu i stranicu na Facebook-u.

Lp Mario

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #8
Činjenica je da je rok za izjašnjavanje prošao, ali za kategoriju "Ne, ostavi broj racuna pa se skupimo" bi bi još jedan glas.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #9
Bok,

ako se odlučiš za gašenje, da li je moguće da nam javiš prije, da si spremimo neke teme, linkove, slike?
Na forumu ima vrijednih informacija, slika, kalkulatora, do kojih je gotovo nemoguće doći više drugdje, jer je 90% svega mrtvo :(

I ja sam da se pokuša zadržati forum, makar u read only modu na nekom jeftinijem(sporijem) hostingu.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #10
Dobra idea treba poskidati korisno, ja vec jesam dio. A sa samo 11 glasova  vidi se koliko je forum bitan korisnicima kako se nisu udostojili ni glasati (a mozda nisu ni tu) na tako vaznu temu, to je realnost :( .
Na kraju ce ionako gazda odluciti,

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #11
koliko su neke razumne opcije hostinga?
bilo bi dobro da neko "modelarsko mjesto" u Lijepoj Nasoj ostane na www-u


Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #13
Dobra idea treba poskidati korisno, ja vec jesam dio. A sa samo 11 glasova  vidi se koliko je forum bitan korisnicima kako se nisu udostojili ni glasati (a mozda nisu ni tu) na tako vaznu temu, to je realnost :( .
Na kraju ce ionako gazda odluciti,


Realnost je ružna za svaki forum, pogotovo koji se bavi nečim specifičnim na još manjem tržištu kao HR ili balkan. Plus, praznici su, ljudi su na godišnjem, skijanju, s obiteljima. Nije im forum prva stvar.

Re: Gasenje FlyFreak-a

Reply #14
A smislit cu nesto.

Problem je sto je site tezak 40Gb sa svim slikama, pa nema nekog super jeftinog hostinga.
Mozda malo to pocistiti pa vidjeti opcije.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24