Skip to main content

Topic: par pitanja (Read 2345 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

par pitanja

evo ovako imam par pitanja.
1. koji je maksimalni napon 3s baterije prilikom punjenja, tj. nakon zavrsetka punjenja ?
2. koji je minimakni napon koji moze biti,a da se baterija ne osteti ?
3. kako povecati kut zakreta vertikalnog krilca ?
4. sta govori onaj magicni C koji je otisnut na baterijama, i sta je bolje da je taj broj sto veci ili sto manji ?
5. da li da bateriju punim uvjek na balanced mode ?
6. koja je preporucena jakost struje prilikom punjenja ?

hvala svima na odgovorima

Odg: par pitanja

Reply #1
1.   12,6 V
2.   negdje oko 3V po čeliji, za 3S dakle 9 V
3.  spoji salju na servaču u rupicu dalje od centra rotacije ili na kormilu bliže samom kormilu, ili programiraj veći hod serva na stanici
4. C je odnos maksimalne struje za neku bateriju u odnosu na njen kapacitet. Primjer batka 1000 mAh i 20 C bi trebala moći preživjeti struju od 20 A
5. poželjno je i ne škodi
6.  ne više od 1 C za uobičajeni LiPO, za one G3 ili nano vele i do 5C, no u praksi ne riskiramo preko 2C


Damir

Odg: par pitanja

Reply #2
2.) 3V a da se ne ošteti? Drugim riječima ako prazniš svaki put bateriju do 3V po ćeliji, pa zar se neće baterija ubrzano uništiti?

Odg: par pitanja

Reply #3
Ovisi kako koje, svoje sam isprobao na više različitih kapaciteta i proizvođača (Zippy, Rhino, Titan, par od ART-TECH-a, DYNAM-ove,ne znam jedino za Turnigy, te nemam), na ostale "no name" brand-ovima sam čak išao do 2,8-2,9V po čeliji i baterije su radile bez problema 2 godine.

Odg: par pitanja

Reply #4
Hvala na odgovorima

Odg: par pitanja

Reply #5
Imam jos jedno pitanje.
Kako pogledati stanje narudbe hobbykinga ?


 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.