Skip to main content

Topic: Težište (Read 23691 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Težište

Reply #60
Prijatelju po svemu što se vidi na onoj snimci bit će da je napadni kut prevelik... i kad određuješ napadni kut nemoj određeviti kako sam tamo pročitao u nekom postotku nego stavi najviše 1.5 stupnjeva a ako i tada model propinje slobodno stavi u 0..I jedno pitanje :dali je taj profil iz neke zbirke profila ili tvoj osobni... jer stvar može biti i do profila JER AKO PROFIL NIJE DOBAR NIKAKAV NAPADNI KUT TO NEMOŽE POPRAVITI...pozdrav

u pravu ste, malo sam pobrkao geometriju, 2,5% nagib nije isto prema 2.5 stupnjeva
 
smanjio sam kut, i dalje moram imat uteg olova od 100gr na nosu inače je pijan i vuče prema gore i niz vjetar, i bez motora, što mi ga usporava i gubim upravljivost baš kad mi je najvažnije, dok pokušavam sletit na pistu.
Iduče kaj ču napravit je stavit krilo u nulu,  jer je glupo da imam utege po avionu
 
sa ovako debelim profilom ne mozes imati veliku brzinu,vec sam ti pisao da je to spori profil,
sada vozi tako kako jeste a uradi isto krilo sa polusimetricnim ili cak sa simetricnim profilom pa ces vidjeti veliku razliku u brzini,sa tim sto ce ti sa ugasnim motorom sa ovim profilom lijepo planirarti dog sa simetricnim nece,sve ima svoje plus i minus,


za sad će ostati ovaj profil jer mi treba za trenirat, što se tiče planiranja ide odlično samo malo dok uglazbim težište i kut.
probao sam malo cessnu skyartec dizat i spuštat, to ide bez greške, al moram i veči i lošije upravljiv naučit, jel tak?
nažalost nemam video.

Odg: Težište

Reply #61
evo danas probni let sa 0 stupnjeva nagiba, nije baš htio poletit, ne kao prije i morao sam uteg maknut :) , znači težište je sad malo ispred 1/3 krila, odma bolje leti, i malo je brži nego prije. jedini problem ostaje kaj je pretežak pa moram malo brže slijetat, ali je čvrst pa je napravio zvijezdu a samo sam trap malo savio. imam 50% uspješnih slijetanja,a čak dvaput sam letio :D .

Odg: Težište

Reply #62
evo danas probni let sa 0 stupnjeva nagiba, nije baš htio poletit, ne kao prije i morao sam uteg maknut :) , znači težište je sad malo ispred 1/3 krila, odma bolje leti, i malo je brži nego prije. jedini problem ostaje kaj je pretežak pa moram malo brže slijetat, ali je čvrst pa je napravio zvijezdu a samo sam trap malo savio. imam 50% uspješnih slijetanja,a čak dvaput sam letio :D .

DENISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
1/3  i ni makac,
ako ne ide mijenjaj UGAO KRILA.
REP MORA bit u NULI !!

Odg: Težište

Reply #63
rep je u nuli, i krilo je u nuli, motor malo desno i dole, težište malo, centimetar ispred 1/3, sad je ok za vozit. Krilo izgleda previše diže avion, i koči ga ak ima i 1*. čim sam puštao gas on je odma usporavao, sad nastavi kliziti i postepeno gubi brzinu.
Još mi radi problem kaj motor vuče oko 1200 gr a avion ima 1400, nisam navikao da ga nemogu gasom izvlačit. učio sam vozit na 3D avionima. bit će bolje, najbolje se uči na vlastitoj koži.