Skip to main content

Topic: Pogreške, kiksevi, padanja (Read 12922 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #15
pa kaj žena ne gleda asi :D :D

malo nagovora i da vidiš
dx9-xd8-gobac630

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #16
ako joj smeta kaj u 20:00 kreneš radit nešto, reci joj da te tak naučila, da ju se ne dira barem sat - dva.

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #17
uh ja imam malo vise kikseva

prvi
kupim ja heli i dam stanicu zeni u ruke i ja kopam po heliju i ona da gas i naravno elise po prstima dobijem sva sreca helikopter nije bio veliki i nije puno bolilo  :)

drugi
vozim heli i zapuse vjetar i prema kamionu u pokretu krene heli dam gas da ga ne zgazi i na drvu zavrsi
znate kakva je istarska sikara i naravno oko drva najgore grmlje i trnje i ko zna sta jos
al uz puno muke i uboda sam uspio doci do helikoptera

trece
stigne moj prvi 6ch heli i naravno u kuci upaljen heli i ja nisma imao pojma sta je IDLE UP switc kliknem ja to i show program u kuci (saznao sam na skuplji nacin sta je taj IDLE up)
polomljene elise,feathering shaft

cetvrto
hoveriram po dvoristu i heli krene u stranu prema zidu  i umjesto smireno da ga vratim ja gas na nulu i s metar i po heli na pod
sva sreca samo feathering shaft sam iskrivio

kao sto je netko rekao u rukama pocetnika heli je oruzje, nadam se da necu sebe upucat ili moje bliznje :'(

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #18
Poletm ja sa deproncem kad ono sa jedno dvadeset metara ravno
dole do asvalta. Osao je bez nosa i pola krila.
Pogledam ja na predajnik kad ono na displeju piše čamac.

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #19
Poletm ja sa deproncem kad ono sa jedno dvadeset metara ravno
dole do asvalta. Osao je bez nosa i pola krila.
Pogledam ja na predajnik kad ono na displeju piše čamac.
Hahahah joj ova je jaka.  ;D

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #20
Mislio sam da je u meni samo problem, sad kad ovo čitam ovu temu odma mi je lakše  :D
Početnik sam u ovome, prvi moj let uopće - sa zagijom po jakim vjetru - trajao 30 sekunda i na ne baš velikoj površini, z desne strane rijeka, z lijeve cesta i sav sretan što sam ga prizemljio i otišao samo bočni stabilizator i nosač motora (i još k tome letio sa 100 % otklonom zakrilca).
Nakon toga stavljam aluminijski nosač motora..
Drugi let - na većoj površini, bez ljudi i ceste i vjetra - nakon 2 sekunde pad - razlog: pre malo gasa, opet se otkinuo winglet, odoh doma lijepiti, nakon pola sata odlazim ponovno i opet ista stvar
Treći let - uspijevam poletjeti i ono sav sretan, zaboravih od uzbuđenja smanjit gas, a model nije utriman i počne vuči na lijevo i skoro pri punom gasu pada - otišao servo motorčić
Četvrti let - konačno uspijevam poletjeti, utrimati zagi i letim 10 min, uspjevam ga spustiti - oduševljen letom
Peti let - zovem prijatelja da vidi kako to ide, letim 7 min, svi oduševljeni, i razgovaram sa njim usput i par puta skinem pogled na seknudu sa zagija u razgovoru s njim, pogledam zagi, bio je daleko i nisam dobro procijenio nagib, letio u desno i ja još više desno i opet ga razbio i opet otišo servo.
Sad sam sav sretan što je još u jednim komadu... Toliko za sada..  ;)

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #21
Bilo je to prošlo ljeto na početku mog zanimanja za avione.
Kružim ja lagano iznad livade sa sesnicom i zapne za vrh krošnje drvca od nekih 20 -tak metara, zarotira se i ostane na vrhu krošnje.
Jedva nekako se popnem do prvih rašalja kad tamo ogromni mravinjak i beštije navalile na mene.skočio sa drveta,sva sreća ništa strgao.
Nema druge nego kući po ljestve koje sklopljene imaju 4,5 m pa ne stanu u auto.Nije bilo druge nego uvezao ih za tačke i guraj do livade,
usput objašnjavajući susjedima u kakvu sam akciju spašavanja krenuo.
Na slici niže povratak sa spašavanja cessne, poko trup kod repa i to kad sam ga ribičkim štapom skidao,fulao sve grane ali opizdio zadnju najdeblju.


Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #22
wahahaha!!!! e ako ovo nije za 24h!!!!!  :D

bravo bravo...... glavno da si ju prizemljil.....

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #23
dok ne skupim hrabrosti srocit svoje umotvorine evo jedne..odo na letenje i naravno zaboravio serafe za krila...odgledao druge kako lete  8)

a nisam se bas ni proslavio sa slaganjem setupa u sobi..zaboravih da je motor na 3ch a ne na 4ch i lepo stisnem rev na stanici a po sobi milion djelica elisa..da, dve..s dvomotorca..a parket sad glumi scarface..najzanimljivije je kaj je krilo poletjelo  ::)

i tak to..a necu ni zamisljat kaj me sve jos ceka  :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #24
lijepo je znati da nisam jedini

hk 450 first flight with crash

moj prvi let nije bila velika šteta
a tokom sastavljanja rewerso sam gyro i sad iz iskustva mogu reći da boli kad te opizdi po ruci, izreckalo mi podlakticu ko da sam se tukao sa fredy krugerom sreća nisu ostali ožiljci
a drugi let sreća da sam imao vrećicu sa sobom, malo se uspaničario oduzeo gas, gubljenje kontrole i pad s dvadesetak metara, bilo je trave pa nije velika šteta
još uvjek u fazi sastavljanja jbg nemam vremena

pozdrav

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #25
svaki put se nasmijem kad pročitam ono sa čamcem  :D :D :D :D , nenadje..ivo

ajde da se i ja pohvalim , nakon dugo dugo čekanja kad mi je napokon stigao prvi helič zovenm ja svog kuma da vidi raketu i mi fino :

stavimo helić na sredinu stola (blagavaonica )
on upali stanicu i malo prtla stickove i stavi na stol ,
ja stavljam bateriju na helič (450 klasa) i UŠTEKAVAM
heli ide jedamput pip , dvaput pip i treči pip PALI RAKETA ELISU KOLKO IDE (BIO JE UPALJEN IDLE)

dalje sve znate , kum se bacil pod stol a ja zgrabil elisu rukama , neznam kaj me više bolelo , ruka ili srce jer sam polomil prvi heli a nije ni livade videl... :'( :'( :'( :'(
dx9-xd8-gobac630

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #26
Maiden s Bipe Spezial MKII (1.3m raspon, 10ccm nitro motor) - krivo okrenut smjer ailerona. Dalje znate, par sekundi nakon polijetanja bipe i terra firma su bili integrirani  :D

Maiden s Piper Cubom (2m raspon, 6.5ccm nitro motor) - krivo okrenut smjer elevatora (nekak su nam se često takve stvari događale :D) - daljnju priču znate

Maiden s flybarless helijem (450). OK polijetanje je prošlo dobro, jer sam čitao da treba samo nabit pitch da se heli odvoji od zemlje i dalje lagano. Kod slijetanja sam zaboravio da je FBL i radio sam palicom ciklike nakon što je dodirnuo tlo, rezultat požderani TT zupčanici. 5 komada u 2 dana :D Nakon toga sam naučio da treba malo drukčije slijetat :) A već sam onda skoro odustao od helija jer sam puuuuno više šarafio nego letio. 5 min leta, bar 30 min šarafljenja + 20 min vožnje do tam i nazad, raspremanje, pospremanje, ispalo je da mi za 5 min leta treba više od sat vremena pripreme :D

To su samo neki od padova, ali u svojoj letačkoj karijeri sam dezintegrirao nešto preko 10ak modela  :D Bezmotorna jedrilica koja je skoro završila u savi (a poletjela je na pokraj jarunskog jezera kod veslačkih domova) zbog prejakog vjetra, mali Twinny nitro dvokrilac kojeg sam zapiknuo u zemlju na maidenu, stari nitro trener Robbe Charter je toliko krpan da je čudo kak je još uvijek na kupu, Vicomte (neki model a la avioni iz WW I) s kojim sam se nakon nekih čudnih akrobacija zaletio u auto i potrgo starom novu trenirku, 450 kojeg sam hoverao u dvorištu pa mu je ispala baterija s traya (nije bila dobro učvršćena) i skoro mi se el cheapo smeće fiberglass sablja zabila u nogu, a druga skoro pogodila jednog dedu iz susjedstva u glavu, ma bilo je toga  :D
MAK Zapad

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #27
lijepo je znati da nisam jedini

hk 450 first flight with crash

moj prvi let nije bila velika šteta
a tokom sastavljanja rewerso sam gyro i sad iz iskustva mogu reći da boli kad te opizdi po ruci, izreckalo mi podlakticu ko da sam se tukao sa fredy krugerom sreća nisu ostali ožiljci
a drugi let sreća da sam imao vrećicu sa sobom, malo se uspaničario oduzeo gas, gubljenje kontrole i pad s dvadesetak metara, bilo je trave pa nije velika šteta
još uvjek u fazi sastavljanja jbg nemam vremena

pozdrav

Uuuu stari moj, ovo ti je brutalno preopasno  ???
MAK Zapad

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #28
..... i tako borim se ja s extrom na poljudu , cijela nervozna mozda treci let s njom drz, ne daj jos i puse i uspijem lijepo sletit avion samo sto se nije zaustavio kad odjednom majmun neki s kombijem doleti i pregazi extru i bjez! Zamislite mi facu tada!
Prosao je kolom preko krila ,savio ga ,pukao servo ali je avion prezivio

Odg: Pogreške, kiksevi, padanja

Reply #29
..... i tako borim se ja s extrom na poljudu , cijela nervozna mozda treci let s njom drz, ne daj jos i puse i uspijem lijepo sletit avion samo sto se nije zaustavio kad odjednom majmun neki s kombijem doleti i pregazi extru i bjez! Zamislite mi facu tada!
Prosao je kolom preko krila ,savio ga ,pukao servo ali je avion prezivio


Dal je to na onom dijelu Poljuda gdje je obično sajam (ili je nekad bio ) ?
A kombi je sigurno imao ZG tablice  :P .