Skip to main content

Topic: Tumačenje carine u pošti (Read 10691 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Tumačenje carine u pošti

"Oslobođenja u poštanskom prometu

 
Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u RH

Pošiljke koje fizička osoba iz inozemstva besplatno šalje fizičkoj osobi u Republici Hrvatskoj vrijednosti do 300,00 kuna oslobođena je plaćanja carine i PDV-a, pod uvjetom da pošiljke nisu komercijalne naravi (predmet kupoprodaje ili namijenjena daljnjoj prodaji).

Dakle, navedeno oslobođenje se ne odnosi na pošiljke koje su predmet kupoprodaje (npr. naručivanje putem interneta).

Roba čija vrijednost prelazi 300,00 kuna, podliježe obračunu carinskog duga.

Ako se radi o jednom predmetu koji je vrijednosti veće od 300,00 kuna, mora se obračunati davanja na ukupnu vrijednost robe (predmeta), obzirom da jedan predmet nije djeljiv. Međutim, ako pošiljka sadrži više raznovrsnih predmeta, može se primijeniti oslobođenje na robu koja je vrijednosti do 300,00 kuna, a na ostalu robu se obračunava carina i PDV."


zadnja rečenica je bitna.

Znači li to ako kupujem robu plus poštarinu = 350,00kuna paket bi po  pravilu trebao biti carinjen.
NO
Po zadnjoj rečenici:
ako su unutra 2 komada nečega po 175,00kuna, znači li to da bi trebao biti oslobođen carine (PDV-a)? S pretpostavkom da nisu dva identična komada robe ili čak i da jesu, no da nisu za nikakvu preprodaju.

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #1
interesantno, al to izgleda da je tak, znači ako komad ne prelazi 300kn onda nema carine??

mislim da su se ogradili od toga jer piše "može se primjeniti" a ne piše da se mora primjeniti tak da eto, rade što ih je volja

ne smiju biti dva ista komada jer piše : "raznovrsnih"
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #2
A kaj vi neznate citati...
FIZICKA OSOBA SALJE FIZICKOJ

Znaci ako ti ujna ili stric nesto posalju.
Ako salje ducan onda to vise ne vrijedi.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #3
Tumačenje Carinika iz Varaždinske pošte.
Carina i pdv,pa to ti je isti vrag.
Obračunava se od 160 kuna na dalje.
Na elektroniku je 23% a na tekstil 16% PDV-a.
Na vrijednost robe se još dodaje šiping koji nije tu plačen nego vani i još zaračunavaju otvaranje paketa od 9kn do 21 kn ovisno o veličini.
????????????? ???
Robert

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #4
koga boli kiki za par kuna?? jebote kukate ko trudne babe, i da platis i carinu i pdv opet je jeftinije nego da ides u sloveniju ili austriju po isto to da raspravljati o tome je nebuloza, jos imamo srece sta se ne mora raditi kakva špediterska usluga a ako se carinik zainati moze ti i to srediti  ;D
Ovi na posti su jo smale bebe spram one bande koji rade sa DHL,FedEx ili TNT, tamo bez špedicije i troskova skladistenja nema sanse da prodjes, naravno na sve to skupa jos carina i PDV

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #5
Pitanje, koliko stanica mjesečno bi se moglo uvesti na fizičku osobu da im ne budeš sumnjiv i da te ne uzmu na zub?
Znači, čisti uvoz stanice, plaćeno 23% poreza, HAKOM dozvola za taj model stanice + opća dozvola 15, bez ikakvih muljanja. Postoji kakav propis?
MAK Zapad

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #6
A kaj vi neznate citati...
FIZICKA OSOBA SALJE FIZICKOJ

Znaci ako ti ujna ili stric nesto posalju.
Ako salje ducan onda to vise ne vrijedi.

Moja brzopletost, skužio ;D

inače ovo je samo čisto radi teorije. Evo i sad me čekaju dva paketa na carini i znam da za jedan budem platio, ali i to je super jer robu ne bi nikada nabavio u HR i sugurno ne po toj cijeni, pa je svaka daljnja rasprava o ispativosti , suvišna.


Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #7
ovak naručil motor i regler iz vana,iz dučana.. cca 80 dolara roba i shipping....

carinska vrijednost 362 kn na što je carinska stopa 10% znači 36.20kn  i porez od 91.54 kn....

dakle što se tiče carine na 362 kn vrijednosti te robe sam platio 127.74 kn sa carinom i pdv-om.....

a sad si vi dalje računajte....  ;D

još da dodam 160kn je prag..... iznad toga se plača carina i pdv....

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #8
čudno da si platio carinu, koji grad?

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #9
grad? misliš di je bilo carinjeno ili u kojem gradu živim ili od kud je došla roba?

carinjeno u Varaždinu a ja sam iz Čakovca a roba došla iz Kine naravno...

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #10
ovak naručil motor i regler iz vana,iz dučana.. cca 80 dolara roba i shipping....

carinska vrijednost 362 kn na što je carinska stopa 10% znači 36.20kn  i porez od 91.54 kn....

dakle što se tiče carine na 362 kn vrijednosti te robe sam platio 127.74 kn sa carinom i pdv-om.....

a sad si vi dalje računajte....  ;D

još da dodam 160kn je prag..... iznad toga se plača carina i pdv....

Samo malo, samo malo......otkuda sada carina na elektroniku?
Pa to bi trebao biti slobodan uvoz. Otkuda tih 10%?

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #11
pa kaj ti ja znam.... hočeš kopiju poštansko - carinske deklaracije.... sa datumom 04.07.2011.???

to moraš pitat jeb..u razjeb..u državnu uzpravu RH koja cucla pare ko malo djete jeb..u "Hrvatski Majki"!!!!!

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #12
motor ne spada u elektronicke komponente zato i ide stopa carine ali mi cudno da se bas za to uhvatio pa tako carinio

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #13
očito spada.... ukupna vrijednost je bila 362 kn;i motor i regler

Odg: Tumačenje carine u pošti

Reply #14
E pa sad. Mislim da bi bilo zgodno napraviti jedan sticky post "Sve o carinama i poštarinama što treba znati". Možda ga i napravim ali ja nemam sve informacije koliko vidim. Ili da ga započnem pa postepeno ga nadopunjavamo. Tako bi bilo sve na jednom mjestu.