Skip to main content

Topic: Homemade CNC (Read 40333 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Homemade CNC

Reply #16
Meni je nariktano na 3A max i to ću smanjit isto onda na 2A , stavljam navojne šipke običan navoj m12x3 dok ne riješim trapezni navoj
Branimir Vražić Sisak

Odg: Homemade CNC

Reply #17
Prvi malo ozbiljniji rad (Zagi se ne računa  :) )
Jezgre za krila i horzić za 3 m raspona jedrilice Pilatus B4
 




Odg: Homemade CNC

Reply #21
Malo novosti:
kako sam se malo osramotio u Ludbregu, nije mi dal vrag mira i malo sam se igrao sa svojim CNC-om, te iz otpadnog MDF-a i iverice napravio kalupe, te sam izvadio i prva krila. Tehnika je prešanje sa staklom. Tu sam isto iskorištavao ono što sam našao doma, od stiropora i 50 g stakla, i zaključio da je sve skupa prejako, a težina krila raspona 180 cm je 124g. 
 Kako mi ovo prvo takvo krilo, malo sam zeznuo centroplan, naime, remenjača mi je ispala trunkicu predebela i kalupi nisu pritisnuli staklo na stiropor. Onda sam ga micao i bilo mi je žao baciti pa sam onda samo vakumirao gore 25 g staklo, i opet sam iznenađen čvrstoćom. 
 Za novo krilo sam napravio kalupe za remenjaču, i one su mi sad super, dva rovinga prešana na 3 mm balzu metar dužine 13 g. Ići ću kod rezanja stiropora sada za 0.7-0.8 mm deblje kako bih bio siguran da bude sve zaljepljeno i idem sa 25 g staklom. Sada planiram dobiti oko 100 g krilo što na moj trup daje skoro pa idealnu težinu. Sa laganim stiroporom možda još dobijem 10 g.
 Evo par slikica

Odg: Homemade CNC

Reply #22
Nova krila za sad sam ostao kod ovog stiropora za fasadu, malo tvrđeg. Probao sam i sa lakšim napraviti uškive ali mi se ne sviđa čvrstoča, ustvari više mi površina ispadne neravna jer ima prevelike kuglice pa se ne stisne kak spada. 
 Sutra testiram nova krila, samo da ih spojim, pa u zrak.
 Težina je ispala 110 g, što sa baterijom Rhino 610 mAh imam 351g, a sa 800 mAh 365g, a Hyperion 1100 mAh 385 g što je super. Još me malo muči smola, koja izgleda mi daje tu težinu, za sada nema rjeđu, mada sam i ovu rijedio sa metanolom.
 
Naime radi se o F5J-400 krilu

Evo slikica:

Odg: Homemade CNC

Reply #23
opet AG profili ili nešto novo?

Karlo. 098-711-540, Sisak

Odg: Homemade CNC

Reply #24
Malo da osvježimo temu.

Mala nadogradnja mom CNC-u je mala laserska dioda od samo 200 mW. Za sada reže samo zeleni depron 3 mm, sivi i bijeli ne želi, a mogu gravirati na balzi ali isto tako ne i rezati.

Mali video:
Test LED 200 mW red laser CNC

Odg: Homemade CNC

Reply #25
super je složeno, svaka čast
nabavi co2 laser pa da vidiš veselja :)
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Homemade CNC

Reply #26
he he Znam ti ja to jako dobro. Samo, nema se para, ali ko zna! Veli naša premijerka, uskoro će nam teći med i mlijeko  :D :D

Odg: Homemade CNC

Reply #27
istina istina, meni je mlijeko poteklo danas, prolio sam jedan tetrapak slučajno , da sam bar i meda malo imao pored :)

nabavi onda IR laser, C mount diodu od recimo 2w, oko 60 dolara košta, naravno moraš i driver za nju posložit.... al to će ti puuuno bolje kurit od ove trenutne

ako hoćeš rezat bijele površine, nabavi blu ray
i have fun with my funjet, it' ultra fun :)

flyfly mirage 2000

Odg: Homemade CNC

Reply #28
Malo se opet rezuckalo, mislim nije da se nije u međuvremenu, ali ovo je zgodno jer za vidjeti jer je sitno. Ruder hornovi za F3P od 1mm vitroplasta za 3mm depron