Skip to main content

Topic: Homemade CNC (Read 40332 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Homemade CNC

Reply #30
odlično, nemam druge riječi ;)
Necu zvake, vrati kusur
Team LAHOR

Odg: Homemade CNC

Reply #31
Kreši i Branimiru svaka čast na trudu i znanju!!!! Krešo Baci gore 1000mW laser sa dobrim driverom i režeš sve od deprona - ja sam s njom rezao 1cm nešto kao izoflor plavi na brzini posmaka od 800mm/M bez problema!

Evo u nastavku malo i mojih uradaka koje imam poslikane!

Ako treba kome savijeta bilokakvih slobodno!

http://www.youtube.com/watch?v=K-lw2OUsE-M
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.


Odg: Homemade CNC

Reply #33
Ovo više ne spada u grupu homemade CNC-a  ;D . I ja bi htio imati takvu

Odg: Homemade CNC

Reply #34
Pa koje su cijene strojeva , izgledaju stvarno dobro
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Homemade CNC

Reply #35
Simpi - i izgledaju i rade odlično!!!! :) Imate više slika na www.cnc-centar.com.hr - a cijene su okvirne ovisno o materijalu koji bi obrađivao!!!

Ako je naša unificirana recimo glodalica A4 dimenzije obrade -x,y,z. (drva,aluminija,plexi,željezo itd.) oko 14.000,00 kn! pa dalje na A3 x,y,z - 22.000,00 kn!
Točnost strojeva je 0.001 po novom std. kojeg radimo ali se baziramo na točnost 0.01! Motore koristimo od 12kg do 21kg. ovisno o potrebi! Vodilice i linearni ležajevi su od provjerenog proizvođaća ( znači ništa na pixe osim ako stranka zahtjeva) tako da je i cijena veća! Koristimo brušena vretena i brončane matice - u ponudi naravno i kuglična vretena ali za njima nema potrebe. Strojevi su opremljeni HOME-LIMIT switch-evima te releom za paljenje i gašenje pogonskog stroja. Imamo čak i izlaz da LASER diodu ako bi se ona stavljala umjesto frezerice!

A ako imate potreba da radite samo mekane materijale kao depron - balza - plastika, onda su dimenzije veće a cijene manje jer netreba pojačavati vodilice itd. radi opterečenja kojega nema!
Recimo radili smo za depron i balzu stroj od 1500x - 800y - 150z za 15.000,00 kn. Ali sa pojačanim vodilicama i vretenima jer je stranka radila i aluminij!!!!.
 Ako se ide na remenski prijenos i slabije vodilice fi12 na stupu cijena je daleko niža, a točnost ostaje ista!

Tako da cijena ide uz stroj po dimenziji i materijalu koji obrađivate, ako me shvačate! U ponudi imamo strojeve do 5. osi.

Svi naši strojevi rade sa MACH-3 a crtati se može naravno u raznim programima kojih ima i na netu za skinuti, ali ih se dobije uz stroj naravno!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Homemade CNC

Reply #36
Ne znam da li bi vam bilo interesantno ponuditi "klasicnu" masinu za rezanje stiropora sa 4 motora....?
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Homemade CNC

Reply #37
MTESA- Misliš cnc za stiropor sa žicom za rezanje???

Ako na nju misliš radili smo to več!!!!!!

Kojih bi Vam dimenzija takav stroj odgovarao????


OVAKO NEŠTO: http://www.youtube.com/watch?v=wg8c1LS7d_U
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Homemade CNC

Reply #38
Da li sam ja dobro pročitao cijenu od 14.000.000 kn
Jel to točno ili je tiskarska greška???
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Homemade CNC

Reply #39
Tiskarska greška - hahahahahaa muti me DesertOperations hahahahah

Ispravljeno je - to su tisuće!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Homemade CNC

Reply #40
Sad je ok cijena.
Po onoj cijeni je dosta samo jednu prodat i otic u penziju
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Homemade CNC

Reply #41
haha e to si dobro rekao - sastavljao bi je za tu cijenu i cijeli život ako treba - te bio 24h, 365 dana u godini na usluzi ponosnom vlasniku hahahahah :).

Hvala na obavijesti o greški care!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Homemade CNC

Reply #42
@Smoukey
"MTESA- Misliš cnc za stiropor sa žicom za rezanje???Ako na nju misliš radili smo to več!!!!!!Kojih bi Vam dimenzija takav stroj odgovarao?"


Pa meni bi odgovarao recimo sa radnim prostorom od 500x500x200 mm (x y z)


Sa masinom koja obradjuje pjenaste materijale tih dimenzija moze se odraditi maltene sve sto je potrebno za ovaj nas hobi.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Odg: Homemade CNC

Reply #43
Evo malo i 4axis :)
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Homemade CNC

Reply #44
zakon stroj do sada sam vidio onaj laser samo na strojevima koji režu željezo