Skip to main content

Topic: formula 1:7 s dva motora,pomoć (Read 3695 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

formula 1:7 s dva motora,pomoć

znači imam formulu 1:7 ali mi je prespora,pa sam mislio,da ubacim još jedan motor koji će se brže vrtiti,od prvog,tako da mi prvi daje snagu a drugi brzinu!!!!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #1
Zanimljiv koncept.

A da staviš samo jedan motor koji odgovara i snagom i brzinom?

Nisam u autima, ali kakav bi to bio prijenos s dva motora, ako kojim slučajem ta formula nije predviđena za dva motora?

Kako bi to riješio?

Znam da npr neki crawler i offroad auti imaju zato dvije brzine, pa imaju i snagu i brzinu, čak neki imaju prebacivanje preko daljinca (summit).

formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #2
Da al su brzine rješene prijenosom preko različitih veličina zupčanika, isti jedan motor je u funkciji. Ako želiš brzinu stavi manji zupčanik na prijenos, ili motor koji se brže vrti. 2 motora nije opcija...

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #3
Ako stavi manji zupčanik gubi snagu.

Idealno bi riješenje bio jači motor s nešto manjim zupčanikom. Najmanje zezancije.

Dva motora je ideja suprotnog smjera, tipa jedan zupčanik a šaltaš motore ;) ;) Prvi , drugi, trećii rikverc motor :D


Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #4
u pravu ste,provao sam s dva motora i ne ide jer jedan koči drugoga,a mijenjanje zupčanika ne dolazi u obzir,jer to nije hobi klasa formule nego više dječja igračka!!!!!!!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #5
u pravu ste,provao sam s dva motora i ne ide jer jedan koči drugoga,a mijenjanje zupčanika ne dolazi u obzir,jer to nije hobi klasa formule nego više dječja igračka!!!!!!!!

Ne mora značiti stavi koju sliku. 1:7 i nije baš igračka

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #6
pa i nije baš ali gearbox je kao u igračke i tako je napravljen da se ne mogu mijenjati zupčanici,slike ću postaviti malo kasnije!!!!!!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #7



dakle imam problem,ovo je prijemnik od moje formule, kada ga spojim na bateriju i uključim prekidač on sam daje gas a da nisam ni upalio stanicu,pošto se ne razumim puno u elektroniku ima li tko da zna u čemu bi bio problem i kako ga riješiti?????
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #8
U to se ne isplati ugrađivati motor a vjerojatno i ne moze i formula bi se raspala od brzine jer vidi se naslici po regleru da je igracka i regler bi pregorijo i aa baterije bi bile preslabe, odmah bih se istrosile, a tu vjerojatno nema mjesta za lipo ili nimh stickpack.

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #9
pa rekao sam ti ja da je to velika igračka!!!!!!!!
obožavam sebe osobito kad sam grozan

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #10
Uvijek prvo stanicu pali pa onda model,tako su me ovijek ucili,i onda prvo model ugasi pa stanicu  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: formula 1:7 s dva motora,pomoć

Reply #11
ideja sa dva motora bi ti upalila kada bi na mehaniku ugradio jednosmjerne ležajeve kao na heliju ali to je već avanturizam sa nepoznatim rezultatom. Znaći  dok jedan daje pogon drugi proklizava
Karlo. 098-711-540, Sisak