Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52965 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Re: Remorker

Reply #165
Dobar dan svima :)  , danas sam izvršio probu nepropusnosti osovinskog voda i oplate pod punim opterećenjem - jako sam zadovoljan - nema ni kapi vode u unutrašnjosti.Također sam vidio konačni raspored balasta za postizanje pravilnog gaza.Slike i video u privitku.
Pozdrav iz sunčane Rijeke :)
http://www.youtube.com/watch?v=tfORPswzMt0&feature=youtu.be





Re: Remorker

Reply #166
Dobro večer svima :)  Danas sam postavio završni dio balasta na krmi.Sutra rješavam sredinu modela.Model će biti dosta težak - morat ću napraviti neka kolica. Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #167
Koliko je otprilike težak u trenutnom stanju? Lijepo izgleda  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Re: Remorker

Reply #168
Pozdrav KPatrik , hvala na komentaru.Izvagao sam na kućnoj vagi (ne znam koliko je precizna) - sada teži cca 14 kg . Dvije baterije 12V su cca 4,5 kg i moram staviti još 6,5 kg balasta(olova) - znači dolazimo na cca 25 kg + nešto dodati za nadgrađe i ostalu opremu - vjerojatno će se ukupna težina vrtiti oko 28 kg.

Re: Remorker

Reply #169
Dobro večer svima :) . Današnji rad - postavljanje balasta na sredini modela gotovo , sutra radim pramčani dio i to bi bilo sve što se tiče balasta (staviti ću malo manje olova , pa kad bude montirana sva oprema odnosno gotov model , dodati ću po potrebi da dobijem pravilan trim).Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #170
Dobro večer svima :) Danas sam završio sa postavljanjem balasta.Kamp (odjeljak) između dvije sivo obojene platformice poslužiti će za eventualno dodavanje balasta (olova) za postizavanje ispravnog trima (kada bude komllet gotov model).
Pozdav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #171
Dobar dan svima :) Prvo da čestitam praznik rada svima koji su zaposleni , a ujedno čestitam mojim sugrađanima predstojeći praznik grada 3.maj :) .Spomenuo sam već prije da obzirom na težinu modela trebam napraviti kolica za transport , otprilike nešto kao na slici u prilogu . Kotači (slika u prilogu) su već naručeni i plaćeni - trebalu doći iza praznika.
Toliko za danas , a sada pomoć zetu oko roštilja :) .


Re: Remorker

Reply #173
Super, čestitam! Jako lijepo se ponaša na vodi.
Ja sam jučer imao Maiden Flight sa jedrilicom, 4 metara pogon (Thermy 4). 30 sekundi sa motorom a onda 40 minuta u zraku. Super termik...
Pozdrav, još uvijek iz Švicarske, Werner
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Remorker

Reply #174
Čestitam, lijepo ga je vidjeti kako plovi. Trud se isplatio. 
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Re: Remorker

Reply #175
Werner , DjDarky  - hvala na čestitkama. Ja sam jako zadovoljan kako se model ponaša u plovidbi - ne naginje se i brzina je "scale". Sada treba dovršiti model , ima još dosta posla ali sve ću prije ili kasnije dovršiti (paralelno s remorkerom radim i na dovršenju modela aviona Silence Twister).
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #176
Pozdrav svima :)  Radovi na Silence Twisteru završeni , vraćamo se remorkeru.Popravljen temeljni premaz , obojan podvodni dio završno u zeleno.Kad se dobro osuši slijedi bojanje nadvodnog dijela u mat crnu.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #177
Pozdrav svima :) Priprema i bojanje nadvodnog dijela vanjske oplate - time je vanjska oplata gotova što se tiće bojanja.Sada slijedi vraćanje-montaža sapnice,osovinskog voda , motora sa spojkom i elektronike.Nakon toga slijedi lijepljenje glavne palube na strukturu trupa.
Pozdrav iz Rijeke :)

 

Re: Remorker

Reply #178
Na kraju dana opet u svom stalku :)
Pozdrav iz sunčane Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #179
Dobro večer svima :) I danas sam nešto napravio : - obrusio "flat spot" na propelernoj osovini gdje nasjedaju imbus vijci od spojke i prstena koji ograničava aksijalni pomak osovine kod vožnje u "rikverc" . - elementi za vez obojani temeljnom i završnom mat crnom bojom. - glavna paluba - stakleno platno i epoksi premaz.Toliko za danas.
Pozdrav iz Rijeke :)