Skip to main content

Topic: zvucni zid (Read 9878 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

zvucni zid

sjecam se kada sam bio mali da je ovo bila redovna pojava nad nasim glavama. kada nam je na krku pukla cisterna za vodu  na vikendici susjedi starosjedioci su tvrdili da je radi toga.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,10,21,,180266.jl
struja zakon, nitro USTAV


Odg: zvucni zid

Reply #2
Saraga opet izvodi pizdarije iznad Zagreba , tako vam i treba kad ste ga ljutili ,niste vjerovali da se paraglajdira!!!!!!!!!!!!
Prodajem stado ovaca  , predvodi ih tajnoviti ali bezkompromisni i potentni prč Glavonja !!!!!!

,,A u fušu cipan drva"""""""

Odg: zvucni zid

Reply #3
neznam sto bih vise ucinio da vas zadivim. 8)

Odg: zvucni zid

Reply #4
neznam sto bih vise ucinio da vas zadivim. 8)

Što se buniš, jesi dobio svoj grafit na mjesecu. Tko to osim tebe ima?
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: zvucni zid

Reply #5
jeste culi ovog? bio je malo poslije 12.
struja zakon, nitro USTAV

 

Odg: zvucni zid

Reply #6
i vidio ga kad je poletio,kokcasti!

Odg: zvucni zid

Reply #7
vozio sam ga......
Debljina je ozbiljan medicinsko-estetski problem koji se može riješiti dijetom, a glupavost je medicinsko - socijalni problem koji se NE može riješiti.

YT kanal http://bit.ly/2lAbpIe

Odg: zvucni zid

Reply #8
Najveca "KANTA"  na svijetu je taj Mikojan i Gurjevic  MIG,

Odg: zvucni zid

Reply #9
ne bih se slozio s tom izjavom. on je u stvari presretac koji je prilagodjen da bude lovac bombarder pa tu dolaze do izrazaja njegove slabe letne sposobnosti. prvi je poletio prije nekih 50 godina, isao je preko 2 macha i mogao je sletjeti na travu za razliku od ovih fensi smensi americkih lovaca. bandit medju lovcima i reci za njega da je kanta isto je kao i reci da je me-109 kanta. svako vrijeme nosi svoje

kina jos uvijek masovno koristi iste zrakoplove svoje proizvodnje i zovu se j-7 koji su modernizirani.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: zvucni zid

Reply #10
ti si u pravu ali sam ga ja ne jednom gledao u letu,
kod vadjenja iz obrusavanja on veoma brzo zauzme vodoravan polozaj a tada jos beskonacno dugo tone dok udje u zeljenu putanju a to je veoma opasno,
nekoliko njihovih aviona bas na pokaznim letovima sto u inostranstvu a sto u samoj rusiji su tako "sjeli" na trbuh u vadjenju iz poniranja ili obrusavanja u manevarskim spsobnostima je Eurofighter nedostizan,barem za sada,
to sto ga Kinezi delaju????

interesuje me misljenje PZ Dizajna  - Zlaje

Odg: zvucni zid

Reply #11
ivne to je opasno sam za americkog pilota (mislim da se to oni koji voze one super lovce, a srbi ih skidaju sa prackom :D ),ruski pilot u migu cini cuda 8) .mig 21 je postao kultni avion,isto ko kalasnjikov. 8)
prije probijanja zvucnog zida u bel-u,cak jeger mi je rekao da bi mu bila cast letjeti u mig 21


ps imam vise smajlica od gazde.
 
Nevidljivi F-117
 
 

Odg: zvucni zid

Reply #12
po mome misljenju ovaj je najbolji rus i veoma lijepi i pogodan kao model,izvanredno pokretljiv i zahvaljujuci tromosti americkih "Sabre" nadmocno vladao nebom Vietnama tada,dolaskom novih americkih tipova tada Mig je odsvirao svoje,opet tvrdim da 21-jedinica veoma tezak i trom avion,
15- je mogao ici sa trave.

bilo bo dobro da PZ Zlaja kaze koju,on je bio u njihovoj sluzbi.

Odg: zvucni zid

Reply #13
Greatest ever: Fighters #3 - MiG-21

prema dicoveryu mig 21 je treci najveci lovac svih vremena pa to ipak nesto govori, sigurno da danas nije u korak s vremenom, ali ga treba gledati u svojem kontekstu.

steta da ga se nije dalje razvijelo jer je jeftin za nabavu, za odrzavanje, lako je nabaviti dijelove i bolje je imati eskadrilu od 100 sa dobrim radarom i dobrim AA raketama nego imati 15 grippena.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: zvucni zid

Reply #14
Ja sam odrastao blizu Splitskog aerodroma i nagledao se svega i svačega. Koliko su samo puta letjeli Fishbedi - po njih dvadesetak jedan za drugim. Posebno je bilo zanimljivo kada bi se na njima obučavali iranski, irački, libijski piloti itd. Mig 21 svakako treba gledati u vremenu kada je bio velika prijetnja Amerima i Izraelcima. Izraelci su se čak jednoga domogli i imali 6 mjeseci vremena da se s njime dobro upoznaju. To im je kasnije bilo od velike važnosti u njihovim ratovima protiv Arapa. Bilo bi malo neozbiljno reći da je to kanta, jer nakon 20-30 i 50 godina za svaki današnji avion ćemo reći da je kanta pa tako i za F-22 i F-35, Su 50 itd. F-16 je za sadašnje pojmove već polako kanta pa ipak odrađuje veliki posao u brojnim zrakoplovstvima. Mig 21 ima hrpu slabosti ali samo se sjetimo njegove uloge u Domovinskom ratu. Nedostatci se onda moraju nadoknaditi improvizacijom, hrabrošću i genijalnošću pilota, tehničkoga osoblja, planera, svih koji su uključeni u to. Zgodna anegdota je o jednoj NATO vježbi u Hrvatskoj. Tada je jedan od naših genijalaca, čini mi se Selak, u simuliranome napadu srušio AWACS. Letio je ultra nisko i brzo i onda se vertikalno popeo prema AWACSU. Amerima je opala labrnja jer sa svim svojim sustavima i lovcima nisu mogli spriječiti jednu kantu da to učini. Naravno da Mig 21 danas nema šansi protiv novih generacija lovaca ali, kako ga je još uvijek lijepo vidjeti sa šahovnicom na repu. ;)  
 
lp
 
Toni