Skip to main content

Topic: hexakopter FPV (Read 32057 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hexakopter FPV

Reply #60
F3K Mosquito Cup jučer u Ludbregu

prvi let sa novim modelom, moram kameru malo ukrutit, pretjeral sam sa mekoćom podloge



F3K Mosquito CUP 2010.


Odg: hexakopter FPV

Reply #62
klap klap majstore  8)
 
 

Odg: hexakopter FPV

Reply #63
Da bi reč rekel........
Robert

Odg: hexakopter FPV

Reply #64
tnx dečki, samo ja dok gledam video vidim samo greške u letenju i odmah sam živčan  :)

htel bi redovno trenirat ali nemam baš preveč vremena, pa bum se moral zadovoljiti povremenim okupljanjima modelara....

Odg: hexakopter FPV

Reply #65
Svaka čast.
Jedno pitanje, dali ima razlike (predpostavljam da ima )  6coptera u y i klasike kad velim razlike onda mislim na samu stabilnost i okretljivost modela.
Mislim da se pisalo po forumu o tome ali....

Odg: hexakopter FPV

Reply #66
Svaka čast.
Jedno pitanje, dali ima razlike (predpostavljam da ima )  6coptera u y i klasike kad velim razlike onda mislim na samu stabilnost i okretljivost modela.
Mislim da se pisalo po forumu o tome ali....
Y verzija sa 6 elisa je ko trikopter, skrece sa kontra momentom kao i svi preko 3 elise, stabilnost ovisi o tome kako je slozen, u biti svi multirotor su jako stabilni, naravno sto je vise elisa i veci promjer stabilniji je ali je zato trom i nije bas za neke nagle radnje, normalno dudla vise struje i tezi je dosta

Odg: hexakopter FPV

Reply #67
Svaka čast.
Jedno   pitanje, dali ima razlike (predpostavljam da ima )  6coptera u y i   klasike kad velim razlike onda mislim na samu stabilnost i okretljivost   modela.
Mislim da se pisalo po forumu o tome ali....
 
  velika razlika.....
 
  Y 6kopter se ne razlikuje od 3 koptera po ničemu....
 
  čak je 3kopter bolji  :) jer.....
 
  na trikiju imaš 3 motore koji svaki puše recimo pola kile, na y 6kopteru imaš 6 motora koji svaki puše pola kile, ali.....
  pošto su jedni iznad drugih ako su kontra elise umjesto 1kg potiska po   kraku dobiješ oko 0,8kg, a ako se elise vrte u istu stranu, još manje od   toga, tak da iskoristivost mu je užasna.....
 
  dok u običnoj konfiguraciji sa 6 krakova potisak se normalno zbraja....
 
 
  jedina "prednost" Y 6koptera je manja masa, jer ima samo 3 kraka, dok   običan ima 6, ali nemreš usporedivati Y i običan, to je ko da se   uspoređuje 3kopter sa 6kopterom
 
 
    okretnost 6koptera je ok nema razlike između trikija, osim rotacija   "repa" jako je slaba ako usporediš sa trikijem koji ima servo na repu
 
 
  imaš jednostavnu računicu o potrošnji.... naravno ovisi o motorima koje   imaš, ali otprilike ti za svakih 80g mase modela treba 1A da model lebdi
 
  moj novi model sa linkom, kamerom i telemetrijom ima 1600g i treba mu   oko 21A da lebdi, ako drugi koji imaju multikoptere naprave svoju   računicu, ispalo bude slično, oko 75-85g ovisno o motorima tj. njihovoj   iskoristivosti....
 
  o večoj potrošnji struje, ako imaš više motora.... ne slažem se sa davorom  ;) ....   jer ako imaš više motora možeš trošiti čak i manje... ako pogledaš   krivulju iskoristivosti motora na manjim okretajima motor ima veću   iskoristivost, pa manje "dudla"... potrošnja ti je oko 1A za 80g mase,   pa trošiš kolko lagano napraviš model
 
  zato ja letim na "naljepnice" od motora  ;D   a to kaj moj model troši je zato jer nosi, od 1600g ukupne mase malo   preko 1300g je elektronika(komponente, žice....), a malo ispod 300g je   sam model
 
 
  ovo kak je davor počel "dilati" 4 koptere ispada "zlatna sredina", kolko   sam ga probal leteti, leti vrhunski, a usporedno sa 6kopterom puno ga   je lakše složiti, a ispada i jeftiniji.....
 
  ja  volim komplicirati stvari, pa zato i sad čekam dijelove za 12kopter,   predviđam 1,9kg RTF i preko 6kg potiska..... u zraku bi trebal duže   biti nego 6kopter sa istim baterijama, bar mi je tak reklo "gatanje" po   krivulji iskoristivosti..... ali.... ćemo vidit  :)
 

 

Odg: hexakopter FPV

Reply #68
Ajd jedva čekam 12icu pa da gore prišarafimo "pravu" kameru!!!


Odg: hexakopter FPV

Reply #70
Ako ne zdigne VHS,ne priznam! :D
Robert



Odg: hexakopter FPV

Reply #73
Ajd jedva čekam 12icu pa da gore prišarafimo "pravu" kameru!!!


 :D :D :D :D :D :D

davor se smije  ;D ..... a kolko znam stiže mu GoPro iz amerike  ;D

samo se sprdajte iz gopro kamere, ali činjenica je da odradi posao bolje nego neke kamere za par tisuća eura (kad govorimo o snimkama iz zraka)
jeeee, pa serem se na 170 stupnjeva kad snima1080 , slika je kita od ovce, na 720 je skoro pa super
ali se ne smijem ja za GoPro nego za 12 stapova  :D :D :D

Odg: hexakopter FPV

Reply #74
obrnuto, kad snima na 720p onda je kut 170 stupnjeva
a kad snima u 1080 onda je kut 127 srupnjeva

ali je puno bolji snimak na 720.... 1080 snimak bez naknadne stabilizacije ne valja previše