Skip to main content

Topic: hexakopter FPV (Read 32061 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: hexakopter FPV

Reply #75
obrnuto, kad snima na 720p onda je kut 170 stupnjeva
a kad snima u 1080 onda je kut 127 srupnjeva

ali je puno bolji snimak na 720.... 1080 snimak bez naknadne stabilizacije ne valja previše
budeme sklepali stabilizaciju, domaca proizvodnja, kamera pliva na vodi u kantici i ojla  ;D

 

Odg: hexakopter FPV

Reply #76
To mi se baš i ne sviđa!!! Ako samo na 170 st. radi dobro znači da ipak dobro trese. Treba smislit način da se kamera smiri. Davor, ulje bi možda trebalo biti kipuće, čisto zbog viskoznosti  ;) ! Problem sa GoPro je tzv. "rušenje" slike na rubovima, jbga nemoš prodat takvu sliku!!! Zgodno za po doma, za nekaj dokumentarno odradit ali vjerujem da Discovery i slični snimaju sa GoPro na full HD baš zbog manjeg kuta i time manjeg rušenja slike, ionako se sve (99%) emitira u SD-u pa stoga i nema prave potrebe za snimanjem na HD rezoluciji.

Odg: hexakopter FPV

Reply #77
ma ne treba nikakva stabilizacija, moras mirno leteti  :D , drmnes 2-3 Badel proizvoda prije snimanja, za stabilizaciju palica na stanici
nego sve tu nesto bruji o hexa fpv a nitko to nije vidio, taj stroj, stvarno cudno, nesto tu ne stima ;D ;D

Odg: hexakopter FPV

Reply #78
evo, današnji svježi uradak...

još se oporavljam od hladnoće  ;)

početak je sniman sa 1080p a dalje je 720p.... malo sam isprobaval


Untitled

Odg: hexakopter FPV

Reply #79
odlican video, a i glazbena podloga je vrh
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju



Odg: hexakopter FPV

Reply #82
Ode Dex u umjetnike


Odg: hexakopter FPV

Reply #84
malo se vježbam obradu i efekte, pa...... opet novi video
ovaj je opuštajući  ;)

Tree.mpg

Odg: hexakopter FPV

Reply #85
odlicno e sad podjeli i s ostalima

koji program za editiranje i mixanje videa? te koje postavke koristis za youtube (extenzija, rezolucija codeci,...)
i instrumentale i pjesme sve da si stavio na rapid :)

onaj prvi video(na snijegu) glazbena pozadina je dala poseban dojam.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: hexakopter FPV

Reply #86
ovo je trenutno napravljeno u adobe premier-u

"učim" se polako raditi u avid media composeru, ali malkice je zahtjevan, naravno sa neusporedivo boljim opcijama.... ali traje.....

pa za sad je adobe PE

mpeg codec, 720p 25fps, čim bolja kvaliteta videa, tak da video od 1minute ima oko 150mega minimalno

jer youtube dok obradi video jako ga sruši, pa je potrebno ili uplodat slabu kvalitetu da nema kaj srušiti ili uplodat jako dobru, da dok sruši video izgleda još uvijek dobro....

glazbena pozadina je s neta, upišeš u google background music i nađe ti hrpu linkova na glazbu.....
imaš free, imaš i za sitne pare.... ali sve možeš poslušati online prije nego skineš.... tak da možeš snimiti na recorder na compu bez obzira dal se plača ili ne...

nema neke tajne, slušaš pjesme i izabereš koja ti paše  ;)


Odg: hexakopter FPV

Reply #87
evo krša....

video je kratki, izrezal sam samo par scena, da ne stavljam stalno dosadne prelete bez teme....
probajte pogoditi kaj je bilo, prije pada se lijepo vidi razlog  :)

The Magnificent MCV

Odg: hexakopter FPV

Reply #88
jel to pokušavaš FPV akrobacije... :D

ko da ti je desna ruka pobjegla malo prema lijevo i prema napred pa si onda pokušal nekaj ispraviti...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: hexakopter FPV

Reply #89
nisu akrobacije  :)

ajde vidim da bu teško išlo sa pogađanjem pa da objasnim kaj je bilo

ljevi prednji motor je prestal radit i to se vidi jer model leti na koso zadnji cijeli kadar..... 

sve je to uredno kompenzirano od elektronike tak dugo dok ja nisam htel skrenuti desno

desno nije radilo, pa sam mislil da je nekaj otkazalo i počel mrdat palice i dal mu ljevo.....  u tom trenutku model više ne kompenzira nego ga desni motori bacaju na bok.....

ja sam celo vreme pokušaval kontrirati, ali nije išlo jer imam jako male pomake složene 30% samo....

mislil sam da nekaj ne radi, ali očito je sve radilo osim tog jednog motora

pumpal sam gas do zadnjeg trena i to mu je dosta ublažilo pad jer se pod kraj okrenul u normalu i potisak motora je ublažil udarac

siguran sam da je taj scenarij bil, jer mi kvar motora i video to potvrđuju.....


da sam znal da je bil kvar motora, dal bi mu ljevo da brzo napravi valjak pa bi kolko tolko bil opet u horizontali i dalo bi se "normalnije" sleteti.....

bum se drugi put sjetil probati  ;)