Skip to main content

Topic: TBS Discovery Clone + KK2.0 (Read 12236 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

TBS Discovery Clone + KK2.0

Eto napokon da i ja skupim sve dijelove za svoj drugi quad s kojim mislim nauciti voziti fpv u nadolazecoj sezoni. Prvi je bio za savladavanje osnovne tehnike letenja

Znaci setup je ovaj

-  TBS Discovery frame  -  ruke orginal jedino ploče izradio Majk, malo preradjene za KK2
-  KK2 sa 1.5fw  -  ako bude para NAZA
-  HP2212-880KV motori sa RC Timera
-  10x4.5" Carbon Fiber propovi sa RC Timera
-  30A Blue series regleri sa HK -- trenutno na tvornickim postavkama
-  trenutno vozim na 6 kanalnoj Turnigy stanici dok ne stigne FrSky za Graupnera

E sad, danas ujutro sam odradio maiden flight i na tvornickim postavkama leti ok,  ali trese kao je P GAIN visok.  Probao sam smanjivati gain i dobio sam da trese manje ali i dalje nije to to. Neznam na prvom quadu mi je to bilo lako podesiti, ali ovdje postoji neki problem. Možda zbog vibracija pa se prenesu na KK2, ali nju sam stavio na gumene dumpere. Znači kalibrirao sam throttle range na reglerima i mislim da tu nema problema.

Trenutne postavke na KK2 su

P GAIN - 50
P LIMIT - 50
I GAIN - 20
I LIMIT - 20

Ajmo KK2 znalci, pomagajte



Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #1
Imas vibracije, provjeri jos jednom od elisa do motora.
To su vec dosta niske vrijednosti.

mozes ici i nize pa polako povecavati
kod manjih quadova zna ici nize

probaj spustati P za 5 dok ne prestane tresti
ako ne uspije spusti I za 5 i ponovo P od 50 na nize
pa opet I za 5 i P od do

ako to ne uspije Simon fw pa ponovo

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #2
i sam sam imao takve probleme samo sto ja nemam kk plocicu nego rabbita. moras pazit da nije pretjerana stabilizacija jer onda u principu dobivas kontra efekt. kod ovakvog frame-a jer problem sto CG nije u sredini (kad sam pogasio sve stabilizacije, quad je spustio "guzicu" i sumanuto krenuo u ponor :D), tako da stavi gopro gore, probaj premjestat bateriju itd.

btw super ti je quad :D (isti ko moj :D)

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #3
Sve sam šarafe zategnuo kak spada, znači i motore i frame, a propovi isto tako imaju svoje prstenove i super nasjedaju na osovinu i zategnuti super. Nista probat cu jos malo se igrati sa P GAIN-om.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #4
Mislim da sam skuzio sto je bilo, ocito kad sam prvi put kalibrirao reglere nije proslo kako treba, sad sam opet ponovio i kao da je mirniji, ali sad kad sletim motori se zaustavljaju iste sekunde, kao da ga koče regleri. Dali sad mogu napraviti tvornicki reset svih reglera istovremeno da ih ne raspajam pa ponovo kalibriram

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #5
Mislim da sam skuzio sto je bilo, ocito kad sam prvi put kalibrirao reglere nije proslo kako treba, sad sam opet ponovio i kao da je mirniji, ali sad kad sletim motori se zaustavljaju iste sekunde, kao da ga koče regleri. Dali sad mogu napraviti tvornicki reset svih reglera istovremeno da ih ne raspajam pa ponovo kalibriram

Greskom si ukljucio break, to se i meni desilo, ako duze cekas za spustiti gas udje u prog mode.

Uzmi upute od reglera i probaj jedan po jedan isprogramirati NIHM i ostalo, nakon toga ponovi th range.
Treba par pokusaja dok se udje u stos.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #6
Trebam za to rastaviti cijeli quad, zar nemogu ih sve resetirati odjednom

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #7
Trebam za to rastaviti cijeli quad, zar nemogu ih sve resetirati odjednom

Ne trebas rastaviti, odspojis iz KK2 i ustekas u receiver, pa pun gas struja na ESC i gore dolje s gasom po parametrima.
Ako ne vozi s break, ionako u letu ne spustis gas dovoljno da aktiviras kocnicu.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #8
Kod mene je sve dostupno, svaki ESC se moze odspojiti, spojiti direkt na bateriju, spojiti na prijemnik...
Cijena je brdo zica i povecana tezina.

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #9
Uspio sam ponovo iskljuciti brake opciju istovremeno na svim reglerima, kalibrirati ih, ali on i dalje lagano trese, na self modu je mirniji , ali ima to lagano desno lijevo treskanje. Neznam sto bi vise podesavao. Sama plocica je dobro namontirana, jedino nisam balansirao propove, neznam dali treba posto su kao ti karbonski

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #10
I karbonce treba balansirati, vecina su vec ok ali bude pokoji da treba malo ispraviti.
Jesi li probao onako kako sam naveo P 50 na nize, i -5 pa ponovo,
lagano treskanje zna biti od visokog I ( nije bas da ti je visok), no na x666 sam I mogao do 60 ( stok ESC) a na HEX (25-30) pa ako treba jos smanji, moras utvrditi da li je od P ili I treskanje, kad nadjes zbog kojeg trese onda drugog ponovo povecavati.


Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #11
I gain nisam ni dirao.Probao sam P mijenjati od 50 na nize ali nista posebno se ne dogadja. Mislim kaj je najgore ne kuzim uopce sto znace te postavke pa mi je malo bezveze mijenjati, znaci i I utjece na treskanje, sad je ovako


Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #12
Poz...meni je jako pomogao kolega Srepfler kod štelanja kk2,te uz sve  muke koje sam imao konačno sam ju podesil.Znači imam frame SK450,te postavke P40 i I20 te self level 40-40,super leti ali još uvijek ne znam sve...  :)  Kreni od balansiranja elisa te probaj ponovo kalibrirati žiroje na ravnoj površini (stavi vaservagu od kraka na krak),te smanjivati postepeno P i I gain. Sretno!  ;)
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #13
Poz...meni je jako pomogao kolega Srepfler kod štelanja kk2,te uz sve  muke koje sam imao konačno sam ju podesil.Znači imam frame SK450,te postavke P40 i I20 te self level 40-40,super leti ali još uvijek ne znam sve...  :)  Kreni od balansiranja elisa te probaj ponovo kalibrirati žiroje na ravnoj površini (stavi vaservagu od kraka na krak),te smanjivati postepeno P i I gain. Sretno!  ;)

:) :)

Odg: TBS Discovery Clone + KK2.0

Reply #14
Budem probao, nego mi je cudno to sto mi prvi quad leti ko beba, frame doslovno sklepan, losiji propovi, motori takoder losiji. Jedino dali ima veze teziste quada, mislim ovome definitivno baterija nije u sredini u  I mozda nije u balansu