Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32199 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #15
A covjece ovo je ludnica. Slika sa ove lece je stvarno bolja i fora je kad ga zaustavis pa naglo dolje, kao americanske bespilotne, samo fali ciljnik na sredini slike

Odg: Quad Black Racer X

Reply #16
Forakopter, relativno malen, budem ga još malo testirao pa u slijedečoj turi ide na snimanje, budemo neke mladence naciljali  :)
Samo bitno je napomenuti jednu stvar u vezi ove leće, ako snimka sa koptera ima mrvicu jedva primjetnog jella kada se snima sa originalnom lećom, ova leća napravit će onda disco show od toga, evo javljaju mi neke kolege kojima sam ugrađivao da je stvar sa jellom puno gora nego kad je originalna leća.
Ovdje na snimci (jedan dio) su bile originalne gumice (bijele), onda sam sletio i promjenio na još tvrđe, jella nema i dalje ali je riješilo neku sitniju trešnjavu koju zapravo ne možeš ni vidjeti na YouToube-u, možda mu ni ne treba nikakav damper, možda samo kvari stvar jer taj je kopter bio testiran sa direkt učvrščenom Hero3 i nije imao jello. I da neke vibracije se zapravo ne manifestiraju kao jello tj. ono najčešče karakteristično plivanje slike nego kao blago zamučenje slike, s druge pak strane ND i ostali filteri ubiju kvalitet slike i nije više to ta oštrina, ni kontrast, ni boje. Sve je to igra kompromisa.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #17
Još se malo testiralo, na kraju ispada da su bolji novi E-prop 11x5 nego stari 10x5  :D koji su čitavi i na izgled u balansu ali su kosili štošta nešta i onda sam ih ja uzeo polovne, te 10ke su bile sa TBS-a (zna Krešo sa kojeg)  :) Uglavnom sa 11x5 nije više preagresivan i zen bolje radi.
Budem ga slijedeči put stisnuo na 100ju, ali to kad budem išao van grada da nebi iza njega ostao chemtrail...
http://www.youtube.com/watch?v=QFpsHQ-XXzg

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #18
A franky ovo je stvarno predobro, slika je super kad je tako uzi kadar. Kad dodje vrijeme saljem i svoju gopro u slavoniju na tuning


Odg: Quad Black Racer X

Reply #20
Ja sam ti tu usamljeni jahač, ali dobro pala je jedna drag utrka protiv easy stara  :D
To sa multijima će se morat razvrstat u klase isto kao i kod aviona, ovi malci su mi skroz fora i gotovo da sam krenuo slagati jednog ali sam shvatio da to nema smisla jer bi bio jednini ovdje, takve stvari tim drži na okupu, da se u Osijeku aktivno voze to bi se čak i pridružio pa da treniramo zajedno ali ovak mi je bilo interesantnije složit stroj s kojim bacam rukavicu kolegama s phantomima, to je ajmo reči neka gimbal klasa do 2kg  :D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #21
Eto ga još jedan video o ovom kopteru:
http://www.youtube.com/watch?v=6oZAXlvP0xU

Baterija izdrži 18min aktivnog prokidanja
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #22
Imao prilike vidjeti stroj uzivo stvaro sam ostao bez rijeci, apoteka kako je slozeno. 


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Quad Black Racer X

Reply #23
Sve je super i stroj se da letat ko avion, nekim cudom naza na njemu radi totalno locked, samo nisam uspio navuci 100km/h u att, mozda u manual ali to kad ga jos malo bolje upoznam  :)
Mali zen dobro podnosi nagle okrete i g sile i pri tome pegla bez premca.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #24
predivan video. Ljepše je kad odradiš-snimiš veću površinu terena kad možeš  :) 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Quad Black Racer X

Reply #25
Malo sam testirao (kroz redovno korištenje) izdržljivost gimbala (H3-3D), pokazalo se da ipak pomaže ako je 100% u balansu, a pogotovo roll os i pri naglim zaokretima ga je mnogo teže natjerat da "ispadne", ovo bi se uglavnom odnosilo na slučaje gdje se nešto montira i nadograđuje na GoPro kameru, u mojem slučaju to je leća 5,4mm i sjenilo.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #26
Meni je roll ok pitch cu morat balansirat zbog sjenila


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Quad Black Racer X

Reply #27
To ovisi od slučaja do slučaja, nemamo ni iste kamere a nije ni isti kopter, phantom je dosta nježniji u pokretima a dok ovaj u momentu promjeni nagib i daje slobodu malo večeg nagiba pa kad to zbrojiš gimbal nekad ne može popratit to, ali to traje djelić sekunde, Hero4 je još malo teža pa čemo vidjeti, uglavnom držati gimbal u što boljem balansu nije na odmet.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #28
Par kadrova snimanja koleginih svatova, to je bilo prije nego sam nogice na quadu ukrutio karbonskim mostićima (malo su rezonirale) i prije nego sam si dao truda još mnogo bolje izbalansirat graupnere (11x5), tako da sam za svaki slučaj stavio mekše gumice (crne) ali one su se pokazale loše na vjetru jer izazivaju treskanje gimbala, bijele su najbolji kompromis stabilnosti gimbala i filtracije vibracija, samo mora bit sve izbalansirano kak spada i onda nema nikakvih problema.

http://www.youtube.com/watch?v=JU-2snUJ6Qs
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #29
Hero4 on board, mora se malo izglodat alu kučište za prihvat kamere na Zenmusu jer u protivnom hoče pritisnuti tool tipku, ali ništa strašno. Sutra Test 4K @30FPS bez fisheye-a  ;D
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis