Skip to main content

Topic: Quad Black Racer X (Read 32204 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad Black Racer X

Reply #30
wepa nabavio si 4otku


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Quad Black Racer X

Reply #31
Da nabavio sam je ali nije moja nego sam ja njezin  :D budem svojoj priuštio isti tretman kad dođe na red.

Prvih par kadrova sa Hero4 & 5,4mm, 4K 30FPS, PT on, ISO 1600, jako tmuran dan i blaga magla, jedino sam malo kontrast dirao, čekam malo svijetlije vrijeme da mogu ISO spustit na 400 pa da oprobamo, a budem i nešto lijepše stavio u kadar jer ovo je bilo jako nabrzinu jer sam se žurio dalje.

http://www.youtube.com/watch?v=7cCAYi0tQwc

Malo prije gotov lens shield V2 i stavljen na Hero3 radi probe.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #32
nice shiled mi se svidja


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Quad Black Racer X

Reply #33
Nabačeni novi motori T-Motor MT2216-12 V2 (800KV) najviše radi poboljšanih i večih ležajeva te da bi letenje bilo što sigurnije, KW2 (V1) imaju osovinu 3,175mm te 840KV dok ovi novi Tigeri 4mm osovinu i u ovom mojem odabiru 800KV, malo niži KV će u ovom slučaju dati malo veču efikasnost uz neznatan gubitak max brzine i snage. Također novi prihvat za VTX i antena sa kračim kabelom daju bolji i stabilniji video link pogotovo zato što je antena sada isturena dolje te je gimbal ne prekriva kada se vračam s veče udaljenosti, dakle to je znalo praviti određene probleme. A tu je (još od prije) grip prihvat za bateriju gumiran s obje strane, baterija se stavlja vrlo lako na način da se podigne poluga kod opruge i gurne se do prednjeg graničnika te se onda spusti poluga tj. zatezač. Na ovaj način za izmjenu baterije je potrebno jednako malo vremena kao i npr. kod Phantoma 2. Ujedno baterija (605g) svojom masom i dobrim kontaktom na ploču gdje je učvrščen gimbal upija dio vibracija što se i u konačnici osjeti. Još samo DJI Lightbridge i opet nikad kraja...  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #34
Imas lightbridge, uff, to je negdje opaka stvar

Odg: Quad Black Racer X

Reply #35
Imas lightbridge, uff, to je negdje opaka stvar

Nemam, u planu je kad to sve postane još malo pristupačnije, zasad sam malo poboljšao 5,8GHz kao što sam objasnio, e da stavio sam i mali mikrofon sa ReadymadeRC-a, kad se leti malo dalje volim čuti kako radi i baš se fino čuje rad motora jer sam mikrofon stavio u zavjetrinu  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #36
Prvo ispucavanje sa MT2216 V2 motorima:
http://www.youtube.com/watch?v=2um2pk5hfAI
Osjetno više okretnog momenta imaju, kopter čine vrlo stabilnim, čak i stabilnijim nego sa KW2 motorima, vibracija na opip nema a ni snage ne nedostaje pa sada H3-3D teško da može pratiti agilnost i izdržati G sile na ovom kopteru, nadam se samo da mu to ne smeta.  :D Full hladni nakon slijetanja (a i ESC-i isto) a to jako volim.  8)
Definitivno preporučujem te motore, mislim da bi i teži quad 2-2,3kg isto letio ko zvrk s tim motorima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #37
Fanky možeš li staviti otprilike neki summa summarum iznos koliko te sve to zadovoljstvo koštalo recimo bez baterija?

Planiram nešto slično da sastavljam preko zime pa me zanima okviran iznos...

Odg: Quad Black Racer X

Reply #38
Mogu, mogu
Precision handmade alu-carbon frame 435mm diagonal motor-motor (less than 250g weight) cca300kn materijala
Ledice 50kn
GensAce Tattu 25C 6750mAh 4S battery  1630kn (2kom)
T-Motor MT2216-12 V2 motors (800KV) 1370kn
HK Blue 30A SimonK ESCs 300kn
Graupner E-Prop 11x5 props 200kn
DJI Naza V1 with PMU V2 & v4.02 firmware & DJI GPS, DJI iOSD mini 1970kn
DJI Zenmuse H3-3D 2300kn
MP-10 5,4mm lens & lens hood 630kn
OrangeRx Futaba FASST 2.4Ghz 200kn
Futaba T8FG Super 2900kn
2W booster 250kn
Immersion 600mW 5,8GHz Video TX 600kn
Immersion Duo5800 Video RX with handmade CP antennas 1700kn
Feelworld 7" LCD 970kn
Hero3 Black plačena 3000kn a dolazi i nova koja je još skuplja
Mikrofon 102kn
iCharger 106B+ 400kn (polovni)
Turnigy napajanje 16A 350kn
Charge board 96kn

Ima toga još ali ovo je okvirno, kopter bez baterija i kamere je cca 7400kn u dijelovima.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #39
Blacky na snimanju spota TS Bisernica, Hero4 onboard 5,4mm lens naravno, mali kopteri se polako probijaju, lagano, praktično, učinkovito i što je najbitnije nije 10k Eur u zraku i usudim se ići među grane drveča, ispod mosta, među ptice i tako dobit još atraktivinije kadrove, s druge pak strane kvalitet slike zadovoljava određene kriterije  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #40
To te ja pitam, bas me zanima kakve su snimke ispale 8)

Odg: Quad Black Racer X

Reply #41
fora ti je ovo sa promjenjenom lecom , nema piganja slike kad ides po tiltu .... :) :)
dx9-xd8-gobac630

Odg: Quad Black Racer X

Reply #42
Spot će ovih dana biti gotov pa ću staviti link.

Evo ga i moje rješenje za gimbal lock prilikom putovanja da se ne klima  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #43
I par slika iz snježnog Đakova
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad Black Racer X

Reply #44
Super fotke!