Skip to main content

Topic: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme... (Read 1971 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Dakle, quadcopter mi je počeo jako čudno trzati na trenutke, kao da ima smetnje, jednom me čak i prestao slušati pa sam u panici uključio RTH i sve je ispalo ok.
Imam Nazu lite i taj problem bi se katkad pojavio, katkada ne..2 baterije leti super, pa onda opet problemi i tako svakako...
Problem je bio sljedeći...


Slučajno sam pomaknio neke subtrimove za prekidač za IOC tako da je po defaultu bio NIGDJE...tj, kako ti subtrimovi uvijek malo osciliraju, IOC se povremeno uključivao, isključivao i tako radio velike probleme. Naravno, to se vidjelo tako što se povremeno palila zelena ledica iako sam letio u atti modu koji svijetli žuto.
Nakon što sam malo podesio trimove sve radi savršeno.
Pa eto, ako netko primjeti neke neobjašnjive smetnje i probleme, možda je ovo u pitanju.





Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #1
A koju stanicu koristis?

Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #2
Devo 7

Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #3
Pitam zato sto losi gimbali imaju te probleme i to je glavni razlog zasto treba kupovati kvalitetne stanice pogotovo za multirotore. Dobar gimbal = nema oscilacija.

Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #4
Gimbal mi je povezan samo s jednim kablom i to za pitch control...kako može utjecati na FC i reciver?

Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #5
Strah kao gimbal se ne misli u ovoj konverzaciji na gimbal za kameru nego gimbale na palicama tj potenciometre ako se ne varam?
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

 

Odg: Jedna "sitnica" koja može napraviti velike probleme...

Reply #6
Ahaaaaaa :D
Nisam znao da se to tako zove...e onda sve to skupa i ima smisla..
No, te oscilacije su toliko sitne da se ni ne osjete, osim ako nešto nije dobro umixano, tj. ako baš nije bila zadana rubna vrijednost kao u mom slučaju.