Skip to main content

Topic: Atas Defiance 265 quad - Swasta nesto (Read 19197 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Atas Defiance 265 quad - Swasta nesto

Bok ekipa,

ukratko kolega je kupio ovaj fpv quadcopter te me je zamolio da ga sagradim I podesim za njega.

http://www.dronematters.com/index.php/multirotors/300mm/quadcopters/atas-defiance-265-frame.html
[attachimg=1]

Odlučio sam iskoristiti ovu priliku da napravim ovu temu na forumu kako bi jednoga dana ukoliko se netko odluči sagraditi jedan ovakav quad, isti imao dobru polaznu točku i orijentir za gradnju.



Neki dijelovi elektronike za gradnju su daleko od idealnih za mini quadcopter ali mislim da upravo u tome se nalazi interesantni i zabavni dio.

Esc-ovi su 30 A, teski barem 25 grama i ogromni ali nakon kratke opservacije mislim da ce se moći nešto napraviti po pitanje tezine i velicine kako bi finalni quadcopter model bio pravi užitak za kolegu letača :)

Motori su SunnySky2204s 2300Kv u kombinaciji sa HQ 6x4.5 na 3S što mi govori da maksimalno opterecenje ESC-regulatora nebi trebalo premašiti otprilike 16.5A, to mi omogućuje da maknem 2mm debeli aluminium pasivni hladnjak sa svih reglera s obzirom kako njihova nominalna amperaža je 30A te ne namjeravam koristiti ugrađene BEC-ove što bi trebalo drastično smanjiti razinu topline elektronike.

Planiram ići pomalo u ekstrem i kombinirat po 2 ESC u par koji bi podijelili jedan 1mm aluminium pasivni hladnjak u paru s obzirom da će regulatori biti jedan na drugom te bi bilo mudro ne samo izolirati fizički jedan od drugoga već i umanjiti temperature na mjestu kontakta oba regulatora.

Vrijeme će pokazati kako ce sve to zajedno funkcionirati, prvi put radim ovakav extremni elektronski 'Diet hack' Lol 

Ukratko,
  smatram da će ovo biti dosta zabave za mene, letača koji uživa graditi skoro koliko i letiti Haha

Zbog zaista malo slobodnog vremena zapis gradnje ce napredovati umjerenom brzinom tako da bih zamolio za strpljenje naših forumaša :)

Kada stignem odraditi dio gradnje paralelno ću i obnavljati ovu temu!

 Slobodno komentirajte, podijelite savjet ili ukoliko imate pitanje ne ustručavajte se pitati!


Za početak, nekoliko slika svih sastavnih dijelova uključenih u Atas Defiance 265 - an ultimate fpv quadcopter kit paket.

[attachimg=2]

[attachimg=3]

[attachimg=4]

Skromni početak! :D

[attachimg=5]
InnovationMatters

Priprema ESC regulatora za gradnju - Ključni moment za uspijeh ove gradnje!

Reply #1
Priprema ESC regulatora za gradnju - dokaz koncepta

Ukratko,
  Kolega je dostavio 4x 3-4S 30A esc regultora koji su daleko neadekvatni za gradnju mini quadcopter ali tu je što je, nema smisla 'plakati' vec prionuti poslu I dati sve od sebe da izgrađeni quad bude na zadovoljstvo I užitak kolege  :)

[attachimg=1]

Specifikacije regulatora relevantnih za ovaj segment gradnje;

30A 3-4S, BEC 5v 3A
Težina 28grama(wow)
Visina: 9mm, Duljina: 55mm, Širina 27mm

Plan,
  Prethodno spomenuto, uz kratku opservaciju zamijetio sam da postoji mogućnost I način na koji bi se veličina I težina ovih 30A regulatora drastično smanjila pomoću eliminacije aluminijskih pasivnih hladnjaka I nepotrebno masivnijih žica.

To je moguće s obzirom da je ustanovljeno maksimalno opterećenje regulatora za spomenutu kombinaciju motora, propelera I broj ćelija baterije, ali to je još uvijek samo teorija, praksa tek treba pokazati jeli zaista tako!

Motivacija,
  Naravno, pored toga da zaista uživam graditi ovakve mašine I tim bolje da napravim nesto lijepo za kolegu ima tu I jedna osobna znatiželja vezana za ESC regulatore!

  Cijena za sva 4x ESC regulatora je ugrubo 15$, ovaj podatak mi je jako interesantan  po mom skromnom mišljenju jer ukoliko se pokaže da regulatori rade kako to I spada nakon 'diet hack-a' ovo je vjerojatno statistički jako konkurentan deal za sve nas! Ne samo za početnike već I iskusnije letače I upravo zato I željno iščekujem dovršiti modifikacije I započeti testiranja)

  Istina je, ukoliko se letač odluči na ovakav 'mod' treba imati poprilično volje I želje a da I ne spominjem živce od čelika ali nagrada je zamjetna ne samo u zadovoljstvu u gradnji već I uštedi od minimalno nekih 25$ u usporedbi sa nekim možda vise adekvatnijim/standardnijim ESC regulatorima za mini quadcopter.

U našoj hobi frazi, jedan Naze32 Flight Controler ?! Haha

Glavni uvijet,
  Za 'Clean build' koji želim postići regulatori ne smiju premašiti visinu od 11mm, ta visina je uvjetovana podnožjem šasije namjenjene za 'Power System Train' il ti ga pogonski voz?! lol :)


  Da nepotrebno ne duljim, stigao sam napraviti par fotka krajnjeg rezultata 'diet hack-a'.

Osobno sam jako zadovoljan postignutim rezultatom, statistički ova dva regulatora zajedno su premašila standardnu težinu za samo 8 grama u usporedbi sa recimo dva mala BlueSeries 12A regulatora što je zapravo fenomenalno! :D


Za sada toliko, kada 'uhvatim' više vremena nadopunit cu galeriju slikama procesa(muke:D) diet hack-a.

[attachimg=2]

[attachimg=3]
InnovationMatters

Podnožje šasije - Ugrađivanje ESC regulatora i Instalacija motora

Reply #2
Nakon nekoliko sati 'Diet Hack' obrade 30Amperskih ESC regulatora došlo je vrijeme za ugrađivanje u 11mm visoko podnožje šasije te finalno I priključivanje motora:D

[attachimg=2]

[attachimg=1]


Sljedeće na listi je priprema Naze32 Flight Kontrolera za instalaciju te testiranje cijelog pogonskog sustava...
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #3
Rezervirano ;D
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #4
Rezervirano ;D
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #5
Rezervirano ;D
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #6
Odlicno, sa nestrpljenjem cekam daljne radove ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #7
Uf 30A mi je too much za te motore. Ja imam iste motore i vozim na 6045 na 3S 1400 batku i imam 12A Afro reglere i nakon dobrog ganjanja regleri mlaki. Mislim da su ti 20A maksimalno sto trebas na ovom setupu i to ako ga mislis ganjati na 4S. Ali ovaj tvoj frame mi mrak izgleda. Pratim daljnje slaganje

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #8
Novosti - Log je obnovljen, ESC diet hack 2. post na početku. :)

Odlicno, sa nestrpljenjem cekam daljne radove ;)

Uf 30A mi je too much za te motore. Ja imam iste motore i vozim na 6045 na 3S 1400 batku i imam 12A Afro reglere i nakon dobrog ganjanja regleri mlaki. Mislim da su ti 20A maksimalno sto trebas na ovom setupu i to ako ga mislis ganjati na 4S. Ali ovaj tvoj frame mi mrak izgleda. Pratim daljnje slaganje

Hvala na podršci ekipa! :D

Sekile, apsolutno se slažem sa tobom ali eto tu je što je haha

Btw, hvala na lijepim riječima za frame! :)


Par fotka sa današnjeg 'flying session-a' I planiranog testiranja CINEma nadogradnje za Mobius kameru. Nažalost moj nezahvalni Mobius je prestao snimati već u prvom letu a poslije se nije dao ni upaliti hm :(

Da budem iskren, nisam do sada nikada snimao svoje letove pa I nemam nekog iskustva s tom kamerom. Imaš kakav savjet?

Sve u svemu jako sam zadovoljan performansama D265! Iste postavke I elektronika - ista dužina leta I gotovo identična snaga. Zaista ne vidim znatnu razliku u jako preciznom letu modela sa I bez CINE nadogradnje I Mobius kamere! :)
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]
[attachimg=6]
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #9
Lijepi stroj. Zanimljiva kombinacija sa baterijom u frame-u. Nadam se da cu jednom imati priliku probati ga

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #10
Lijepi stroj. Zanimljiva kombinacija sa baterijom u frame-u. Nadam se da cu jednom imati priliku probati ga

Bit će prilike! Jedva cekam da vidim kako vadiš mast ovom quadcopteru Haha :D
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #11
da ne otvaram novu temu ,dok čekam posadu zabavljam se dodacima (DIY):
"skije" , nosač ledica , orijentir za sport fly  :)
dx7
hibrid 480 pro
defiance 285 ,micro 180

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #12
Mocno!

Bit ce loma Haha
InnovationMatters

Odg: Atas Defiance 265 quad - zapis gradnje

Reply #13
Da se i ja ubaci u temu nadam se da se dado nece ljutiti
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak