Skip to main content

Topic: Wii X-Copter project by TalaxY  (Read 29102 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #15
Stipe, jesi li pročitao onaj mini mini tutorial o MultiWii kontrolerima, na stranici di si ga kupio?
(inače ima puno toga napisano o tome, po raznim forumima
i ako želiš ispuniti zadatak koji si si zacrtao, mirno fotografiranje, morat ćeš malo prožvakati materiju, nije to KK koji je plug&play)

tamo je vrlo precizno objašnjeno zašto ti treba taj FTDi.

kako misliš podesiti stanicu? PIDove i ON/OFF stanje senzora da ne spominjem...





Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #18
60d+24 mm cca 1600 g,ako se ne varam+platforma cca 1000g sa linkom i ostalim popratnim điđamiđama... to mora biti jaki quad sa puno mAh... imaš li iskustva sa letenjem ? s obzirom da misliš staviti na letjelicu recimo 15 somova :)

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #19
evo mi ta kamera u ruci inace imam canon 5d i 60d.. bavim se fotografijom (www.stipesurlin.com) dakle, 60d ima 755 g (1.6 lb) i optika canon 24mm 2.8f ima 270grama.. eto, taman kilo! :-D dakle bili se moglo?

Canon 60d (sa baterijom 755g) http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/
Canon 24mm 2.8f (270g) http://www.bhphotovideo.com/c/product/12091-USA/Canon_2506A002_Wide_Angle_EF_24mm.html

ako ne kupim malo jače motore, piše tamo da DT 750 ima 900g potiska... nekužim se sad al ako je ono šta ja mislim onda sva četri motora imaju 3600g... model sa svime nece prijeći 1300grama.. neznam, volio bi da mi netko objasni i uputi na dobar motorić a da ne prijeđe cjenom preko 20$ po komadu...


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #21
evo mi ta kamera u ruci inace imam canon 5d i 60d.. bavim se fotografijom (www.stipesurlin.com) dakle, 60d ima 755 g (1.6 lb) i optika canon 24mm 2.8f ima 270grama.. eto, taman kilo! :-D dakle bili se moglo?

Canon 60d (sa baterijom 755g) http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/
Canon 24mm 2.8f (270g) http://www.bhphotovideo.com/c/product/12091-USA/Canon_2506A002_Wide_Angle_EF_24mm.html

ako ne kupim malo jače motore, piše tamo da DT 750 ima 900g potiska... nekužim se sad al ako je ono šta ja mislim onda sva četri motora imaju 3600g... model sa svime nece prijeći 1300grama.. neznam, volio bi da mi netko objasni i uputi na dobar motorić a da ne prijeđe cjenom preko 20$ po komadu...

Pozdrav Stipe,
 
koliko sam shvatio frame s kojim si počeo ovaj thread namijenjen je GO PRO kameri i stabilizaciji i to je u takvom slučaju ok. Sada postavljaš pitanje za aparat ukupne težine 1kg. To je, nažalost, sasvim neka druga priča. Na koji bi frame stavio D60, na koju stabilizaciju ili će aparat biti fiksan? Pravilo je da trebaš imati najmanje dvostruko više potiska od ukupne težine letjelice. Tim omjerom možeš s pola gasa biti u haveru gdje je potrošnja baterije na nekom optimumu. Ako si težak ukupno sa svime 2.4 kg onda trebaš imati oko 4.8 kg potiska. Spomenuti DT ti ne mogu dati toliko potiska - oni su negdje na kojih 900 g ali na ful gasu. Dakle, niti blizu.
 
Fotić koji ćeš dizati si definirao i poznata ti je njegova težina. Sada si definiraj hoće li biti na nekoj stabilizacijskoj platformi i ako da onda dodaj i njezinu težinu, težinu dva ili tri serva za pomicanje po osima, kablovinu. Tek onda ćeš znati na čemu si i na kakav bi to frame moglo ići. Onda ćeš dalje razmišljati koji to motori mogu podići, koje elise, regleri itd. Osobno, kod podizanja tako skupe opreme ne bi razmišljao o motorima koji su u spomenutom cjenovnom rangu.   
 
lp
Toni      
 

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #22
evo mi ta kamera u ruci inace imam canon 5d i 60d.. bavim se fotografijom (www.stipesurlin.com) dakle, 60d ima 755 g (1.6 lb) i optika canon 24mm 2.8f ima 270grama.. eto, taman kilo! :-D dakle bili se moglo?

Canon 60d (sa baterijom 755g) http://www.dpreview.com/reviews/canoneos60D/
Canon 24mm 2.8f (270g) http://www.bhphotovideo.com/c/product/12091-USA/Canon_2506A002_Wide_Angle_EF_24mm.html

ako ne kupim malo jače motore, piše tamo da DT 750 ima 900g potiska... nekužim se sad al ako je ono šta ja mislim onda sva četri motora imaju 3600g... model sa svime nece prijeći 1300grama.. neznam, volio bi da mi netko objasni i uputi na dobar motorić a da ne prijeđe cjenom preko 20$ po komadu...

Pozdrav Stipe,
 
koliko sam shvatio frame s kojim si počeo ovaj thread namijenjen je GO PRO kameri i stabilizaciji i to je u takvom slučaju ok. Sada postavljaš pitanje za aparat ukupne težine 1kg. To je, nažalost, sasvim neka druga priča. Na koji bi frame stavio D60, na koju stabilizaciju ili će aparat biti fiksan? Pravilo je da trebaš imati najmanje dvostruko više potiska od ukupne težine letjelice. Tim omjerom možeš s pola gasa biti u haveru gdje je potrošnja baterije na nekom optimumu. Ako si težak ukupno sa svime 2.4 kg onda trebaš imati oko 4.8 kg potiska. Spomenuti DT ti ne mogu dati toliko potiska - oni su negdje na kojih 900 g ali na ful gasu. Dakle, niti blizu.
 
Fotić koji ćeš dizati si definirao i poznata ti je njegova težina. Sada si definiraj hoće li biti na nekoj stabilizacijskoj platformi i ako da onda dodaj i njezinu težinu, težinu dva ili tri serva za pomicanje po osima, kablovinu. Tek onda ćeš znati na čemu si i na kakav bi to frame moglo ići. Onda ćeš dalje razmišljati koji to motori mogu podići, koje elise, regleri itd. Osobno, kod podizanja tako skupe opreme ne bi razmišljao o motorima koji su u spomenutom cjenovnom rangu.   
 
lp
Toni    

Zadovoljan sam odgovorom... da bit ce stabilizacija sa dva serva ali za gopro...

Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #23
Onda OK. Al nekako mi se čini da je tvoje pitanje bilo vezano uz D60, a ne GO PRO, ili sam je nešto krivo shvatio!?
 
lp
 
Toni 


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #25
no hard feelings  ;)

ako misliš dizat tak skupu opremu u zrak, onda je to smiješna cijena za motore, kak ti je i kolega toni rekao

sretno sa projektom!

lp


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #27
Stipe, što si letio do sada?


Odg: Wii X-Copter project by TalaxY

Reply #29
nemas sanse da ti sa quadom dizes taj aparat, to mozes zaboraviti, imam puno jace motore na quadu od ovih DT naljepnica pa je jako napeto sa GH-2 i nosacem, ide ali i dudla ko sumanut, aparat i nosac je nesto oko 1,3kg, elise 13 cola i nije bas ugodno s time letjeti pogotovo kad pocne radit kompenzaciju